Sari la conținut

Grecia 28-31 August


keloo
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa fac o plimbare prin grecia.

Traseul e urmatorul: Constanta, Mangalia, Varna, Alexandropol, Tesalonic (nu-i batut in cuie)

Daca cei care au mai fost pe aici au ceva sugestii le astept.

Daca sunt doritori sa ma insoteasca, sunt bineveniti.

Personal ma gandeam sa plec cu cortul, dar ma mai gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac o plimbare prin grecia.

Traseul e urmatorul: Constanta, Mangalia, Varna, Alexandropol, Tesalonic (nu-i batut in cuie)

Daca cei care au mai fost pe aici au ceva sugestii le astept.

Daca sunt doritori sa ma insoteasca, sunt bineveniti.

Personal ma gandeam sa plec cu cortul, dar ma mai gandesc.

 

 

 

ma bag eu+pasagera :scratch: dar nu cu cortul.....cautam pensiuni ieftine:) ideea imi surade, perioada e perfecta :D, traseul il stabilim de comun acord daca vor mai fi doritori, in principiu nu conteaza pe unde mergem :kali:

 

YM : alexandrubudu

tel:0721.877.443

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 30 de km de saloni mergi la Epanomi si la vreo 5 km de epanomi se afla un camping super am dat 20 de euro pe noapte -2 persoane iar in alexandrolopuli se afla un camping la iesire catre autostrada spre salonic. Sa ''belesti'' ochii bine dupa benzinarii pe autostrada in grecia -sa alimentezi din timp iar pt asta tre sa iesi de pe autostrada grija mare , eu am ajuns cu rezerva pana la benzinarie.

 

drum bun !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci..in salonic nu ai ce sa faci..iti garantez...daca vrei sa ai ce vedea si ce face...du'te in Kavala (Bucuresti - Giurgiu - Sofia BG - Kulata BG - Serres GR - Drama GR - Kavala GR) cauta cu google maps pt traseu

 

am fost acu o saptamana...a fost DE VIS! poti sta si cu cortul, la 20 euro pe noapte.. (in pret sunt incluse: loc camping, cort mic de 2-3 persoane, spatiu parcare langa cort, sezlong pe plaja inclus in pretz plus umbrela, piscina free...apropo pt inca 4 euro ai si priza langa cort)...

 

locu e super misto...pazit..lume de treaba... uite si unde m'am cazat Complex Batis Kavala

 

cand am venit in ro..dupa concediu...mi s'a facut o scarba de ro..de oamenii d'aici..de praf..de mizerie...

 

deci..parerea mea..du'te in kavala..nu o sa regreti..e si zona mai putin turistica..

 

daca vrei mai multe detalii..nu ezita sa imi dai un pm...

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac o plimbare prin grecia.

Traseul e urmatorul: Constanta, Mangalia, Varna, Alexandropol, Tesalonic (nu-i batut in cuie)

Daca cei care au mai fost pe aici au ceva sugestii le astept.

Daca sunt doritori sa ma insoteasca, sunt bineveniti.

Personal ma gandeam sa plec cu cortul, dar ma mai gandesc.

mai scurt e prin Ruse-Velico Tarnovo-Stara Zagora. Prin Nova Zagora ar fi si mai scurt, dar drumul e blocat(e in reparatii), Kascovo si E-85 pana in Alexandroupoli. ai 585 km in total, iar dupa aceea este autostrada spre Kavala si Tesalonik. camping relativ retras si cu utilitati f. bune am gasit in Fanari. (intre Alexandroupoli si Komotini). pret pe zi 20 eur / cort 2 pers. si masina.

La Tesalonik si Kavala se poate ajunge si pe ruta Plovdiv-Sofia-Serres. E cam acelsi drac. POate doar ceva mai aglomerat ca trece prin Sofia si duce catre centrul turistic al Greciei. Kavala e oarecum in mijloc

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, am fost plecat in we asta.

@alexandrub, poate ne intalnim maine sa vorbim.

mie imi convine sa fim cat mai putini, maxim 3-4.

deci cine se mai baga?

daca mergeati mai tirziu,dupa 19 incolo,veneam si io....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dude vino daca poti pe 19, sa ne ramana si timp de plimbare prin grecia.

daca nu poti, poate ne vedem pe drum.

kiar nu am cum...

 

daca ziceai si tu mai din timp cu v-o saptamina mergea k am avut un liber de la serv si l-am folosit w.e. trecut..

acu ma oftic asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kiar nu am cum...

 

daca ziceai si tu mai din timp cu v-o saptamina mergea k am avut un liber de la serv si l-am folosit w.e. trecut..

acu ma oftic asta e...

era planificata mai din timp, dar nu m-am gandit sa postez aici de la inceput :kali: .

data viitoare te luam cu forta :D

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai merge nimeni?

noi in seara asta plecam la mare si maine dimineatza spre grecia :cheers:

daca se mai hotaraste careva 0721 877 443

 

cum fu? am auzit ca ati avut ceva peripetii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...