Sari la conținut

Bmw K 1200 Lt


Postări Recomandate

  • Admin

Da,nu ai ganduri rele..dupa parerea mea,alaturi de Goldwing sunt cele mai confortabile motociclete.Si eu am visul asta..

Vezi ca Dorumaster,aici pe forum are unul si iti poate spune parerea lui..

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut.

Ce concluzii ai primit?

Am ocazia sa cumpăar un k 1200 lt din decembrie 2007, full extras, pret de nou 24.000 euro la pretul de 12.000 euro, cu numai 2000 km la bord!!!!!

E un cunoscut care l-a cumpăart si apoi a suferit o operatie pe inima si nu mai are voie cu motorul.....

Si eu nu stiu absolut nimic despre motorul asta.....tinand cont ca 95 % din drumuri le fac in oras....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

..Tinand cont ca faci majoritatea drumurilor in oras..ai sa te complici tare cumparind o vaca de 400 kilograme,la care nici macar coburii nu se dau jos.

Cine cumpara asa ceva obligatoriu are si al doilea motor mic sau scuter pentru oras.

Si eu cochetez cu ideea asta,dar doar ca motor de drum lung.

In schimb pretul este senzational,iar asa ceva pleaca in Germania de la 16.000/17.000.Daca ai sti ca il poti vinde merita sa-l revinzi cu un castig frumusel.

Cu o mica rectificare..pretul lui de nou este de aprox.19.000 euro(pachetul Premium..adica full) si nu 24.000.

Bafta.

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Tinand cont ca faci majoritatea drumurilor in oras..ai sa te complici tare cumparind o vaca de 400 kilograme,la care nici macar coburii nu se dau jos.

Cine cumpara asa ceva obligatoriu are si al doilea motor mic sau scuter pentru oras.

Si eu cochetez cu ideea asta,dar doar ca motor de drum lung.

In schimb pretul este senzational,iar asa ceva pleaca in Germania de la 16.000/17.000.Daca ai sti ca il poti vinde merita sa-l revinzi cu un castig frumusel.

Cu o mica rectificare..pretul lui de nou este de aprox.19.000 euro(pachetul Premium..adica full) si nu 24.000.

Bafta.

Luigi Vicol

 

Motorul a fost cumparat in Italia si am vazut actele. 24.000 Euro.

Din extrase:

ghidon telescopic reglabil hidraulic, incalzire in scaune si in spatare, incalzire in manere, gps, intercom, cd mp3 cu 6 cd, cric hidraulic, genti captusite pe interior cu piele.... si altele marunte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o mica rectificare..pretul lui de nou este de aprox.19.000 euro(pachetul Premium..adica full) si nu 24.000.

Luigi Vicol

 

daca in Germania unde preturile sunt cele mai mici pretul este 22900 cu Premium... de ce nu ar fi fost in Italia 24.000?

Nu stiu unde ai gasit tu 19.000... Un K1200GT "full" ajunge la 20.000...

 

sursa: www.bmw-motorrad.de , apoi bike-konfigurator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...