Sari la conținut

Ulei 2t Rs125


Postări Recomandate

Fac si eu un fel de sondaj de opinie privind uleiul 2T la RS125! Cei care bagati ulei Motul 2T in RS, imi puteti spune ce bagati si sa-mi justificati raspunsul va rog, caci nu mai stiu ce sa cred! Eu intr-un timp bagam 710 2T ester. Stiind ca, cica 800 2T double ester e de injectie! Acum bag 800 2T double ester in rezervorul de ulei, si 800 2T ester in benzina cate putin! Voi ce sfaturi imi dati? Ce ulei sa ii bag? Sa ii mai bag ulei in benzina? Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
a folosit cineva ulei dinasta de pe louis? cod 10038565 vreau sa iau un bidon de 4L

as fi luat castrol dar e cam scump.

Eu puneam dinasta,se comporta foarte ok si la fum si tot.

Cu ulei dinasta si un piston cu un singur segment s-a dus pistonul cam la vreo 20-25.000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu puneam dinasta,se comporta foarte ok si la fum si tot.

Cu ulei dinasta si un piston cu un singur segment s-a dus pistonul cam la vreo 20-25.000 km

sper sa fie asa cum ai spus tu. o sa cumpar cat de curand un bidon de ulei dinasta. pana acum am mai bagat motul 510, mi s-a parut destul de bun.

mai puneai si in rezervor ulei? eu ma gandesc sa ii maresc putin debitul de ulei, de la pompa de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie asa cum ai spus tu. o sa cumpar cat de curand un bidon de ulei dinasta. pana acum am mai bagat motul 510, mi s-a parut destul de bun.

mai puneai si in rezervor ulei? eu ma gandesc sa ii maresc putin debitul de ulei, de la pompa de ulei.

Eu ii mai bagam ulei in benzina dar nu intotdeauna(oricum foarte putin,aveam o seringa in portbagaj),si nici la pompa de ulei nu am vrut sa umblu,cred ca e mai bine sa o lasi la semn.

In principiu nu are cu ce sa iti afecteze la motor, e un ulei full-sintetic de care eu cel putin am fost multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii mai bagam ulei in benzina dar nu intotdeauna(oricum foarte putin,aveam o seringa in portbagaj),si nici la pompa de ulei nu am vrut sa umblu,cred ca e mai bine sa o lasi la semn.

In principiu nu are cu ce sa iti afecteze la motor, e un ulei full-sintetic de care eu cel putin am fost multumit.

full-synthetic? eu am crezut ca e doar synthethic. ce precentaj de ulei puneai in rezervor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
cum adica sa tac din gura..uleiul e foarte bun :blink:

De unde ai tras concluzia asta? L-ai pus pe limba sa-l gusti? Pt motociclete, cel mai bun este si va fi MOTUL ! Punct, terminati cu 'al de floriol, motorex, plm !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai tras concluzia asta? L-ai pus pe limba sa-l gusti? Pt motociclete, cel mai bun este si va fi MOTUL ! Punct, terminati cu 'al de floriol, motorex, plm !

frate am un kart cu motor rotax 125 ce duce pe la 15-16 000 rpm .. shi cu acest ulei merg din 2006 cu acel motor numai blana shi nu am schimbat nimic in motor .. shi de aceea am tras concluzia asta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate am un kart cu motor rotax 125 ce duce pe la 15-16 000 rpm .. shi cu acest ulei merg din 2006 cu acel motor numai blana shi nu am schimbat nimic in motor .. shi de aceea am tras concluzia asta :blink:

cand am fost in macin am vazut niste flashnete cu 4 roti si niste draci care se tavaleau cu ele prin praf.

alea sunt karturile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am fost in macin am vazut niste flashnete cu 4 roti si niste draci care se tavaleau cu ele prin praf.

alea sunt karturile?

alea is panarame mah de la clubul elevilor.. is delea din anii 70 :)) .. ce am io e cu totul altceva ;) apropo cand ai fost pe la macin?? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

De ce sa pui ulei in benzina...?cand poti regla din pompa de ulei?.... nu? Cand esti in rodaj... ptr un rodaj perfect atunci reglezi pompa la maxim de ulei si in rezervorul de benzina nu pui nimic.....de ce sa pui si in rezervorul de benzina ulei? ca sa nu mai umbli in pompa de ulei... ca nu vad logica... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa pui ulei in benzina...?cand poti regla din pompa de ulei?.... nu? Cand esti in rodaj... ptr un rodaj perfect atunci reglezi pompa la maxim de ulei si in rezervorul de benzina nu pui nimic.....de ce sa pui si in rezervorul de benzina ulei? ca sa nu mai umbli in pompa de ulei... ca nu vad logica... :)

pentru ca nu mergi toata ziua tare deci nu ai mereu nevoie de mai mult ulei. daca ii pui mai mult ulei incepe sa scoate si ceva fum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...