Sari la conținut

B12


dt_yamaha
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

De curand, adica de mai bine de 1 luna jumatate am avut placerea sa dau peste Margareth (este englezoaica si de acolo numele). Motorul are 30.000 km, este inmatriculat prima data in 2003, eu sunt primul proprietar in tara si al doilea per total. Ce sa va spun? Trecerea de la un enduro de 650 la B12-le asta mi s-a parut destul de usoara desi diferenta e mare. E manevrabil, e puternic si trage ca un nesimtit de la 4000 ture. Ce ma descurajeaza un pic este greutatea 225 kg atunci cand trebuie sa-l mut and shit dar ma descurc :rolleyes: . Un motor de generatie mai veche, considerat bulletproof si per total consider eu o motocicleta fantastica. Las pozele sa vorbeasca:

 

post-1618-1221735250_thumb.jpgpost-1618-1221735269_thumb.jpgpost-1618-1221735283_thumb.jpgpost-1618-1221735297_thumb.jpg

post-1618-1221735318_thumb.jpgpost-1618-1221735333_thumb.jpgpost-1618-1221735346_thumb.jpg

 

Asfalt uscat!

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul doresc sa nu-l fac public :rolleyes: . Este luat din Romania. De fapt ca sa-ti explic, un amic englez caruia ii si apartinea a venit cu el din Anglia si mi l-a vandut mie aici. Cam asta e situatia si se vede pe el ca a fost intretinut si rulat afara! Eu nu am facut decat sa-i schimb uleiul cand a ajuns, sa-i pun bellypan-ul, sa-i montez crashpaduri si sa-i dau jos suportii de bagaje! Am mai vrut sa scriu dar am uitat, deci : Suzuki GSF 1200N, 108 ponei, 100nm cuplu, consum afara 6l la mers lejer pana in 150, in oras forjata urat 12l. Asta e, motor mare, pilot oligofren...cere!

Editat de dt_yamaha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vine din Anglia are ghidonul pe dreapta ? Se poate inmatricula ?

 

(just kidding :rolleyes:)

 

Sa-l stapanesti sanatos. Daca ai mers si cu asa ceva de 650 ne poti spune daca e vreo diferenta vizibila (in afara de consum)? Cred ca pt. ca sunt eu incepator nu-mi pot da seama cat de mult se simte un 1200 cc cu 108 cai fata de un 600-650 cc cu 80-90 cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vine din Anglia are ghidonul pe dreapta ? Se poate inmatricula ?

 

(just kidding :cheers:)

 

Sa-l stapanesti sanatos. Daca ai mers si cu asa ceva de 650 ne poti spune daca e vreo diferenta vizibila (in afara de consum)? Cred ca pt. ca sunt eu incepator nu-mi pot da seama cat de mult se simte un 1200 cc cu 108 cai fata de un 600-650 cc cu 80-90 cai.

uiti de cuplul imens :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul doresc sa nu-l fac public .... deci : Suzuki GSF 1200N, 108 ponei, 100nm cuplu, consum afara 6l la mers lejer pana in 150, in oras forjata urat 12l. Asta e, motor mare, pilot oligofren...cere!

 

Pacat ,, :blink: eram foarte curios !! Oricum sa-l stapanesti sanatos, cu noroc. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RvsS - Tin sa te anunt ca am avut o singura problema la RAR - e farul pe invers ( :grinbandit: gay). Deci a trebuit sa schimb sticla de la far cu una orientata pentru circulatia noastra si a fost ok!

 

@sfinx - Enduro l-am vandut unui preten

 

@restul - multumesc pentru urari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RvsS - Tin sa te anunt ca am avut o singura problema la RAR - e farul pe invers ( :goodposting: gay). Deci a trebuit sa schimb sticla de la far cu una orientata pentru circulatia noastra si a fost ok!

 

hehe, la mine nu au observat, si a ramas pe stanga :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...