Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut baieti am si eu o intrebare,vreau sa imi iau un 125 enduro/supermoto(nici eu nu stiu unde sa bat) si m-am gandit la Yamaha XT 125 X (modelul cu roti de supemoto) sau Sachs X-Road care este echipat cu roti de supermoto si jante turnate.Parerea mea :

La yamaha:calitate,popularitate,design...bunicel,fiabilitate,j'de mii de campionate castigate,este mai usoara decat sachs cu 14kg

La sachs:made in germania :finger:,design super...., 6 viteze(Xt are 5),are cu 3 cai mai mult ca yamaha

Ambele sunt 4 timpi...,ah si la pret,yamaha e mai scumpa cu 500 eur

Acum sa imi spuneti si parerile voastre :moron:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti am si eu o intrebare,vreau sa imi iau un 125 enduro/supermoto(nici eu nu stiu unde sa bat) si m-am gandit la Yamaha XT 125 X (modelul cu roti de supemoto) sau Sachs X-Road care este echipat cu roti de supermoto si jante turnate.Parerea mea :

La yamaha:calitate,popularitate,design...bunicel,fiabilitate,j'de mii de campionate castigate,este mai usoara decat sachs cu 14kg

La sachs:made in germania :cheers:,design super...., 6 viteze(Xt are 5),are cu 3 cai mai mult ca yamaha

Ambele sunt 4 timpi...,ah si la pret,yamaha e mai scumpa cu 500 eur

Acum sa imi spuneti si parerile voastre :cheers:

 

 

 

Yamaha XT 125 parerea mea :moron: :finger: :eek: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Denis pentru "vot",cu toate ca nu prea stiu unde trag,parca tot xt-ul imi ia gandu' ,in fine,eu astept in continuare pareri din partea voastra ! macar inca 2-3 :finger: .Va multumesc pentru atentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha XT 125 este cea mai buna pt. oras si pt. circulatia din el

:finger:

hey,salutare la toti,am si eu o intrebare am doar 15 ani dar sunt pasionat de mic de orice are roti,pot sa conduc practic orice chiar daca nu au cutii automate,inclusiv cutii manuale si la masini si la motorete,mentionez ca sunt foarte atent si foarte diferit de copii astia care se trag pe poponeata si ii vedea la pro tv la stirile de 5 asta datorita unui bun prieten de familie care este un mecanic extraordinar si care m-a invatat de mic sa ma descurc pe orice si sa fiu in acelasi timp un sofer responsabil,am o intrebare relativa tampita,avand in vedere ca deja ma ametesc astia cu legislatia si cu categoriile,imi spuneti si mie categoriile pentru doua roti,varsata de la care se pot conduce motoarele in functie de capacitatea motorului,la vara fac 16 ani si nu stiu ce pot sa conduc,momentan am un scuter yamaha de 49cmc si testu de legislatie dat,conduc in plina legalitate si am peste 2000 de km..vreau sa stiu ce schimbari pot sa fac de la anu...multumesc anticipat,cu stima si respect, alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slowmotion,aceeasi situatie ca mine,numai ca eu mai o luna pana la 16 ani,deci,la vara cand implinesti 16 ani(in legislatie spune ca ai voie si cu 3 luni inainte) trebuie sa iei A1,care iti permite sa conduci motociclete pana in 125 cmc.Categoriile sunt A(18 ani) conduci tot ce are 2 roti :finger:,si A1(1-124 cmc).Bafta in continuare cu 49-le.Sper ca te-am lamurit cu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slowmotion,aceeasi situatie ca mine,numai ca eu mai o luna pana la 16 ani,deci,la vara cand implinesti 16 ani(in legislatie spune ca ai voie si cu 3 luni inainte) trebuie sa iei A1,care iti permite sa conduci motociclete pana in 125 cmc.Categoriile sunt A(18 ani) conduci tot ce are 2 roti :finger:,si A1(1-124 cmc).Bafta in continuare cu 49-le.Sper ca te-am lamurit cu ceva.

ok ok,dar am vazut prin diferite anunturi ca sunt la 125 cmc care se pot conduce de 16 ani cu A1 aici am eu marea nelamurire de exemplu pot conduce o aprilia rs 125 de la 16 cu A1 sau nu si daca nu se poate legal se poate face o smecherie sa apara pe talon de 124 cmc?ms mult de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok,dar am vazut prin diferite anunturi ca sunt la 125 cmc care se pot conduce de 16 ani cu A1 aici am eu marea nelamurire de exemplu pot conduce o aprilia rs 125 de la 16 cu A1 sau nu si daca nu se poate legal se poate face o smecherie sa apara pe talon de 124 cmc?ms mult de tot

 

 

Sa sti ca poti conduce Aprilia rs cu A1 dar trebuie sa fie varianta care are ....kw adik nu mai tin minte :moron: dar citeste pe topicurile de aici si gasesti :cheers: si eu sunt in ca si tine tot 15 ani am si la anu vine aprilia rs 15 2006 nr zilele ramase pana atunci :finger: :lol: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai comandat aprilia rs 125 2006?

 

 

:kick: Nu am comandat inca!!Dar pana in Martie sigur o sa comand ori imi iau noua ori second,dar sa vad ca tatameu nu imi da decat 4000euro si nu stiu daca gasesc model 2006 la 4000 dar daca gasesc o iau daca nu incerc sa vad model 2005 care nu-mi prea place :blink: nou ca la 4000 euro 4000 si ceva e noua vom vedea pana atunci rog pe ce-i din Timisoara sa-mi dea un site de la o reprezentanta sau un site de preturi multumesc anticipat :blink:

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...e prima data cand postez aici...si am si o mare dilema...!!!! :kick: :) Am o aprilia rs model 2007...nici macar nu i-am facut rodajul... :blink: !!!...cat timp poti merge cu viteza maxima...????...am inteles ca dak mergi mai mult de o ora cu viteza maxima...iti prajesti motorul... :blink: e adevarat????...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...e prima data cand postez aici...si am si o mare dilema...!!!! :P :) Am o aprilia rs model 2007...nici macar nu i-am facut rodajul... :kick: !!!...cat timp poti merge cu viteza maxima...????...am inteles ca dak mergi mai mult de o ora cu viteza maxima...iti prajesti motorul... :) e adevarat????...

 

 

Adica nu ai voie sa mergi cu ea in blana nu cu viteza maxima :blink: nu ca nu ai voie sa ii dai in blana Parerea mea asflalt uscat :blink: :) B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti praf !

Cam asa e!

Cat despre intrebarea ta...gandeste-te cum ii este bietului motor sa suporte 11.500 de ture in continuu.... :blink:

Normal ca rezista...dar nu timp indelungat!

Iar RS-ul tau care nici macar n-are revizie,cine stie ce se poate intampla(nu neaparat de la motor)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bha...da nici ca tine...nici macar nu stiu ce cauti pe forumul asta... :blink: :blink: :)

 

Bai,copil facut in eprubeta,atata timp cat vii pe un forum si spui cu 'mandrie' ca nu ai facut rodajul la motocicleta si ne intrebi daca poti sa mergi cu motorul 1 ora in forja maxima,nu pot sa te cataloghez decat un copil extrem de cr*etin .

 

 

Apropo,nu ma impresionezi cu mesajele tale private. :kick:

 

P.S.Vazand topicurile tale,fac pariu ca nu ai RS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai na???...chiar crezi...mhoamaaaa...ce destept esti frate.... :blink: de unde ai invatat??...bha...ma lasi...dak nu esti in stare sa raspunzi, mai bine taci draq...crezi ca pari mai intereseant???...dinpotriva....esti mult mai prost...te dai si u mare carnat...cauti anturaj...si esti un fraier... :P

 

--- Mesaj completat în 04 Oct 2007 18:05 -------------
Adica nu ai voie sa mergi cu ea in blana nu cu viteza maxima :blink: nu ca nu ai voie sa ii dai in blana Parerea mea asflalt uscat :) :) B)

Ms ...app...asfalt uscat si tie :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca tu cauti anturaj...ce papagal...i-a luat si lui taso motoreta d-aia de 5000 de euro si vreau omu sa arate la gagici cum merge el cu viteza maxima mai mult de o ora...cand o merge rs`u o ora cu v max eu o sa ma arunc de la etaju 4...ba nu...cand o sa mearga 30 de min cu v max...ma spanzur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa mearga 30 de min cu v max...

In primul rand nu stiu de ce te intereseaza xtazy_01 cat timp merge cu viteza maxima.

In primul rand ii ia ceva timp sa prinda viteza maxima iar in al doilea rand unde gasesti tu strada,circuit...etc...asa de lung incat sa mergi mai mult de 5 minute=14 km :blink: (calculam cu 170 km/h vit max)!

Mai ales ca ai depasiri,curbe... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...