Sari la conținut

Pareri Despre Rar


CZU
 Share

Postări Recomandate

Mai fratilor care stiti cate ceva despre ITP si Identificarea MOTO care se face la RAR, pentru ca eu m-am hotarat sa o inscriu pe Batranica si ma pregatesc sa merg la ei. Ma intereseaza ce verificari fac ei acolo si ce trebuie sa iau la mine ca sa fiu in garda.

Trebuie sa merg cu ea pe platforma pentru ca a fost radiata si nu mai are numere.

Ma gandesc cu groaza sa ma respinga la RAR si sa fac drumul din Militari pana acolo de mai multe ori.

 

Care se pricepe la Nipre si se ofera sa vina sa o vada si sa-si dea cu parerea? Hai ca fac cinste.

 

Multumesc anticipat!

PS. Aripa fata este facuta de mine din fibra de sticla. Credeti ca o sa am probleme?

post-4415-1125685244_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei verifica seriile la cadru,sa ai lumini,semnalzari,claxon,frane......cam asta au verificat cand am fost cu a mea.Acum poate la Bucuresti is mai atentzi la unele detalii dar in mare nu ar trebui sa ai probleme dak merg cele mentzionate mai sus.Din poza motorul pare sa arate bine asa ca nu prea ar avea de ce sa se lege.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ii sa mergi la RAR doar pt. identificare (unde se uita si iti pozeaza/verifica seriile), adica sa ai ITP facut la un service autorizat (pe mine nu m-au intrebat de sanatate si frana fata nu era reglata k-lumea si nu prindea). Daca ai ITP-ul poti sa intrii impingand motorul la RAR ca n-au ce-ti face.... Daca totusi trebuie facut ITP la RAR atunci depine de dispozitia omului: daca ii cumsecade se uita la frane, lumini si cauciucuri si basta. Daca si-a prins sotia in pat cu instalatorul in seara dinainte :crack: se va uita la cadru dupa modificari, la motor dupa noxe excesive si zgomot si la mai toate kkturile pe baza carora te poate respinge.

Iti urez noroc.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...