Sari la conținut

Cadru Fierbinte Vfr 750


Postări Recomandate

Asta-i solutia Honda impotriva mersului in bermude si jlapi pe motor :angry:))))))))))))))))

 

Acum serios... toate VFR-urile pe care le-am vazut se incing destul de tare. As vrea sa te contrazic in privinta afirmatiei tale cum ca se "se incalzeste cadru foarte tare. Motorul nu se incinge in mod deosebit". Cadrul nu o sa fie niciodata mai cald decat motorul :unsure:

 

E vorba de o Honda VFR 750 din 94. Problema e ca se incalzeste cadru foarte tare. Motorul nu se incinge in mod deosebit. E posibil sa fie de la galerii care sunt facute din teava sudata, dar poate a mai avut cineva aceeasi problema si are vreun sfat.
Editat de rechinulalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i solutia Honda impotriva mersului in bermude si jlapi pe motor :kiss:))))))))))))))))

 

Acum serios... toate VFR-urile pe care le-am vazut se incing destul de tare. As vrea sa te contrazic in privinta afirmatiei tale cum ca se "se incalzeste cadru foarte tare. Motorul nu se incinge in mod deosebit". Cadrul nu o sa fie niciodata mai cald decat motorul :angry:

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i solutia Honda impotriva mersului in bermude si jlapi pe motor :angry:))))))))))))))))

 

Acum serios... toate VFR-urile pe care le-am vazut se incing destul de tare. As vrea sa te contrazic in privinta afirmatiei tale cum ca se "se incalzeste cadru foarte tare. Motorul nu se incinge in mod deosebit". Cadrul nu o sa fie niciodata mai cald decat motorul :unsure:

 

Zic si eu ce indica termometrul. Doar in oras intra in actiune ventilatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de o Honda VFR 750 din 94. Problema e ca se incalzeste cadru foarte tare. Motorul nu se incinge in mod deosebit. E posibil sa fie de la galerii care sunt facute din teava sudata, dar poate a mai avut cineva aceeasi problema si are vreun sfat.

 

 

schima uleiu cu "Lichidul Care Scade Temperatura Motorului Cu 20 C", cica merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce:

 

Ce naiba? Macar amuza-te corect. Trebuia sa-i recomanzi sa schimbe lichidul de racire cu "Lichidul Care Scade Temperatura Motorului Cu 20 C" (trademark discutii aiurea-n pom pe motosticlism si motohalberism punt ro). Sau poate are proprietati si de ungere lichidul ala de-l tot discutati voi, si eu nu stiu.

 

Acum serios... eu am zis ca fac un lucru bun si i-am pus ulei 15W50, daca tot se incinge macar sa se unga bine (nu stiu sincer cat ajuta asta). In rest, cat timp termometrul nu se duce in balarii, e in regula.

 

schima uleiu cu "Lichidul Care Scade Temperatura Motorului Cu 20 C", cica merge...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...