Sari la conținut

Iulian Anghel, Abator, Lovit


paul_dragos
 Share

Postări Recomandate

la ce pm comentati aiurea daca n-ati fost acolo ?????

s-a intamplat ...poate ca se putea anticipa ceva ,dar acum in functie de priceperea fiecaruia , nu trebuie sarit si dat cu barda

 

 

trebuie sa treci pe verde ca si cum ai avea cedeaza in ziua de azi

 

Corect. Multi comenteaza complet aiurea - aversiune fata de ss oare? putea sa fie si cu bicicleta si sa pateasca la fel... :cheers: Stresanti oamenii astia care se iau de cineva numai pentru ca are ss si a avut ghinionul sa cada. Foarte urat! :laugh:

 

Daca era cu un motor pe masura cunostintelor lui si auzeam ca n-a mai cazut... Si nu l-a facut nimeni idiot, dar putina morala nu strica.

 

Nu vreau sa intru in polemici cu tine dar cred ca ne-ar fi tare util un ghid facut de tine care sa includa categorii de varsta, stare civila, statut social, situatie materiala, numarul de frati/surori, studii, stagiu militar statisfacut/ nesatisfacut, greutate, inaltime optime pentru anumite motociclete, localitatea de domiciliu (ex : motoare recomandate/nerecomandate pentru Bucuresti, Ploiesti etc) si ce mai consideri tu de cuviinta, toate aceste criterii repartizate pe tipuri de motoare, clase, capacitate cilindrica etc. Sa vedem si noi ce motoare cui se potrivesc si cine e/nu e indreptatit sa mearga pe ele, si cine are/ nu are nicio scuza in caz de accident. ok? :rolleyes: De ce intotdeauna 'mortul' trebuie scos vinovat?

 

PS: Eram cu BICICLETA si era sa ma faca praf un bou care a facut la stanga prin fata mea (situatia clasica). Da, aveam in jur de 30 km/h pe dreptul meu. Altul s-a suparat cand i-am facut semn sa stea intr-o situatie similara...Alta data, pe ploaie, o baba a traversat cu umbrela pe ochi prin loc nepermis, printre masini, evident ca fara sa se asigure, ce rost mai avea? si pe aia era sa o fac muci, da... cu bicicleta. iar nevinovat. morala: poti sa fii si pe bicicleta ca tot aia e...(uneori) => in anumite cazuri motocicleta implicata in accident este irelevanta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...