Sari la conținut

Prezentati-va!


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noroc sa fie...si daca te vad pe undeva cu dihania aia de BMW nu scapi de mine pina nu ma lasi sa dau o tura, asa de control!

Promit sa nu-i dau blana! :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar...aici ne-asemanam! Sper sa-ti cistig increderea, macar pentru o tura, ca tare imi place dihania ta!

S-o stapinesti sanatos si sa n-o pui jos! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor !

Sunt Adi, sunt din Turceni si dupa o perioada de 14 ani de cat.B si vreo 7 ani in care am cochetat pe 2 roti doar cu mopede si cross-uri de capacitati mici, mi-am ideplinit un vis , acela de a merge cu acte in regula pe un motor adevarat . Am un BMW f650GS din 2005 pe care inca incerc sa-l descopar.

Asfalt uscat tuturor si sper sa ne vedem cat mai des prin judet. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca azi suspiciunea ta s-a adeverit...ocazie numa' buna sa ne revedem si sa ne bagam putin nasu-n meserie!

Te mai astept pe la mine, mai ales ca acum ai vazut unde stau si ciinele inca nu te-a compostat!

Cu mare drag trec, de fapt weekend-ul viitor se anunța o vreme asa frumoasa.....ca parca m-am angajat cu jumătate de norma la astia la ANM, sunt la curent cu nebulozitatile si umiditatile relative. Il iau si pe prietenul tau, si fratele meu, Adi wxw si poate ne înființăm prin zona . Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va astept cu drag, asta daca nu incalec pe-o sa si dispar (cum am disparut simbata asta!) inainte sa apareti voi...ca m-a lovit o mincarime de numa'-numa'!

Oricum, ne auzim inainte la un telefon si cadem la pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sunt Cola Grig din Tg-Jiu, ies foarte rar cu motorul datorita programului ancarcat dar poate uni m-au vazut ori ma cunosc.Din pricina prioritatilor am ramas la motoare clasice care anca ma ancanta.Detin mai multe babaciuni dar ma plimb si prefer cateva.

Acesta este motorul. BMW R27 1961. seriile si actele sunt ok.

post-74174-0-50025300-1429613384_thumb.jpg

post-74174-0-42076400-1429613386_thumb.jpg

post-74174-0-66145600-1429613388_thumb.jpg

post-74174-0-49807100-1429613390_thumb.jpg

post-74174-0-79736100-1429613392_thumb.jpg

post-74174-0-76883700-1429613394_thumb.jpg

post-74174-0-72245000-1429613396_thumb.jpg

post-74174-0-66699100-1429613398_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine-ai ajuns si-aici...si sa ne revedem sanatosi, calare! :peace:

Daca inca n-ai ridicat ancora, mai treci pe la mine, ca trebuie sa-l instruim si pe Florian si sa-l dam pe brazda, ca singur nu ma descurc cu el, ca-i incapatinat ca un catir! Poate amindoi avem mai mult succes! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut. Sunt Romeo din Targu Jiu, posesor al unei Honda NC 750 X. Sunt interesat de tovarasi de drum pentru o excursie in Europa la sfarsitul lunii iulie inceputul lui august. Astept raspuns si propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine-ai venit si aici, pe forum...fiindca pe sosea ne vedem de multa vreme si destul de des!

Cit priveste dorinta ta, poti deschide un topic nou la Evenimente si excursii si acolo sigur iti vei gasi parteneri de drum! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt Romeo din Targu Jiu, posesor al unei Honda NC 750 X. Sunt interesat de tovarasi de drum pentru o excursie in Europa la sfarsitul lunii iulie inceputul lui august. Astept raspuns si propuneri.

Ce este asa de greu de inteles frate Ivan? @Romeo.C vrea sa faca o plimbare cu un "hodorog troglodit" si tu ii propui sa faca un nou topic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este asa de greu de inteles frate Ivan? @Romeo.C vrea sa faca o plimbare cu un "hodorog troglodit" si tu ii propui sa faca un nou topic?

Mda, i-am propus asta fiindca aici nu cred ca intra foarte multi useri care poate chiar vor sa faca excursii in afara tarii.

Si omu' nu specifica faptul ca vrea sa plece la plimbare musai doar cu hodorogi...pot fi si tinerei, tinerele, chiar daca omu-i membru la bosorogi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Parca nu ma incinta ideea, chiar daca Honda este mult mai economica si parca mai fiabila nitel...

As prefera Suzuki avind parca si ceva valente spre touring, cu posibilitati de iesire si pe un drum pietruit, ori pur si simplu doar pentru ca poti sa adaugi mult mai usor accesorii (cutii, proiectoare, protectii...) mai ieftine si mai usor de procurat, fiind un model mai des intilnit. Honda nu vibreaza, trage destul de bine cu toate ca nu are extrem de multi caluti, consuma putin, in schimb protectia la vint si accesoriile pentru plimbari sint mai rare si evident mai scumpe. Dar, daca iti permiti una noua, costul cu accesoriile si consumul cred ca sint ultimele lucruri care te intereseaza. Vino sa testezi una (are un membru al clubului una parca din 2014) ca sa-ti faci o idee... Lasa-mi pe PM citeva date de contact si discutam la obiect, fiindca aici, scris, putem omite detalii semnificative care ti-ar putea fi de folos sau care te-ar ajuta sa iei o decizie corecta si subiectiva! Poate ce-mi place mie, tie nu-ti convine sau nu iti vine pe masura, ca doar motociclismul nu-i un tipar in care sa ne incadram toti...totul este subiectiv! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Ziua buna tuturora! (in mod special D -lui Ivan pedala!).Ma numesc Alin Olingher si la recomandarea D-lui Ivan pedala in urma, cred cu 10 ani,astazi am reusit sa cumpar una moto BMW F 650 ST. Pe ,, vremuri" onorabilul Domn Ivan pedala recomanda motocicleta BMW 650, iar eu am luat-o ca tema de casa...(recunosc efectul intarziat). In situatia data nu pot decat sa-i multumesc! Asadar , mult resepect onorabile! Despre motor ce sa zic, Fabricatie 2000,unii dintre voi cred ca o cunoaste-ti : BMW F650 ST culoare verde Kaki Nr. de inmatriculare GJ 33 HHH . In zilele urmatoare revin cu poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...