Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut...la rs`u 125 dupa 2000 kiar nu este nici un indicator de benzina sau un beculet ceva???? :huh: :ok:

nu exista...ptr asta ai rezerva de 3 litri...cand ramai fara muti busonu pe reserva si te duci la peco :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un rs din 2000 si pot sa spun ca sunt foarte multumit, la demaraj viteza, tot, daca am fi in alta tara am fi perfecta dar cum suntem in Romania mai bine ceva enduro,cross, probabil si naked,dar daca ai grija de speed si mergi incet in oras fara sa te grabeasca nimeni nu o sa ai probleme cu ea, cand esti in afara poti sa ii dai in gura, parerea mea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva varadero de 125?.....sau ce stiti de el? ii OK pentru unu care ar umbla mult cu motoru? :(

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 19:21 -------------

si eu am un rs din 2000 si pot sa spun ca sunt foarte multumit, la demaraj viteza, tot, daca am fi in alta tara am fi perfecta dar cum suntem in Romania mai bine ceva enduro,cross, probabil si naked,dar daca ai grija de speed si mergi incet in oras fara sa te grabeasca nimeni nu o sa ai probleme cu ea, cand esti in afara poti sa ii dai in gura, parerea mea :ok:

in legatura cu aprilia am auzit ca motoru ii tine 10.000 si dupa aia schimbi set si mai mere atat ...dar vreau sa stiu cam cat ii viteza maxima si daca l-ai deblocat atunci cate mii de ture are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MI SE PARE CA, CHESTIONARUL NU ESTE BINE STRUCTURAT, TREBUIA SA SCRII :

1 SPEED

2 COOPER

3 TOURING

4 ENDURO

 

speed,touring,chooper ........si enduro????sunt sigur ca un ktm 125 exc sau un yamaha dt ar sparge topul dar NU POTI COMPARA UN SPEED,CHOOPER,TOURING SAU ENDURO DEOARECE FIECARE AI BUN IN ANUMITE DOMENII..ON ROAD ,OFF ROAD

SE POT COMPARA DOAR PE CRITERII.(GREUTATE,CATEGORIE,PUTERE ETC.)

PACE SI NE VEDEM PE COCLAURI :ok: :( :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati de off topic dar am o intrebare.Un Honda cbr 125 din 2005 ce viteza atinge maxim ? eu am prins 120 km/hsi mai mult pare sa nu mearga.Am pus aceasta intrebare deoarece cineva spunea ca are motorul limitat din bord la 120.Exista asa ceva ? mai exista si alte variante de limitare si de aceea sa mearga numai 120 km/h ? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti careva rs 125 la care sa nu fi umblat la el timp de 2 ani si sa mearga ca si cand l-ati luat?dar inafara de schimbatul uleiului si celalalte

Ce intrebare idioata...Daca il pui intr-o vitrina sigur nu o sa-i schimbi nimic.

Nimeni nu poate sa-ti spuna cat te tine motorul pentru ca este in funcitie de cum mergi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce intrebare idioata...Daca il pui intr-o vitrina sigur nu o sa-i schimbi nimic.

Nimeni nu poate sa-ti spuna cat te tine motorul pentru ca este in funcitie de cum mergi tu.

 

in fine nu m-ai inteles.pai de unde sa stiu cum merge fiecare cu un rs 125,sa zicem 3 ore pe zii na...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine nu m-ai inteles.pai de unde sa stiu cum merge fiecare cu un rs 125,sa zicem 3 ore pe zii na...

Nu e vorba de 2-3 ore pe zi sau cum zici tu.Conteaza foarte mult cum mergi cu acea motocicleta daca mergi sportiv sau mai linistit, de asemenea si cum o ingrijesti.

Daca tu iti iei un Rs si schimbi vitezele in zona rosie sau mai sus si uiti ca mai trebuie sa schimbi consumabilele nu o sa te tina mult, cateva mii, intelegi?

Nimeni nu poate sa-ti zica ceva de genu ca Rs125 nu merge decat X mii de km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de 2-3 ore pe zi sau cum zici tu.Conteaza foarte mult cum mergi cu acea motocicleta daca mergi sportiv sau mai linistit, de asemenea si cum o ingrijesti.

Daca tu iti iei un Rs si schimbi vitezele in zona rosie sau mai sus si uiti ca mai trebuie sa schimbi consumabilele nu o sa te tina mult, cateva mii, intelegi?

Nimeni nu poate sa-ti zica ceva de genu ca Rs125 nu merge decat X mii de km...

 

am inteles.e adevarat ca la rs in general se uzeaza piesele mai repede?nu doar ca e 2t ci mi-au zis multi ca des aveau probleme cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de 2-3 ore pe zi sau cum zici tu.Conteaza foarte mult cum mergi cu acea motocicleta daca mergi sportiv sau mai linistit, de asemenea si cum o ingrijesti.

Daca tu iti iei un Rs si schimbi vitezele in zona rosie sau mai sus si uiti ca mai trebuie sa schimbi consumabilele nu o sa te tina mult, cateva mii, intelegi?

Nimeni nu poate sa-ti zica ceva de genu ca Rs125 nu merge decat X mii de km...

ai dreptate in ce zici dar oricum daca ai fost deja cu alt motor zic mai mare de 125 si ai vazut cum merge ti-ai dori ca si ala de 125 sa mearga tot asa si incerci sa-i dai in gura si fiindca e in 2t fiablitatea ii mai redusa ,il strici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 19:21 -------------</small><br/>

in legatura cu aprilia am auzit ca motoru ii tine 10.000 si dupa aia schimbi set si mai mere atat ...dar vreau sa stiu cam cat ii viteza maxima si daca l-ai deblocat atunci cate mii de ture are?

 

ai auzit prost...pistonul poate sa tina si 25000 depinde cum mergi cu ea...in cartea ei scrie ca la 8000km sa schimbi segmentii si la 16000 pistonul si segmentii...daca faci chestiile astea si faci cam ce scrie in cartea ei adica verificari reglaje la un nr de kilometri nu ar trebui sa ai probleme cu ea...si din cand in cand macar odata de 2 ori pe saptamana e buna si forja :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu prea mi-ai trebui RS ...fiecare cu gusturile lui :cheers:

PS stie careva cum merge un varadero XL 125....nu vreau informatii ce le stiu de pe google as vrea sa stiu de se tine dupa un cbr de 125, cam cum merge de ii comod?(si ar fi bine parerea unuia care are :hug: )

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbesti de varadero? daca da atunci cu ce il compari? :burnout:

Am zis la caterinca. Prima data fa scoala, plimba-te cu minsk-ul prin poligon, dupa aia fa cateva mii de km prin oras invatand motocicleta, si dupa aia incearca sa te tii dupa CBR-uri. Asta daca vrei sa apuci sa te plimbi si cu CB-ul lu taica'tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis la caterinca. Prima data fa scoala, plimba-te cu minsk-ul prin poligon, dupa aia fa cateva mii de km prin oras invatand motocicleta, si dupa aia incearca sa te tii dupa CBR-uri. Asta daca vrei sa apuci sa te plimbi si cu CB-ul lu taica'tu.

Omu n-are nicio treaba ma.

 

 

Arnold, pe linie dreapta si o maimuta stie sa traga de gaz...asa ca las-o moarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 08 Apr 2008 08:16 -------------</small><br/>

Omu n-are nicio treaba ma.

Arnold, pe linie dreapta si o maimuta stie sa traga de gaz...asa ca las-o moarta.

 

 

:burnout:

Editat de zapacitul_anului
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit prost...pistonul poate sa tina si 25000 depinde cum mergi cu ea...in cartea ei scrie ca la 8000km sa schimbi segmentii si la 16000 pistonul si segmentii...daca faci chestiile astea si faci cam ce scrie in cartea ei adica verificari reglaje la un nr de kilometri nu ar trebui sa ai probleme cu ea...si din cand in cand macar odata de 2 ori pe saptamana e buna si forja :burnout:

eu dupa 20 000 de km sau poate mai mult de forja si inca 20 inainte nush cum au fost facuti:D sunt tot la primu set si nici macar segmentii nu au fost skimbati vreodata:D oricum problema nu e ca schimbi pistonul.. problema e ca daca il schimbi dupa ce se "omoara" intervin alte probleme .. gen se zgarie cilindru se face joc si dupa 2 3 calari numai tine ambielaju

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu n-are nicio treaba ma.

Arnold, pe linie dreapta si o maimuta stie sa traga de gaz...asa ca las-o moarta.

chiar asta-i gresala multora care au motoare tari si nu le pot folosi numa pe drum drept.... in rest merg ca si cu niste scutere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...