Sari la conținut

20.09.2008 - Yamaha R1 ( Cred ) B-97-klf


Cristi.B
 Share

Postări Recomandate

Ma sunat un prieten pe la ora 17:30 si mi-a zis ca a vazut un accident de motor la Diham vis-a-vis de liceul Dimitrie Leonida. M-am urcat in conserva si m-am dus acolo imediat. Era o yamaha R1 (cred) cu numarul B-97-KLF ,alb cu rosu .Fata la motor era varza si radiatorul spart . Nu am inteles exact cum s-a produs accidentul si mai bine ma abtin ca sa nu va induc in eroare sau sa vorbesc prostii. Din cate se vedea , motociclistul a intrat in usa masinii ( Renault Megane verde inchis parca ). Conserva avea geamul spart si usa fata dreapta varza. Domnisoara din masina ( pasagera din dreapta ) spunea ca si ea este motociclista si ca dupa ce a lovit usa masinii , motociclistul a plonjat peste masina . Cand am ajuns eu erau acolo erau niste domni de la politia rutiera , multi " spectatori " , 2 motociclisti si inca un tip care incerca sa faca rost de o duba sau platforma sa ia motorul de acolo . Din cate spunea tipul , motociclistul se simtea ok ...

Editat de Cristi.B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo, dar dupa ce se intamplase. Motociclistul era deja in drum spre spital cand am ajuns eu. Motocicleta eu am avut impresia ca era un R6, dar asta mai putin conteaza. Baiatul de care spune Cristi.B ca se chinuia sa faca rost de o duba era bun prieten cu motociclistul. I-am lasat numarul meu sa ma sune sa imi spuna daca pot sa ii ajut cu ceva. Spre marea mea surprindere m-a sunat sa imi spuna ca a vorbit cu prietenul sau care este la spital, ca este constient si in afara oricarui pericol. Tot el mi-a spus ca politia, dupa ca a facut masuratori, i-ar fi spus sa stea linistit ca cel cu Meganul este de vina.

Cam asta este tot ce va pot spune.

 

P.S.: Daca cumva prietenul motociclistului citeste topicul asta vreau sa ii multumesc inca o data ca mi-a telefonat pentru a ma pune la curent cu starea sanatatii celui accidentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost unul din cei care au oprit imediat dupa ce-l luasera pe motociclist cu Salvarea, in afara de a fi martor la testarea alcolemiei soferului implicat si la masuratori nu am putut ajuta cu altceva.

 

Soferul masinii era destul de socat , nu am putut sa scot nimic de la el iar tipa din dreapta tot repeta ca nu l-a vazut deloc pe motociclist, ce pot sa spun este ca cel cu R6 venea pe Basarabia dinspre Muncii iar masina i-a taiat fata dispre sensul celalalt cred (ori a vrut sa intoarca, ori sa intre in parcare).

 

Se pare ca motociclistul a scapat destul de usor , ii urez multa sanatate si mai multa atentie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima bikerului!

 

Orice amanunt in plus referitor la accident conteaza pentru noi, ceilalti!Asa ca suntem numa' ochi!

 

Aveti grija in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul masinii era destul de socat , nu am putut sa scot nimic de la el iar tipa din dreapta tot repeta ca nu l-a vazut deloc pe motociclist, ce pot sa spun este ca cel cu R6 venea pe Basarabia dinspre Muncii iar masina i-a taiat fata dispre sensul celalalt cred (ori a vrut sa intoarca, ori sa intre in parcare).

 

era cumva modelul nou de r6?

 

am o banuiala... sunt sanse mari sa nu il fi vazut daca era modelul nou... e un rossi mic pe pantelimon, genu care o da pe o roata la 3 dimineata si ii rupe franele de cate ori il vad prin cartier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era cumva modelul nou de r6?

 

am o banuiala... sunt sanse mari sa nu il fi vazut daca era modelul nou... e un rossi mic pe pantelimon, genu care o da pe o roata la 3 dimineata si ii rupe franele de cate ori il vad prin cartier.

 

 

nu era modelul nou ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...