Sari la conținut

Am Facut Si Eu Cunostinta Cu Carosabilul Bucurestiului


marcone
 Share

Postări Recomandate

Marea majoritate a celor care au facut pana acum accidente au gandit la fel ca tine: O pana de cauciuc este cel mai rau lucru care mi se poate intampla, iar restul e doar caterinca.

Din pacate cam toti faceti accidente din cauza faptului ca habar nu aveti pe ce va urcati, iar in capul vostru alearga doar caii putere.

Din pacate nu sunteti capabili sa recunoasteti si nu veti recunoaste niciodata ca teribilismul si fitele din capul vostru sunt singurele cauze ale nenorocirilor.

Cei ca tine, marcone, vor gasi mereu vina numai celorlalti, fara a fi nicio clipa constienti de greselile pe care le fac. Dati mereu vina pe conservari, carosabil, pietoni, cand voi sunteti cei mai aiuriti participanti la trafic.

Este aproape o blasfemie sa deschizi un topic la misto aici, la "Accidente", doar pentru ca te deranjeaza opinia unui om. ...Iar cei care-ti dau dreptate, nu-s decat cei care stiu sa arunce cu pietre si nimic mai mult, o adunatura de incepatori ofuscati, care n-au niciun sfat de dat, dar nici nu sunt capabil sa priceapa cand li se da unul.

 

Multa sanatate tuturor!

EU am cbr de 600 si mi-am luat motor ca sa agat cu el, merg fara casca si fara echipamente si cu papuci, gel in cap si ochelari la ochi (scumpi..ca sa agat) si vorbesc la telefon si am si muzica la maxim. TE OFTICI? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU am cbr de 600 si mi-am luat motor ca sa agat cu el, merg fara casca si fara echipamente si cu papuci, gel in cap si ochelari la ochi (scumpi..ca sa agat) si vorbesc la telefon si am si muzica la maxim. TE OFTICI? :)

 

NU MA OFTIC, pentru ca:

 

1. E clar ca de-aia ti-ai luat motor abia la 25 de ani... Aveai nevoie in ceea ce priveste fetele.

N-a fost niciodata si cazul meu.

2. Degeaba te dai rotund cu CBR-ul ala de 600, pt. ca am avut CBR1000, iar acum am... alta tricicleta cu roti ajutatoare tot de 1000.

3. Autoportretul pe care ti l-ai facut este atat de amanuntit incat chiar ma face sa cred ca este real.

...Iar eu n-am fost niciodata manelist.

 

Succes in viata!

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MA OFTIC, pentru ca:

 

1. E clar ca de-aia ti-ai luat motor abia la 25 de ani... Aveai nevoie in ceea ce priveste fetele.

N-a fost niciodata si cazul meu.

2. Degeaba te dai rotund cu CBR-ul ala de 600, pt. ca am avut CBR1000, iar acum am... alta tricicleta cu roti ajutatoare tot de 1000.

3. Autoportretul pe care ti l-ai facut este atat de amanuntit incat chiar ma face sa cred ca este real.

...Iar eu n-am fost niciodata manelist.

 

Succes in viata!

dar niste probleme tot ai SIGUR :)

PS: n-am nev de motor ca sa agat :) ..crede-ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marea majoritate a celor care au facut pana acum accidente au gandit la fel ca tine: O pana de cauciuc este cel mai rau lucru care mi se poate intampla, iar restul e doar caterinca.

Din pacate cam toti faceti accidente din cauza faptului ca habar nu aveti pe ce va urcati, iar in capul vostru alearga doar caii putere.

Din pacate nu sunteti capabili sa recunoasteti si nu veti recunoaste niciodata ca teribilismul si fitele din capul vostru sunt singurele cauze ale nenorocirilor.

Cei ca tine, marcone, vor gasi mereu vina numai celorlalti, fara a fi nicio clipa constienti de greselile pe care le fac. Dati mereu vina pe conservari, carosabil, pietoni, cand voi sunteti cei mai aiuriti participanti la trafic.

Este aproape o blasfemie sa deschizi un topic la misto aici, la "Accidente", doar pentru ca te deranjeaza opinia unui om. ...Iar cei care-ti dau dreptate, nu-s decat cei care stiu sa arunce cu pietre si nimic mai mult, o adunatura de incepatori ofuscati, care n-au niciun sfat de dat, dar nici nu sunt capabil sa priceapa cand li se da unul.

 

Multa sanatate tuturor!

 

Blasfemie zici tu; eu zic ca asa ceva era chiar necesar ca urmare a nenumaratelor posturi "cu povata adaugata" de pe aici, numai: Ai cazut si nu stii de ce, lasa ca-ti spun eu ca le stiu pe toate: motor mare, experiente limitata.

Inainte erau la moda RIP-urile pentru a acumula poasturi. Acus, pentru ca se pare ca nu prea mai mor asa de multi ca in trecut s-a trecut la sfaturi si lectii de pilotaj gratuite.

Cum, nu stii sa eviti o portiera care ti se deschide la juma de metru in fata pentru ca blonda e cu gandul la ce-o sa se rupa-n figuri diseara in Bamboo? Faceam din astea in poligon cu mana stanga regland jiglerul de aer la MZ-ul meu de 125.

Ti-a iesit un caine in fata si n-ai mai putut sa-l eviti? De ce nu circulai cu 20 la ora pe drum national ca tot motociclsitul cu experienta? Ce daca riscai sa fi agatat de fiecare TIR care era nevoit sa te depaseasca. Puteai salva un catel. Animalule!!!!

Si asta zi de zi, accident de accident ca un pick-up blocat.

 

Chiar as vrea sa te intalnesc categoria A si sa te port putin in carca pe motocicleta mea prea mare.

Nici n-o sa-ti dai seama daca am culcat-o intentionat sau din cauza experientei limitate. Vei observa insa ranjetul de pe fata:D

 

Aia cu experienta fac accidente, dar nu din vina lor cum faceti voi, incepatorii.

Intre un 125 si un 600... Care crezi ca are inertia mai mare?

 

Asta e chiar tare :)))

 

Intre un 125 vai mortii lui si un 600 care are frane mai bune?

Sau mai nou si la motoare e frana inertiala ca la locomotive?

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cam toti faceti accidente din cauza faptului ca habar nu aveti pe ce va urcati, iar in capul vostru alearga doar caii putere.

Din pacate nu sunteti capabili sa recunoasteti si nu veti recunoaste niciodata ca teribilismul si fitele din capul vostru sunt singurele cauze ale nenorocirilor.

 

cand mi-am ales motocicleta m-am gandit sa fie usor de manevrat, sa am o pozitie confortabilala la drum, frane bune, sa traga liniar pe toata plaja de turatii, sa pot face touring sau sa merg la drum lung fara sa-mi intepeneasca spatele sau c.urul si pasagerul sa nu stea gramada peste mine, sa am resurse de putere in caz ca vreau sa fac o depasire in forta si. Si cand am fost sa aleg motocicleta, a zis nevasta-mea: "hai sa o luam p'asta ca-i rosie!"* si uite asa m-am ales cu o minunatie de Fazer 600. un naked polivalent cu 95 CP. niciodata nu am avut impresia ca e o motocicleta prea puternica sau ca o scap de sub control. nu conteaza ca sunt incepator sau ca e prima motocicleta, conteaza e ca asta e motocicleta pe care eu ma simt cel mai bine. sunt oameni care se simt bine pe miare de la bun inceput, am cunoscut si d'astia, sau altii care si-au luat GS500 si s-au urcat pe garduri cu ele. cu 120 in oras poti merge si cu un Kawasaki Ninja 250 si cu R1 si chiar si cu un scuter de 250.

 

*) gluma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...