Sari la conținut

Camera Video


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Avem un nou loc 1 in domeniul "wearable camcorder".

Este vorba de VholdR ContourHD:

1280x720, 29.970fps (720p HD)

H.264 codec

135-degree wide angle lens

MicroSD/SDHC up to 16GB (2GB included) (30 min/GB)

Internal microphone

Goggle strap mount

Flat surface mount

Helmet mount

Rechargeable Li-Ion battery (up to 2 hrs) (backup batteries are a great idea)

116g

Water-resistant body, made of anodized aluminum and rigorously tested to withstand dirt, dust, mud, and snow

Impact, shock, and vibration resistant

One button record

Easy edit software (PC & Mac)

280 USD

 

Calitatea este excelenta:

http://www.vholdr.com/contourhd/overview

http://helmetcameracentral.com/2009/04/27/vholdr-contourhd-the-worlds-first-hd-wearable-camcorder/

 

Vreau si eu una!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

170 degree wide angle lens - 5 megapixel wearable and vehicle mountable camera for motorsports incl. cars, motorcycles, snowmobiles, boats, planes...

 

 

am pe stoc pt cine e interesat

 

 

 

 

se vede cam prost filmuletzu de pe youtube :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ar mai fi si varianta Panasonic Lumix DMC-FT1

In esenta este o camera foto digitala waterproof, dustproof, sandproof, shockproof care si filmeaza 720p HD ... deci numai buna de enduro :eek:

Vine in mai multe culori si poate fi asortata cu KTM (orange), Yamaha (Blue), Kawasaki (Green) si Silver :)

12.1Mpix/OIS/Leica/4.6xOpticZoom/2.7"LCD/Mic/Li-Ion/SDHC/185g ... mai multe detalii tehnice aici: Panasonic Lumix DMC-FT1 si aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Avem un nou loc 1 in domeniul "wearable camcorder".

Este vorba de VholdR ContourHD:

1280x720, 29.970fps (720p HD)

H.264 codec

135-degree wide angle lens

MicroSD/SDHC up to 16GB (2GB included) (30 min/GB)

Internal microphone

Goggle strap mount

Flat surface mount

Helmet mount

Rechargeable Li-Ion battery (up to 2 hrs) (backup batteries are a great idea)

116g

Water-resistant body, made of anodized aluminum and rigorously tested to withstand dirt, dust, mud, and snow

Impact, shock, and vibration resistant

One button record

Easy edit software (PC & Mac)

280 USD

 

Calitatea este excelenta:

http://www.vholdr.com/contourhd/overview

http://helmetcameracentral.com/2009/04/27/vholdr-contourhd-the-worlds-first-hd-wearable-camcorder/

 

Vreau si eu una!

 

 

Mi-am comandat ... va tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tachyon XC mi-am luat :)

 

sa o folosesti sanatos.

daca crezi ca din filmele inregistrate de camera se pot posta, nu ezita sa ne arati creatiile tale :)

astept cateva filmulete se vedem cum se comporta

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pt cei interesati si nu numai, camera video VholdR nou nouta, in pachetul ei original cu toate accesorile:

 

1. camera VholdR

 

2. card microSD 1GB

 

3. suport de casca

 

4. baterie reincarcabila

 

5. cd software

 

In plus: 1 microSD 2GB si un suport de casca.

post-38333-1247123821_thumb.jpgpost-38333-1247123839_thumb.jpgpost-38333-1247123854_thumb.jpg

 

 

 

 

pe langa camera, ai si vacanta 5 zile pentru confundarea acestei discutii cu bazarul.

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Helment Camera GoPro.

 

Helmet Hero Wide Wearable Video Camera NEW 170 degree wide angle lens 5 Mega Pixel lens The Helmet HERO WIDE shoots TV quality 170 degree WIDE ANGLE video and 5 megapixel still photos. Rugged and waterproof polycarbonate construction and sport-tuned quick release design make it easy to mount on helmets and gear for easy filming during your favourite sports....Go Pro 1945 still photos or 56 Mins of 512x384 video with sound at 30 fps when using a 2GBSD Card (not Included) 3 x sequences Photo burst Auto ?Photo every 2 or 5 seconds? mode Adjustable sound recording levels Waterproof to 100 feet 1 Year Warranty 100% waterproof / shockproof digital helmet camera that also quick release mounts to bikes, kayaks, boards, skis, vehicles and more. Includes 3 helmet mounts, 2 gear mounts, 3-way pivot arm and head strap mount included with camera and housing. Top and side mounts to any vented or non-vented helmet.

 

-1 An garantie

-5 MG pixeli

-30 FPS

-include 3 kit`uri de montare

-Rezistenta la apa si shocuri.

 

Cateva filmulete facute cu camera GoPro

http://www.youtube.com/watch?v=Uowbjauvvb4

 

 

-Pentru preturi:

-PM

-0742265487

Editat de Alfred
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi a fost anuntata si versiunea FullHD de la Vholdr, adica ContourHD 1080p. Aspectul exterior este identic cu ContourHD, mi se pare mai buna decat GoPRO Hero pt ca este mult mai mica, mai greu de agatat in grengi. Voua nu vi se pare cam voluminoasa (GoPRO) pt enduro ?

 

Full HD - 1080p (1920x1280)

Tall HD - 960p (1280x960)

Action HD - 720p (1280x720)

Contour HD - 720p (1280x720)

Fast SD - WVGA (848x480)

 

30fps - 1080p and 720p

60fps - 720p and WVGA

 

mai multe detalii aici si este disponibila pt PRE Order pe Amazon la 329USD

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut Vholdr si imi placea mult ca e mica, deci clar la dimensiuni castiga Vholdr in fata la GoPro. Dar mie in momentul de fata mi se pare ca GoPro Hero Wide este mult mai buna in ceea ce priveste calitatea video-urilor, ca sa nu mai vorbesc de sunet (care la Vholdr se trasnforma intr-un vajait enervant). E adevarat ca GoPro este mai expus la lovituri, deci clar pt enduro nu prea se potriveste. Dar in momentul de fata trebuie sa recunosc ca daca mi-as lua alta camera as alege Hero Wide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gopro este (mult) mai buna decat vholdr in low-light.

iar la sunet nici nu se compara, este absolut peste vholdr.

este si mai ieftina decat vholdr.

la gopro poti instala pachetul double-battery care efectiv iti dubleaza "autonomia"

este mai voluminoasa, asta e singurul dezavantaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gopro este (mult) mai buna decat vholdr in low-light.

iar la sunet nici nu se compara, este absolut peste vholdr.

este si mai ieftina decat vholdr.

la gopro poti instala pachetul double-battery care efectiv iti dubleaza "autonomia"

este mai voluminoasa, asta e singurul dezavantaj

Mai are un dezavantaj: poti folosi SDHC card de maxim 4GB... cand ar putea fi pana in 32GB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are un dezavantaj: poti folosi SDHC card de maxim 4GB... cand ar putea fi pana in 32GB

 

GoPro HD accepta carduri mai mari de 4Gb 100% :rose: poate la varianta aia cu rezolutia de 640x480 era un max de 4Gb, dar la varianta HD sigur accepta mai mult.

 

inca un avantaj la GoPro Hero HD este ca poate fi scufundata sub apa la pana 10m (bineinteles daca e bagata in carcasa speciala cu care vine pachetul) la Vholdr deocamdata nu au facut nici o carcasa, dar am citit pe net ca vor face si ei un "waterproof case".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoranee, merg si SDHC'uri la maxim (momentan 32GB) ... vezi specificatiile tehnice din poza atasata.

Sau direct la producator: HD Hero Wide Tech Specs

In alta ordine de idei exista si solutie pentru noul standard 3D: Tachyon XC 3D

lol

Editat de seseseko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zoranee, merg si SDHC'uri la maxim (momentan 32GB) ... vezi specificatiile tehnice din poza atasata.

Sau direct la producator: HD Hero Wide Tech Specs

In alta ordine de idei exista si solutie pentru noul standard 3D: Tachyon XC 3D

lol

Bine no... :laugh: Eu citisem specificatiile de la "Motorsports HERO Wide"... aici: Motorsports Hero Wide Specs. Acolo scrie clar ca 4GB e maxim...

Cat despre Tachyon XC 3D: jumatate deja am :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

ma bate gandu sa-mi iau si eu pana la urma, sunt putin indecis intre Vholdr varianta 720p (pentru ca o pot lua la aprox $180 - noua) si GoPRO HD la 299USD + cat ma va costa transportul (in tara GoPro HD e cam 1600 lei)

 

Are cineva GoPRO (oricare din variante)? la dimensiuni parca nu s-a modifcat intre varianta VGA si cea HD, sunt curios daca o pot pune sub cozoroc, pt a nu fi asa expusa la lovituri cum e in cazul in care o pun deasupra sau lateral, pe casca. Inca o varianta foarte buna mi se pare cea cu prinderea pe piept, poate putin cam jos unghiul respectiv dar este destul de ferita la lovituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bate gandu sa-mi iau si eu pana la urma, sunt putin indecis intre Vholdr varianta 720p (pentru ca o pot lua la aprox $180 - noua) si GoPRO HD la 299USD + cat ma va costa transportul (in tara GoPro HD e cam 1600 lei)

 

Are cineva GoPRO (oricare din variante)? la dimensiuni parca nu s-a modifcat intre varianta VGA si cea HD, sunt curios daca o pot pune sub cozoroc, pt a nu fi asa expusa la lovituri cum e in cazul in care o pun deasupra sau lateral, pe casca. Inca o varianta foarte buna mi se pare cea cu prinderea pe piept, poate putin cam jos unghiul respectiv dar este destul de ferita la lovituri.

 

 

Sal! Eu am un GoPro Hero Motorsport Wide si daca e sa-ti raspund la intrebare da,o poti pune sub cozoroc,dar mai pot sa si adaug ca e complet inutil sa o tii chiar asa de ferita pentru ca carcasa aia e foarte rezistenta si sistemul de prindere la fel..sincer nu prea vad cum sa le rupi pt ca la mine par a fi indestructibile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de vestile bune :laugh:

 

din poze mie mi s-a parut destul de ridicata, de aceea ma gandeam sa incerc sa o pun si sub cozoroc. La motocross nu e nici o problema, in schimb la enduro am cam avut si zone cu crengi, crengulite ... Mersi mult oricum pt opinia ta.

 

Zilele astea o sa dau comanda, 99% va fi un GoPro Hero HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...