Sari la conținut

Mz "stinge Lumina"


Roadkill_Himself
 Share

Postări Recomandate

presupun ca nu au putut tine pasul cu mult mai titratele surate japoneze.din punctul meu de vedere,mai ales acum cand societatea(chiar si din punct de vedere al motocicletelor)se bazeaza pe consum,asta ar fi viitorul multor fabricanti de motociclete europeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
pai da...am un mz sm 125 din 2002. ar trebui sa ma apuc sa il vand?

:laugh: ei si tu acum... de ce sa-l vinzi? se "duce" motorul , pui altu' , ca se gasesc "clone' chinezesti, eventual coreene , sau taiwaneze!

chiar asa , e posibil ca motorul ala de 125 cmc sa nu fie nemtesc! si la Jawa , au inceput de acum cativa ani sa monteze motoare chinezesti pe alea de 125 cmc!

 

e bun un 125 ! usurel, consum mic , nu-i greu ca o vaca de 1000 (mai veche offcourse...) manevrabil! n-ai nici un motiv sa-l vinzi! :blink:

 

totusi , pacat de MZ ... a rezistat cel mai mult pe piata actuala... poate si JAWA... japoneziii astia :) sau or fi chinezii? ori coreenii? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hong Leong Industries, which has owned the company since 1996 has been incurring losses on the MZ operation since that time. tot chinezoi/taiwanezi/japonezi/coreeni (they all look the same) erau la conducerea firmei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hong Leong Industries, which has owned the company since 1996 has been incurring losses on the MZ operation since that time. tot chinezoi/taiwanezi/japonezi/coreeni (they all look the same) erau la conducerea firmei...

 

 

Pai, cam de cind au preluat pachetul majoritar de actiuni, al MZ, Hong Leongii astia, au inceput si problemele. Am tot citit prin presa germana, faze cu sfirsitul MZ, dar acum se pare c-au reusit galbenii sa faca MZ-ul praf si pulbere.

 

Banuiesc ca ori sint imbecili, ceea ce nu prea cred, ori au un plan... bine gindit.

 

 

 

vor mai face piese de schimb? cat timp oare?

 

 

Pina la sfirsitul acestui an, sustin ca vor mai face. Ce urmeaza de anul viitor stie poola.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca MZ se va inchide la 31 Dec.2008 (ceea ce eu personal nu cred), sunt obligati sa asigure garantii inca 2 ani, si piese de schimb inca 10 ani. Ca atare nu cred ca are rost sa ne facem griji. Pana acum baietii de la Ural Moto s-au miscat foarte bine cu piesele, asa ca nu am nici un motiv sa cred ca pe viitor va fi altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...