Sari la conținut

Caut Manual Venerabila Carpati Super


oldie
 Share

Postări Recomandate

Un var de-al meu imi face cadou o motoreta Carpati Super (68 cmc). Sta saraca de nu stiu cati ani intr-o magazie si are motorul bucatele (macar sunt adunate intr-o cutie :) ). Daca nu aflam de ea din intamplare, cred ca ajungea la Remat.

 

Fiindca imi plac lucrurile vechi in general si motoarele in special (pe strada si in reviste, n-am carnet), m-as incumeta s-o restaurez, sau macar sa incerc, desi n-am exeperienta. Deocamdata imi trebuie manualul, il cumpar daca e cazul. La un moment dat o sa dau o strigare pentru sfaturi.

 

Multumesc mult pentru ajutor si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel am eu manualul de Carpati, numai sa il caut, nu promit nimic k nu vreau sa vorbesc aiurea!

 

P.S. a fost primul meu motor! ce vremuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

 

Lupu, daca gasesti manualul ma faci fericit. Intre timp m-am apucat sa rasfoiesc o carte pe care mi-a dat-o tot vara-miu: Intretinerea si repararea motocicletelor, motoretelor si scuterelor. E aparuta in 1959, are peste 400 de pagini. Pacat ca ilustratiile sunt dupa posibilitatile timpului. La o prima privire sunt multe generalitati, dar si destule lucruri utile, cel putin pentru un incepator. O s-o scanez incet-incet, poate le e folositoare si altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

 

Lupu, daca gasesti manualul ma faci fericit. Intre timp m-am apucat sa rasfoiesc o carte pe care mi-a dat-o tot vara-miu: Intretinerea si repararea motocicletelor, motoretelor si scuterelor. E aparuta in 1959, are peste 400 de pagini. Pacat ca ilustratiile sunt dupa posibilitatile timpului. La o prima privire sunt multe generalitati, dar si destule lucruri utile, cel putin pentru un incepator. O s-o scanez incet-incet, poate le e folositoare si altora.

241007[/snapback]

 

 

citesht-o. e o carte foarte buna, a inginerului Mayer. Lupu shtie d c :)

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

citesht-o. e o carte foarte buna, a inginerului Mayer. Lupu shtie d c :friends:

am si eu una aproape completa numai ca imi trebuie un maner si partea din fata a rezervorului unde venea claxonul.Poate ma ajuta cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesht-o. e o carte foarte buna, a inginerului Mayer. Lupu shtie d c

 

am si eu una aproape completa numai ca imi trebuie un maner si partea din fata a rezervorului unde venea claxonul.Poate ma ajuta cineva.

 

Incearca la librarie, acolo s-ar putea sa gasesti manere, si rezervoare pentru carti :friends:

 

Just kidding, nu m-am putut abtine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...