Sari la conținut

prezon de 8


NaeL
 Share

Postări Recomandate

se pare ca cei de la Ural Motors Romania vor sa atraga clientii :-)

am avut un dialog cu ei:

io: vreau prezonu de la chiulasa la cilindru

ei: vine joi

io: imi trebuie maine, aveti si service, nu putem face nimic ?

ei: sa vedem, vii maine dimineata in service si rezolvam cumva :rusinica:

... 2-3 ore

ei: piesele de care ati intrebat costa 43E, daca va grabiti cu prezonu respectiv, il facem rost maine dar fara garantie, nu e nou

eu: da, il vreau

ei: ok, maine cand il avem iti dam telefon si vii sa o rezolvam, e din partea firmei

 

eu: yes ! pot sa plec cu motoru la mare/brasov :unsure:

 

concluzie: frumos din partea lor daca vor sa isi atraga posesorii/fanii de URAL

:bounce:

Editat de NaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai puteai face rost de el de la orice magazin mai stralucit de metalo chimice. Acolo au tija de 8 filetata cap coada, care e zincata. Tu o luai si taiai cat aveai nevoie. Daca e prezonul care tine capacul de la chiulasa(cum e la nipru) merge si necalit. Oricum daca plateai calirea tot ieseai mai ieftin de 43E. Da si mie o adresa de la ural motors romania te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prezonul care tine chiulasa de cilindru ... asa ca trebuie sa tina klumea

 

Ural Moto SRL

17-25 Ajustorului Str.

Bucharest 6

Romania Tel: 0040-722 29 31 36

FAX: 0040-21 211 7217 EMail : ural_romania@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija sa planezi chiulasa aia ca la ce ai patit tu sigur s-a deformat si o sa nasoleasca garnitura de chiulasa.

Data viitoare - dezmembrari - prezon de oltcit + eventual strung si scurtat+refacut filetul

prezon tratat si gandit pt fix pt acelasi lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc sincer ca oamenii au zis 43 de Euro pentru un prezon... poate ca era o lista mai lunga de piese... oricum tija moarta de 8 de la metalocasnica nu merge de pus pe post de prezon la chiuloasa. Teoretic atunci cand o dai afara tre' sa bagi prezoane noi ca se strang cu o anumita forta, si dupa fiecare strangere se intind...

 

Cum lucreaza supapele facute din axa de dacie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare bikeri:) am vazut ca va chinuiti sa faceti rost de chestii , piese tratate !pot sa va ajut cu oferta mea: la rm sarat exista o firma : ELARS S.A. , da noi o stim de "suruburi"..... eu mi-am tratat fiecare piese din motor(aproximativ, pt ca mi-am facut pompa dubla:) ) si pt fiecare piesa pe care i-am dat-o mi-a luat 100mii (lei vechi :bounce: ) DECI : acei "reprezentanti" de la ural sunt de o nesimtire crasa .... :unsure: adika ce ? un prezon costa 43 de euro? si de ce nu l-ai intrebat cum a ajuns la pretu asta astronomic? ca deja zici ca e piesa de japoneza..... nu stiu cat sunt placutele de frana goldfren ,da'mai ca-ti iei o pereche cu 40 euro... (repet nu sunt informat cu preturile ... da cred ca sunt pe aproape...) dak vrea cineva sa probeze tratamentul care se face la elars, puteti sa imi trimiteti o piesa (care vrea ...) si sa o incerce la motoru' lui !!!si dak se rupe sau forfecheaza io platesc piesa aia de noua!!! ccu toate ca eu cred ca fac treaba buna din moment ce vin si de pe la focsani sau imprejurimi sa faca cementari , caliri si ....ce mai fac ei acolo, uite un nr de tel 0724249674 BAFTA! :bounce:

 

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare aleko! scuze ca nu ti-am raspuns , da' am fost "CAM" ocupat cu intrunirea de la brasov.... si de abia acum mi-am revenit :crack: :crack: :moron: da , am facut ceva tratamente la piese , da' nu stiu exact CE ANUME , el stie ce a facut , eu i-am zis cam unde functiona piese si ce rol avea ! da-mi un msg dak vrei sa-ti faci ceva la motor! BAFTA! :friends:

 

 

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred că am să duc tot motorul să mi-l 'trateze' un popă cu busuioc , că altceva nu mai stiu ce să-i mai fac.

233149[/snapback]

Du-l la un service adevarat unde sa-ti puna piese ca lumea daca e Nipra. Daca e Simsonu' du-l la popa ca piese nu mai gasesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...