Sari la conținut

Mai Este Transfagarashanul Deschis?


Placebo
 Share

Postări Recomandate

Cauta pe siteul administratiei drumurilor. Era un link pe aici pe undeva. Acolo este o rubrica actualizata zilnic cu troate drumurile inchise, in reparatii, cu circulatia pe un singur fir. Drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu (de la un localnic din zona) Transfagarasanul este deschis pana la prima ninsoare cand zapada acopera soseaua. Ai grija ca jumatatea a doua a drumului spre baraj este foarte proasta; gropi+nisip.

 

Drum bun.

 

:crack:

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie mare, am venit acum 2 zile pe transfagarasan... urcarea dinspre sibiu pana la balea lac e OK... dar coborasul pana la baraj este groaznic... plin de gropi... daca ai vreo vitezana... eu ti-as recomanda sa o iei pe valea olutului.. ca am inteles ca este deschisa in sfarsit.

 

sorry sa-ti dau asemenea vesti... dar asta a fost experienta mea si altor 2 prieteni de drum.

 

ale noastre moto 2 sportive si un turing

Editat de morarugeorge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deschis este iar gropile sunt de la baraj pana se termina lacul de acumulare.Cand incepe urcusul spre Balea drumul este foarte bun. Partea cu gropile o sa te enerveze chiar daca ai enduro dar merita oricum sa faci drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acceptabil daca iti iei la drum Caponorcul, ca altfel e crima si viol. ( da intradevar doar portiunea pe langa lacul de acumulare)

Dar merita ca-i super, acu` nu demult am fost si eu si nu prea era zapada.

...ha, in tunel nu gheatza aluneca... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e deschis. week-end-ul trecut am fost pe acolo.Pacat, insa ca si pe acolo au inceput sa vina "cetatenii" cu corturile, gratare si manele.

Preturile la cazare: 1.000.000-1.200.000 camera cu pat dublu. Daca ajungi in week-end risti sa nu mai gasesti locuri la cabana dar poti sa-ti pui cortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie in tunele!. Mie mi-au trebuit secunde bune sa-mi obisnuiesc ochii cu bezna din ele... este umed pe jos ,numai damburi , gropi.....periculoase la viteze chiar si

mai mici...BMW -ul meu zice ca i-a placut drumul ...nu stiu cei cu vitezanele cum s-au simtit. :)

post-2590-1126239147_thumb.jpg

post-2590-1126239221_thumb.jpg

post-2590-1126239289_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...