Sari la conținut

Suzuki Rm 250


Postări Recomandate

Salutare lumeee, de cand doream si eu sa fiu "calaret" de cross/enduro si sa postez acilea :crack:

 

 

Am luat de vreo luna un Suzuki RM 250 dar l-am cumpar de la "en-gross", in primul rand ca sa-l vand pe piese, dar mai apoi, dupa ce l-am facut sanatos (:moron:), acum vreau sa-l inmatriculez...cum sa fac sa aflu din ce an este? Si cum sa fac cu actele?

 

 

Ce poteti sa-mi ziceti de modelu respectiv? La 700eu, arata impecabil, m-am tepuit?

 

Multumesc tuturor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lumeee, de cand doream si eu sa fiu "calaret" de cross/enduro si sa postez acilea  :eek:

Am luat de vreo luna un Suzuki RM 250 dar l-am cumpar de la "en-gross", in primul rand ca sa-l vand pe piese, dar mai apoi, dupa ce l-am facut sanatos (:drink:), acum vreau sa-l inmatriculez...cum sa fac sa aflu din ce an este? Si cum sa fac cu actele?

Ce poteti sa-mi ziceti de modelu respectiv? La 700eu, arata impecabil, m-am tepuit?

 

Multumesc tuturor  :)

236494[/snapback]

 

 

Esti subtil de nu se poate...stai linistit merg pe burta :P

Bai astia voi ati vazut prea multe filme cu Pistruiatu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah sa se inteleaga ca era numa vandut ptr piese in anunt cand l-am dus in tara...

238070[/snapback]

 

RM e moto de cross, neinmatriculabila.

Daca ii pui ceva lumini si claxon poti sa reusesti o omologare individuala. Insa, daca nu ai toate actele in regula, nici nu te gandi. Mergi cu el asa pe la tara sau vinde-l si ia-ti ceva inmatriculat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MVTarts..... chiar ma bucur ptr. tine ,insa am aflat ceea ce nu stiam :eek: ca moto e neinmatriculabil... :P .... de aici preia sfatul lui Ionut73... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Bravo.

Vezi ce-ti iei. Sper sa-ti iei ceva ca lumea, sa prinzi gustul si sa renunti la saracia aia de R6. Vezi www.ktm.ro :cheers:

 

Revenind la RM. Daca te obisnuiesti cu ea, e distractie maxima cu RM-ul de 250. Trage fff bine si urci cu ea pe oriunde vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo.

Vezi ce-ti iei. Sper sa-ti iei ceva ca lumea, sa prinzi gustul si sa renunti la saracia aia de R6. Vezi www.ktm.ro :baldy:

 

:baldy:

De ce saracie? Ca asta vroiam sa bag pe leasing, dar inca nu stiu ca am auzit ca nu mai e asa rentabil ca pana acuma leasingul :cheers:

 

Revenind la RM. Daca te obisnuiesti cu ea, e distractie maxima cu RM-ul de 250. Trage fff bine si urci cu ea pe oriunde vrei.

 

Normalll, ma urcam pe dig :crack:

 

Mergea de rupea pamantu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o saracie pentru ca e prea riscanta pentru RO.

Hai la enduro pentru ca:

- o sa gasesti senzatii tari si adrenalina cata vrei tu la viteze mult mai mici

- o sa faci si sport; o zi in padure = multe zile de mers la sala

- sansele de accidentare sunt mult mai mici decat pe sosea (se cade mai des, insa la viteze mult mai mici; in plus, la enduro se merge intotdeauna cu superprotectii)

- sansa de a fi omorat de un prost cu o conserva este ZERO

si bonus:

- e o placere sa-ti petreci un weekend intre enduristi - sunt multi oameni de isprava!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...