Sari la conținut

S-a Mai Dus Unu!


Deer T-Ace
 Share

Postări Recomandate

nu ma deraneaza sa se bage un a1...dar......voi ii vedetzni numai p aia...nu sunt in regula!!! p astia ...cu toate actele la zi...ex....eu!!! de ce tre sa aud unu dasta...cu cocalari!!! platesc asigurarea cat tata...ca cica riscu de accident!!! si nam mai urlat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

propun sa se conduca cu A1 scuterele ... ROMANII nu au respectul care il au copii italieni si simt un scuter cand merg cu el ... romanu - cand se urca pe el ii da BLANA !!! toti fac asa ... deagaba negati aici dar asa se intampla ... mergeti fara faruri fara casti fara numere fara benzina :scratch:))))))))) gluma asta :kali:)))

asa ca o sa incerc sa fac tot posibilul sa vb cu purtatoru de cuvand la DPRMB CHRISTIAN CIOCAN si sa cerem o mica modificare la codul rutier ( si asa se modifica pt alcool si viteza ) si cum statisticile arata ingrozitor nu cred ca o sa ma refuze ...

e spre binele motociclistilor .... asa cand ai a1 esti mult mai responsabil ... ma gandesc la cum eram eu ...cand aveam 16 ani si a1 si o aprilia RS ... eram cu capul pe umeri ...

astept sugestii si parere de la motociclisti sa vedem ce facem cu astia mai mici ....

 

ai fost cumva la spital la urgente in Roma? eu am fost, nu e cum spui tu...toti sunt la fel, suntem, din pacate, un unele circumstante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei cred ca ar vrea sa Footha ceva dar nu chiar pe toti scuteristii.M-am uitat la profil si: ////"Last Seen: 13 minutes ago

Viewing Topic: Fete Scuteriste"

Ps nu zic ca ar trebui sau nu permis la scutere, cand s-a bagat A1 pt scuter m-am conformat si l-am luat(in 97- Andrei ce faceai pe vremea aia?).

Eu zic ca ar fi suficient atestat dar obtinut de la politie si poate de la 15 ani sa nu se suprapuna cu A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca cineva de 15ani ar trebui sa conduca un scuter. parerea mea e ca cel mai bine sa fie A1 pentru scutere.prea multi cocalari pe scutere, prea multi interesati doar de "cat baga?" si prea multe accidente din vina acestora. azi am vazut un pui de cioara de vreo 13 ani mergea pe troatuar cu un scuter si in spate mai avea inca doua persone...nu prea e normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O conduita responsabila si previzibila in trafic, asta trebuie. Nu stiu prin ce mijloace se poate baga asta in capul idiotilor, indiferent ca-s pe jos, cu bicicleta, scuter, 1000cc, logan, mertzan .. tine de persoana, nu de vehicol.

Unii scuteristi si biciclisti au tendinta de a merge cam haotic (ca sa fiu finutz) mai ales pentru ca gabaritul si viteza vehiculelor permit manevre relativ bruste.

Am vazut-o si la oameni care nu se incadreaza la categoria cioara - maneaua pe telefon - casca cu gel - protectii harmani... cel mai probabil pentru ca nu constientizeaza cum se vad din perspectiva unui motociclist sau sofer "manevrele" pe care le fac ei.

Ah, daca se mai pune la socoteala si inconstienta din lipsa de IQ ... ar fi bine daca ar fi doar selectie naturala, dar din pacate pe carosabil in cele mai multe cazuri se ajunge la implicarea unor nevinovati.

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-at baga iar A1 pt scutere teoretic de 50cc si limitate la 45/h ar trebui iar modificat pt actualul a1 - 125cc si<15 cai.

Daca ar fi in aceiasi oala toti ar ajunge majoritari aia cu 125 2t powervalve pe la 30+cp care in loc sa se tranteasca la 70/h or sa o faca la 120-150.

Dar cum de criticul Andr3i (si alti pustani care au trecut de 18 ani)nu zice ca nu ar avea voie pe strada cu motor de puterea

aia in primii 2 ani?

 

"... eu venind pe banda 2 cu 155 de cai in miscare am cam evitat o coliziune ... "

Esti grozav.Ce turatie aveai sa dezvolti puterea aia?La 60 in a 4-a nu cred.(chiar si pt motoare ca al tau exista limita legala in oras si culmea chiar si in afara orsului)

Legat de pretruri la scutere vs moto f rapide nu mai zic.Cu 2500E a luat un cunoscut un 929(nu stiu exact anul - in jur de 99) si altul scuter tricicleta 250cc cu 5800e(piaggio mp3).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-at baga iar A1 pt scutere teoretic de 50cc si limitate la 45/h ar trebui iar modificat pt actualul a1 - 125cc si<15 cai.

Daca ar fi in aceiasi oala toti ar ajunge majoritari aia cu 125 2t powervalve pe la 30+cp care in loc sa se tranteasca la 70/h or sa o faca la 120-150.

Dar cum de criticul Andr3i (si alti pustani care au trecut de 18 ani)nu zice ca nu ar avea voie pe strada cu motor de puterea

aia in primii 2 ani?

 

"... eu venind pe banda 2 cu 155 de cai in miscare am cam evitat o coliziune ... "

Esti grozav.Ce turatie aveai sa dezvolti puterea aia?La 60 in a 4-a nu cred.(chiar si pt motoare ca al tau exista limita legala in oras si culmea chiar si in afara orsului)

Legat de pretruri la scutere vs moto f rapide nu mai zic.Cu 2500E a luat un cunoscut un 929(nu stiu exact anul - in jur de 99) si altul scuter tricicleta 250cc cu 5800e(piaggio mp3).

Ai sa vezi ca nu or sa mai fie atati doritori de scutere cand or sa afle ca trebuie sa faca scoala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...cred..ca nam injurat nici un motociclist...sau sa fi insultat...asa ca voi trebuie sa va consideratzi cocalari...da sa mai intamplat sa mai incalc regurile...intenttzinat?? si anuntz ca chiar am facut alea 15 ore timp de 2 saptamani...si probabil u daca ai carnet..potzi sa mergi...cu 200 p acolo...ca doar ai carnet...ai motor ce pl ta(scuzatzimi expresia) cred ca sutn al fel de in regula ca voi cu actele!!!! asa ca...te rog...sa vezi cum vorbesti...repet..nu cred sau numi amintesc sa te vi injurat...si sami zicetzi voi totzi...ca mergetzi numai cu viteza regulamentara...va laotzi noi dc ne "modificam scuterele"! da nu cred ca scuteru meu deranjeaza mai mult ca motoru tau cu o toba sport...sa nu mai zic seara p magheru!!!! in loc sa ne ajutam intre noi....hai sa ne "futem in gura "ca e mai bine!!!!(pardon de expresie) si vreau sa te anuntz ca nus cocalar...si chair nu ascult manele...si nus ce parere am in cazu asta despre tine!!!..deci eu sunt de vina ca mergeam cu 90?? da saraci ca aveau vreo 170...nu aveau nik?? e na ei motor eu scuter??? na eu sunt micutz :scratch: asfalt uscat tuturor :D..si sper k paote o sa ne intzelegem p viitor

 

Ia zi pusiule, aveai 90 ai ? Pe scuter deci. Pai FMM de dobitoc exact de astia ca tine nu avem nevoie in trafic. Adica de cocalari frustrati ca scuterul lor prinde doar 50 si le delimiteaza ca sa fie si ei "smekeri". Smekerii p.lii, permis nu aveti, adeverinta din aia de curs legislativ nici atat (sau daca aveti e luata cu spaga), casca sau echipament mumu si vii apoi si faci apoteoza scuteristului pe forum. Sa te infingi in primul stalp, poate-ti mai scutura praful de pe creier !

 

PS - ia zi, stii ce inseamna un triunghi rosu intors cu varfu' in jos

 

 

cedeaza trecerea!!!...eu nutzi doresc sa te infigi nicaeri!!! dar are grija dumnezeu!!!! si nu te mai inpancienta asa !!ca itzi creste tensiunea..si nu vrei sa ai vrun accident!

sincer....uite te ajut ,iti dau un sfat de motociclist ,lasa scuteru SI PUNE MANA PE CARTEA DE ROMANA :kali: ca se pare ca ai cam avea nevoie de asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer....uite te ajut ,iti dau un sfat de motociclist ,lasa scuteru SI PUNE MANA PE CARTEA DE ROMANA :scratch: ca se pare ca ai cam avea nevoie de asa ceva

E din Ilfov.Face mai putin de o ora cu 90 km/h pana la Pitesti :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.gorj-domino.ro/index.php?option...g&Itemid=56

Si...inca unu'...!

Cred ca in ultima vreme numai in Gorj s-au "dus" vreo 4-5 scuteristi,cauzele fiind aceleasi:

lipsa echipament,lipsa pregatire,motorase tunate care depasesc abilitatile celor care le conduc...si stiti voi mai bine restul!

Rezultatele se vad zilnic,peste tot!

http://www.impactingorj.com/social.htm

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...