Sari la conținut

Piese Cb 500


asklepios
 Share

Postări Recomandate

Eu in Romania nu stiu pe nimeni serios (adica sa-ti poata aduce piesele dorite in timp util). La Honda Romania nu te-as trimite ca te sparg la buzunar.

Am gasit intamplator un site in Ungaria de la care mi-am comandat un kit de reparatie robinet rezervor benzina si mi-l trimite pe posta.

www.biker-world.hu

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei găsești în mai multe magazine, plăcuțe de frână și filtre poți să comanzi de pe Louis (sunt destui care le aduc) sau le iei de la Honda.

 

Experiență personală:

- filtru de ulei Champion e mai ieftin ca cel original Honda, dar nu etansa oricat l-am strans si am pierdul ulei . Cu cel original merge si azi.

- placutele de frana Lucas sunt foarte subtiri, au tinut sub 2000 km, am pus placute originale si acum dupa 6000 km sunt mai groase decat unele Lucas noi. Cele de la Honda costa dublu, dar tin de 4-5 ori mai multi kilometri.

- bujii NGK se gasesc pe Louis, cam 35 RON bucata

- kit de lant gasesti pe Louis, am luat DID O-ring cu 90 EUR, acum se mai gaseste doar X-ring cu vreo 130 EUR. Nu am idee cat e un kit la Honda in Buc.

 

Cam astea sunt consumabilele, restul pieselor sunt destul scumpe de oriunde le iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...