Sari la conținut

Yamaha Xt 125 X


MVA
 Share

Postări Recomandate

dupa 3 ani, mi-am indeplinit visu de a imi lua prima motocicleta, un 125 :blink: . inca nu am carnet:(( peste vreo luna il iau dar chiar daca este supermoto am facut un mic enduro cu el pe camp si m-am plimbat printr-un cartier impact cu drumuri private + 100km ca pasager.

moturu l-am luat SH cu 22 500 km, dar intr-o stare f buna, trebuie strans lantu si....un lucru pe care nu l-am observat abia cand era in curte....lipseste senzorul de la frana de pe fata (nu se aprinde becul in spate cand pui frana de pe fata) si probabiol asta ma va costa destul de mult :)

 

concluzia: super motocicleta, consuma putin, dar cam incomoda partea din spate a seii pe care sta pasageru (dupa 50-60km te doare fundu)

 

poze inca nu pot pune pt ca au peste 1MB si nu am cu ce sa le micsorez:(, trebuie sa rog pe cineva...dar voi pune dupa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ai facut 3 topicuri pt 3 ani de asteptare..cate 1 pt fiecare an ,nu?>:blink:)PS:sa o stapanesti sanatos si asfalt uscat

 

poti sa o iei si asa :) dar nu, a fost o gresala a mea pt ca nu imi mergea netu prea bine si am apasat de mai multe ori crezand ca nu se incarca.

 

uite si pozele:D

post-39276-1219070128_thumb.jpg

post-39276-1219070167_thumb.jpg

post-39276-1219070198_thumb.jpg

post-39276-1219070227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrerupatoru',daca nu ma insel,este chiar acolo la maneta de frana,in capatul din stanga cum ar venii si cand tragi maneta de frana,il atinge.Sper sa nu ma insel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrerupatorul ala...e de fapt un contact care deschide contactul intre 2 fire...+-...ar trebui sa fie destul de ieftin...sa o stapanesti sanatos...si ai grija mare cu ea ca pe mine m-a tavalit xtx u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrerupatoru',daca nu ma insel,este chiar acolo la maneta de frana,in capatul din stanga cum ar venii si cand tragi maneta de frana,il atinge.Sper sa nu ma insel...

 

cam aici ar fi:

post-3819-1219150354_thumb.jpg

o sa pun si o poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost motoru lu Sylviu ?

 

daca da ... imi place cum merge ;D

 

da, al lui e...sau mai bine zis a fost:))

 

Intrerupatoru',daca nu ma insel,este chiar acolo la maneta de frana,in capatul din stanga cum ar venii si cand tragi maneta de frana,il atinge.Sper sa nu ma insel...

 

da...teoretic ar trebui sa faca si un mic "click" dar nu-l face...chiar o sa ma uit atent sa vad ce are si ce nu. mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca poza de mai sus iti arata cel mai bine :makeout: ,scuze pt. explicatia nu prea bine formulata de mai devreme ... :P

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi si mi-am comandat senzorii(ca-s 2). 10 eur vin in 2-5 saptamani :P . ma asteptam sa fie mult mai scumpi sincer sunt destul de fericit. multumesc oricum pt ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinde cineva gume pt xt noi? dar la preturi mai mici? 100/80-17 si

130/70-17 . modelu PIRELLI MT 75

 

www.heidenau.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...