Sari la conținut

Suzuki Gsxr 750 Srad (99') Vs Bmw Ursulet Gen (bmw E30 Txa)


all1
 Share

Postări Recomandate

Robert numai avea TXA u de prin 2004 , pe atunci l-a vandut si avea doar motorul de M5 versiunea cu 315 hp de pe E34, supraalimentarea a fost facuta de noul proprietar.Din pacate robert numai e printre noi.

 

cand am cumparat eu masina avea 3,5 de 211 cp nu avea m5 e34,motorul de m5 e34 este pus de mine cu toate anexele necesare unei functionari ireprosabile(are toata instalatia electrica de pe m5 si ceasurile de bord si obc4 de m5+multe altele)+sistemul de nos+admisie custom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am cumparat eu masina avea 3,5 de 211 cp nu avea m5 e34,motorul de m5 e34 este pus de mine cu toate anexele necesare unei functionari ireprosabile(are toata instalatia electrica de pe m5 si ceasurile de bord si obc4 de m5+multe altele)+sistemul de nos+admisie custom.

SI?????

CREZI CA FACI UN MOTOR DE 600 IN 400 M? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte simplu. Mobra are 200Kg sa zicem, masina 2000Kg. Mobra, 125Cp si masina 300-400Cp. Iti trebuie peste 1000Cp pe conserva ptr. a ajunge la acelasi raport Cp/kg ? Asa ca terminati cu aberatiile astea ... moto vs conserva, nu are nici o sansa conserva!

 

Daca e vorba de liniute ai dreptate.

 

Cand vine vorba de circuit se schimba mult datele problemei. Nu conteaza numai puterea, mai conteaza si felul in care e pusa pe asfalt. Iar in curbe, daca totul e dus la extrem, masina are un avantaj mare. Daca tin minte corect motocicletele din GP au in curbe maxim 2 G (in functie de pilot). Oricum o masina rupe aderenta la mai mult.

 

In general o motocicleta de 1000 poate concura cu un supercar. Exista exemple destul pe net, am vazut si la fifth gear 2 exemple, si in ambele motocicleta avea avantaj in linie dreapta iar masina in curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai are si ala vreo 200 de cai, nu e dacia... :lol:

 

 

pai tocmai ca un evo 9 sau 10 de 500 de cai bate 600'ele si la liniuta si top speed :)... am pe cineva care are un evo 9 de 540cai si bate orice 600 cu ele :D

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

prietene am zis EVO nu porche !!! adica tractiune integrala, alt cuplu ,alta greutate samd. crede ce se spune e o masina care da rusine la 600. filmul e urmatorul : pleaca tare masina, pe la 200 da sa o ajunga motorul( 2 ,3 m) dupa care iar se departeaza masina.

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene am zis EVO nu porche !!! adica tractiune integrala, alt cuplu ,alta greutate samd. crede ce se spune e o masina care da rusine la 600. filmul e urmatorul : pleaca tare masina, pe la 200 da sa o ajunga motorul( 2 ,3 m) dupa care iar se departeaza masina.

nu stiu prietene, eu nu am 600 dar ma gandesc ca diferenta mare nu poate sa fie,in orice caz nu pe 400m.

iar in cazul unui gixer de 750 (ca asta e topicul) dak e un k5 nu stiu ce sa zic

bafta

Editat de stancu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene am zis EVO nu porche !!! adica tractiune integrala, alt cuplu ,alta greutate samd. crede ce se spune e o masina care da rusine la 600. filmul e urmatorul : pleaca tare masina, pe la 200 da sa o ajunga motorul( 2 ,3 m) dupa care iar se departeaza masina.

 

prietene, cum de ai ajuns matale sa compari motocicleta cu masina? e la mintea oricarui COCOS ca un "amarat" de 600 face orice masina pana in 150-200km/h ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai ca un evo 9 sau 10 de 500 de cai bate 600'ele si la liniuta si top speed :D ... am pe cineva care are un evo 9 de 540cai si bate orice 600 cu ele :lol:

 

 

Numai ca gixxeru e de 1000...

 

 

evo 9 mr vs 06 gsxr 600

Editat de CoSSmiN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, cum de ai ajuns matale sa compari motocicleta cu masina? e la mintea oricarui COCOS ca un "amarat" de 600 face orice masina pana in 150-200km/h ...

 

 

am ajuns sa compar cu masina ca zicea omul ca nu stiu ce masina a facut. si nu e la mintea nici unui cocos crede-ma ca nici un 600 nu face un evo de 500+ cai, pana la 200 nici nu te aproprii de masina, am mers cu masina asta , am avut 600 (r6) ziceam acelasi lucru ca tine inainte sa merg cu ea sau sa vad, masina pleaca ca o torpila, e incredibil de puternica.

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca are sens sa intru in polemica ? Nu, niciun sens ...

Afirmatiile tale sunt departe de realitate.

 

 

asa ziceam si eu ,pana nu am vazut nu am crezut . nefiind masina mea nu iti pot demonstra dar pot sa propun ceva. masina este incredibil de puternica. de curiozitate ai vazut live cum se da un 600 cu un audi rs4 (420cai quattro ) ? evo asta de care iti zic eu e mult mai rea ca rs4. nu intru cu tine in polemica, daca tu nu crezi asta nu inseamna ca nu exista! si cand faci un raport cai/kg mai pune ca variabile tractiunea integrala ,cuplul etc. evo nu e tractor de 2 tone totusi, si e facuta pt raliu. "afirmatiile mele sunt departe de realitate?" cum sa fie Gabi cand am vazut cu ochii mei cum trage masina, si nu oricum la liniuta cu un 600. daca eu am vazut / incercat liniute cu 600 si tu imi zici ca nu e asa. scuze pt offtopic anyway.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de TXA, nu zic nimic! Nu suport proprietarul! Prea increzut, tupeist si pus pe scandal! Ca si DGH-ul de altfel...

 

Cu mobra mea de 91 cp am facut un z3 muci :D

 

pai are si ala vreo 200 de cai, nu e dacia... :lol:

 

 

:) Poate era Z3 de 1,8 - 116 cp ! Te-ai gandit la asta? Sau esti genul care se uita la cum arata masina... Daca are eleroane, spoilere si 2 abtibilduri e racheta :D

 

prietene am zis EVO nu porche !!! adica tractiune integrala, alt cuplu ,alta greutate samd.

 

Vezi ca Porsche-ul Turbo are tractiune integrala!!! Te-ai plimbat vreodata sa vezi cum pleca?

 

 

 

Uitati aici filme! Este un BMW e36 din Turcia cu motor de Supra. Masina asta bate Hayabusa!

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=T53sEbuGGNs...feature=related

 

 

post-44701-1236555408_thumb.jpg

post-44701-1236555414_thumb.jpg

post-44701-1236555418_thumb.jpg

post-44701-1236555425_thumb.jpg

post-44701-1236555431_thumb.jpg

post-44701-1236555437_thumb.jpg

post-44701-1236555442_thumb.jpg

post-44701-1236555447_thumb.jpg

Editat de butcky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca Porsche-ul Turbo are tractiune integrala!!! Te-ai plimbat vreodata sa vezi cum pleca?

 

 

cred ca este evident ca nu m-am plimbat, fiindca nu stiu ... imi cer scuze dar nu stiam ca turbo e 4x4.ai facut mai devreme o comparatie si anume ca bate hayabusa, hayabusa nu e cea mai buna varianta de liniute, un miar mai nou de 180cai face hayabusa la liniuta , hayabusa ruland doar la capitolul top speed, evident vorbesc de motoare stock.

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...