Sari la conținut

Vazut 2 Accidente Mai Devreme :(


maddok
 Share

Postări Recomandate

mergeam spre munca mai devreme cu motocicleta unei prietene, si pe splaiul independentei la intersectia cu casa radio era chiar pe coltz un cbr fireblade lasat pe o parte sprijinit pe stalp...ulei pe jos si chiar in secunda aia a aparut si un baiat cu un gsxr 750 srad care era prieten cu el si venise sa il ajute ... din cate am inteles eu baiatul cu fireblade a plecat de la semafor si un tip i-a taiat calea si a franat brusc din panica .... avea capacul stanga spart si uleiul curs pe jos :angry: la scurt timp a mai ajuns un baiat cu un cbr f3 pe acolo , din cate am inteles il cheama claudiu sau ceva de genul .... il cunostea fata cu care eram pe motoreta .... nu este nimic grav dar am postat aici ca un semn de alarma ca in zilele astea super calduroase lumea merge foarte aiurea pentru ca este nervoasa de la atat stat la semafor ....

 

 

al 2 lea accident a fost cu o intersectie mai incolo :kiss: splaiul independentei intersectie cu calea cotroceni ... era tot un cbr , de data asta mi se pare ca f4, era ridicat dar in spatele lui era o masina pe avarii, si undeva in mijlocul intersectiei era cred k un r6 pus pe cric dar nimeni langa el... i-am facut semn motociclistului daca are probleme sau nu , si mi-a facut semn ca e okay si ca nu e lovit .... nu am apucat sa vorbesc cu el pentru ca nu aveam cum sa opresc ....

 

 

morala ; belitzi ochii ca daca nu, belitzi carenele :kiss:

 

din ce am putut sa vad eu pe acolo, nu cred ca era vina motoretistilor .... sau cel putin asa vreau sa cred .... la ora 5 cand toata lumea pleaca de la munca si asfaltul este incins, nervii se acumuleaza iar reactiile in trafic sunt mai lente ....

 

sper ca ziua asta sa se termine fara alte accidente :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai din motivele invocate de tine mai sus eu incerc sa ajung acuma cat mai tarziu acasa si sa merg cat se poate de linistit.De multe ori dupa ce termin treaba o mai "ard" aiurea prin zona respectiva pe la un suc sau ceva pana se mai elibereaza drumurile.

Asfalt uscat si drumuri fara incidente tuturor! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai din motivele invocate de tine mai sus eu incerc sa ajung acuma cat mai tarziu acasa si sa merg cat se poate de linistit.De multe ori dupa ce termin treaba o mai "ard" aiurea prin zona respectiva pe la un suc sau ceva pana se mai elibereaza drumurile.

Asfalt uscat si drumuri fara incidente tuturor! :unsure:

 

 

eu in general intru la munca la 22 30 si ies la 6 30 dimineatza cand drumurile sunt juuuust perfect :angry: intr-o zi am prins unda verde de la semanatoarea pana in dristor :kiss: si am facut 17 minute pana acasa :kiss: (eu stau la billa din salajan )

 

sper sa posteze si baietii care au fost implicati in accident aici poate ca ne lumineaza putin in privintza celor intamplate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ptr accidente!

 

Tocmai am venit din GERMANIA! prin BERLIN nu era trafic mai deloc! putin dimineata si seara! am vazut putine motoare! si alea pe care le am vazut mergeau f incet!

 

lumea in general merge cu biciclete, scutere , autobuze..etc!

 

acum sincer, de ce sa ma dau cu GSXr 750 sau yamaha R1 prin bucuresti pe la orele 16?????????? nu are nici o logica!

 

 

atasez cateva poze!

 

numai bine!

post-16450-1219815525_thumb.jpg

post-16450-1219815531_thumb.jpg

post-16450-1219815537_thumb.jpg

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum sincer, de ce sa ma dau cu GSXr 750 sau yamaha R1 prin bucuresti pe la orele 16?????????? nu are nici o logica!

 

 

:unsure: :angry:

de fitze!?! Pai daca nu ai R, gsxR, cbR sau cat mai multe RRRR nu esti capabil in Romania si mai ales in Bucuresti. Iar daca esti incepator si vrei sa-ti iei primul motor la ce te gandesti? Huh? Racheta direct. Ciudat ca si in Romania, ca si in Germania, e chestia cu limitarea in primii 2 ani. Dar tine cineva cont?

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fitze!?! Pai daca nu ai R, gsxR, cbR sau cat mai multe RRRR nu esti capabil in Romania si mai ales in Bucuresti. Iar daca esti incepator si vrei sa-ti iei primul motor la ce te gandesti? Huh? Racheta direct. Ciudat ca si in Romania, ca si in Germania, e chestia cu limitarea in primii 2 ani. Dar tine cineva cont?

 

 

Eu sincer tin cont. Dupa ce bagai la cap tot ce e bun de bagat la cap de pe site-ul asta, stiu ca vreau o moto de max 250. Si mai mult imi "trag dupa mine" si prietenii care mai fac scoala - in ideea de a renunta la RRRRRR-uri si de la 600 in sus. Pana acu' am reusit.

 

Poate s-or mai gasi ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: :angry:

de fitze!?! Pai daca nu ai R, gsxR, cbR sau cat mai multe RRRR nu esti capabil in Romania si mai ales in Bucuresti. Iar daca esti incepator si vrei sa-ti iei primul motor la ce te gandesti? Huh? Racheta direct. Ciudat ca si in Romania, ca si in Germania, e chestia cu limitarea in primii 2 ani. Dar tine cineva cont?

 

 

 

hai mah! esti tu sigur? uite ca eu am fireblade (900RR) si nu mi-am luat-o de fite ci pt ca-mi-am permis-o, mi-a placut si pt ca este o motoreta extraordinar de ascultatoare si puternica totodata. si nu trebuie neaparat daca am RR sa merg in flacari pt ca poate sa mearga si normal, in siguranta

Editat de lethal.energy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah! esti tu sigur? uite ca eu am fireblade (900RR) si nu mi-am luat-o de fite ci pt ca-mi-am permis-o, mi-a placut si pt ca este o motoreta extraordinar de ascultatoare si puternica totodata. si nu trebuie neaparat daca am RR sa merg in flacari pt ca poate sa mearga si normal, in siguranta

 

Motorul tau stie sa asculte numai ca trebuie cineva sa-l "conduca" ca el sa asculte . In cazul unui incepator , ca si al tau dealtfel , s-ar putea ca motorul sa il "conduca" pe driver . Un incepator nu stie sa mearga ( si nu ma refer la ideea de incepator ca si timp de cand are permisul ci la km parcursi ) . CLAR !

Iar tu numai prin faptul ca ne-ai descris starea ta financiara este evident ca ti-ai luat motoru ala de fite :unsure: .

Bafta si ai grija cu motoru' .

Editat de florianpeiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca eu am fireblade (900RR) si nu mi-am luat-o de fite ci pt ca-mi-am permis-o, mi-a placut si pt ca este o motoreta extraordinar de ascultatoare si puternica totodata. si nu trebuie neaparat daca am RR sa merg in flacari pt ca poate sa mearga si normal, in siguranta

 

Imi pare rau dar simt nevoia sa ma bag. Faza cu "imi iau ca ma tine" e puerila. Incalci legea.(punct)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau dar simt nevoia sa ma bag. Faza cu "imi iau ca ma tine" e puerila. Incalci legea.(punct)

 

 

E născut în 1980, si având în vedere faptul că "testul special" nu există, se consideră că este suficient de matur pentru asta si nu, nu încalcă nicio lege (are peste 21 de ani). Cititi legea :unsure:

 

P.S.: una este un hormonel de 18 ani căruia îi iau părintii motor de fite si alta este un om de 28 de ani care si-l ia pe munca lui si pentru că-si permite (poate de fite, nu cred că interesează pe nimeni atât timp cât nu merje fuljerache prin orase).

 

Dar nu despre asta se discută aici...

Editat de .Cosmin.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in general intru la munca la 22 30 si ies la 6 30 dimineatza cand drumurile sunt juuuust perfect :unsure: intr-o zi am prins unda verde de la semanatoarea pana in dristor :angry: si am facut 17 minute pana acasa :kiss: (eu stau la billa din salajan )

 

sper sa posteze si baietii care au fost implicati in accident aici poate ca ne lumineaza putin in privintza celor intamplate

 

Serban tu esti frate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi de (cuvant urat)...Si eu am picat azi la Razoare ,normal fara echipament...Nimic prea grav nici eu nici motocicleta...O tanti din Brasov/Bacau sau ceva de genul a dat sa intre pe banda din stanga cand eu intrasem deja in depasire...Ca si in primul caz de aici am blocat roata din fata si a alunecat pana m-a trantit la pamant...Mai trist mi se pare ca nu a fost un singur sofer [cu exceptia soferitei care m-a facut sa cad] sa coboare sa dea o mana de ajutor ca sa mut motocicleta ,sa o scot dupa drum ,nu ca as fi avut nevoie de ajutor dar asa ca fapt divers...

 

 

L.e. Dupa asta ajung in Victoriei,sun un prieten ii zic ce am patit si dupa ce vorbesc cu el[el aflandu-se tot in trafic] ,la urmatoarea intersectie se fac zob 2 masini in fata lui . Asta se intampla din cate am inteles pe la Trafic Greu sau prin 13 Septembrie...

Editat de hector_4me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul tau stie sa asculte numai ca trebuie cineva sa-l "conduca" ca el sa asculte . In cazul unui incepator , ca si al tau dealtfel , s-ar putea ca motorul sa il "conduca" pe driver . Un incepator nu stie sa mearga ( si nu ma refer la ideea de incepator ca si timp de cand are permisul ci la km parcursi ) . CLAR !

Iar tu numai prin faptul ca ne-ai descris starea ta financiara este evident ca ti-ai luat motoru ala de fite :rock: .

Bafta si ai grija cu motoru' .

 

cu prima parte sunt complet de acord dar nu m-am luat motoreta sa ma rup in figuri cu ea iar daca tu ai dedus ca ma laud cu situatia financiara, gresesti. daca avea o situatie financiara cu care sa ma laud nu imi luam motor din '98, imi luam 1000rr sau orice altceva nou nu o motoreta sh de 10 ani. nu ma duc la arc, nu ma dau in grup, etc. pur si simplu mi-am luat moto pt placerea de a merge cu ea si nu ma intereseaza daca se uita vreo fufa dupa mine sau daca ma invidiaza mai stiu eu cine. ma intereseaza sa ma simt eu bine si sa imi placa motorul cu care merg. si se zice RIDER, BIKER,etc nu DRIVER (ala e la auto). numai bine! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu prima parte sunt complet de acord dar nu m-am luat motoreta sa ma rup in figuri cu ea iar daca tu ai dedus ca ma laud cu situatia financiara, gresesti. daca avea o situatie financiara cu care sa ma laud nu imi luam motor din '98, imi luam 1000rr sau orice altceva nou nu o motoreta sh de 10 ani. nu ma duc la arc, nu ma dau in grup, etc. pur si simplu mi-am luat moto pt placerea de a merge cu ea si nu ma intereseaza daca se uita vreo fufa dupa mine sau daca ma invidiaza mai stiu eu cine. ma intereseaza sa ma simt eu bine si sa imi placa motorul cu care merg. si se zice RIDER, BIKER,etc nu DRIVER (ala e la auto). numai bine! :bounce:

 

 

- in postul tau anterior nu scria decat ca ti-ai luat un fireblade , nicidecum anul fabricatiei ;

 

- am folosit termenul "driver" ptr ca mi-a fost mult mai la indemana ; cele de "rider" si "biker" nu le-am folosit prea des si nici nu am de gand ; "motociclist" iarasi nu se potrivea ptr ca era prea lung si mi-era lene sa il tastez :D

 

- "nu ma duc la arc, nu ma dau in grup, etc." = tot respectul / si vb foarte serios cu o mica , mica exceptie - cateodata mersul in grup e ... interesant , atunci cand ai nevoie de putina adrenalina :rock:

Editat de florianpeiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'''Iar tu numai prin faptul ca ne-ai descris starea ta financiara este evident ca ti-ai luat motoru ala de fite'' .

 

Daca am muncit pe afara si intors in tara vreau motor,tre sa imi iau o vechitura sa nu par ''fitzos''????Oare intalnesc un mic complex de inferioritate financiara??? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am muncit pe afara si intors in tara vreau motor,tre sa imi iau o vechitura sa nu par ''fitzos''????Oare intalnesc un mic complex de inferioritate financiara??? :banana:

 

 

Nu tati ,stai linistit . Nici eu nu mai merg de ceva timp pe rusesti . Nu e vb de bani . Problema e ca daca tu esti un capsunar nu e cazul sa ne spui noua pe forum ptr ca nu intereseaza pe nimeni . Era indeajuns sa ne spuna ca si-a luat fireblade ptr ca asa a vrut nu ptr ca a avut bani , exprimare de 2 lei ( parerea mea ) . Sper ca ai inteles la ce ma refer .

 

PS : eram 100% sigur ca o sa ma intrebe cineva de complexele mele si uite sa s-a adeverit ; unii sunt mult prea previzibili .

 

PPS : nu cred ca era cazul sa ne spui ca ai muncit pe afara :cheers: , ptr ca si daca muncesti aici poti avea bani de motor , depinde numai de pregatire .

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PPS : nu cred ca era cazul sa ne spui ca ai muncit pe afara :D , ptr ca si daca muncesti aici poti avea bani de motor , depinde numai de pregatire .

 

in privinta asta nu pot decat sa iti dau dreptate,nu iti trebuie nici macar cate clase are trenul sa iti iei 5000e credit pt. un motor.

 

Bafta !

 

 

 

''Problema e ca daca tu esti un capsunar nu e cazul ''

 

apropo daca tu esti obisnuit cu anume rude venite de la ''capsuni'' asta nu inseamna ca toti cei care muncim pe acolo face acelas lucru....(tot ''sunt asa pervizibil'' citeste printre randuri daca tot educatia si statutul tau social iti permit.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :rolleyes:

de fitze!?! Pai daca nu ai R, gsxR, cbR sau cat mai multe RRRR nu esti capabil in Romania si mai ales in Bucuresti. Iar daca esti incepator si vrei sa-ti iei primul motor la ce te gandesti? Huh? Racheta direct. Ciudat ca si in Romania, ca si in Germania, e chestia cu limitarea in primii 2 ani. Dar tine cineva cont?

 

 

 

 

hai mah! esti tu sigur? uite ca eu am fireblade (900RR) si nu mi-am luat-o de fite ci pt ca-mi-am permis-o, mi-a placut si pt ca este o motoreta extraordinar de ascultatoare si puternica totodata. si nu trebuie neaparat daca am RR sa merg in flacari pt ca poate sa mearga si normal, in siguranta

asta cu palcutul e alta scuza. toti copii vor r1. de ce vrei motoreta asta? pai imi place mult cum arata''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tati ,stai linistit . Nici eu nu mai merg de ceva timp pe rusesti . Nu e vb de bani . Problema e ca daca tu esti un capsunar nu e cazul sa ne spui noua pe forum ptr ca nu intereseaza pe nimeni . Era indeajuns sa ne spuna ca si-a luat fireblade ptr ca asa a vrut nu ptr ca a avut bani , exprimare de 2 lei ( parerea mea ) . Sper ca ai inteles la ce ma refer .

 

PS : eram 100% sigur ca o sa ma intrebe cineva de complexele mele si uite sa s-a adeverit ; unii sunt mult prea previzibili .

 

PPS : nu cred ca era cazul sa ne spui ca ai muncit pe afara :rolleyes: , ptr ca si daca muncesti aici poti avea bani de motor , depinde numai de pregatire .

 

Bafta !

 

 

ps.vezi ca am vazut cam 20 de tari din baltic-mediterana-amricaca pana in americaca de sud....(fripturile din uruguai sunt cele mai bune din lume)poate o sa iti trimit o poza sa iti ploua putin in gura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...