Sari la conținut

24-26 Octombrie Bai Termale Bulgaria


Ceapa, The
 Share

Postări Recomandate

Dragii mosului,

 

Cine vrea sa mearga in Bulgaria weekendul asta la bai termale?

Ma gandisem si la Baile Felix dar sunt mult mai departe decat cele din Bulgaria.

Ma gandeam la o plecare de vineri dimineatza sau sambata dimineatza, in functie de lumea care mai vine putem decide acest lucru.

Distanta din Bucuresti pana acolo e de 270 Km deci se pot parcurge in cca 3 ore (sau chiar 4 - nu ne grabeste nimeni si nimic). O camera la un hotel de 3 stele cu mic dejun am inteles ca este 30 euro camera 2 persoane/noapte.

Despre vreme: momentan nu am incredere in prognoza meteo, poate de miercuri incolo. Oricum nu cred ca va ploua.

 

Pentru o harta a drumului si impresii despre loc va recomand topicul celor care au fost acum 2 saptamani:

/index.php?...76405&st=20

 

PS: am deschis un nou topic pentru aceasta excursie ca sa fie vizibila perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

super excursie si super locatie. am fost acum doua saptamani,

 

merg ca e pacat de ratat.....

 

mai merg cu mine inca 5-6 prieteni, posibil si un ATV + masina de carat :)

 

salut

 

super excursie si super locatie. am fost acum doua saptamani,

 

merg ca e pacat de ratat.....

 

mai merg cu mine inca 5-6 prieteni, posibil si un ATV + masina de carat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

super excursie si super locatie. am fost acum doua saptamani,

 

merg ca e pacat de ratat.....

 

mai merg cu mine inca 5-6 prieteni, posibil si un ATV + masina de carat :)

 

incet incet ne strangem

dupa o recalculare financiara am ajuns la concluzia ca nu pot pleca de vineri dimineatza.

propun plecare sambata dimineatza la orele 9-10 de undeva din Bucuresti.

vai cand vreti sa plecati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incet incet ne strangem

dupa o recalculare financiara am ajuns la concluzia ca nu pot pleca de vineri dimineatza.

propun plecare sambata dimineatza la orele 9-10 de undeva din Bucuresti.

vai cand vreti sa plecati?

 

Salut,

 

Ne adunam prin Bucuresti, sambata, pe la 8.30 si apoi intalnirea cu restul va fi la PETROM Giurgiu, ultimul inainte de vama, la ora 10.00.

 

Se va pleca aproximativ ca data trecuta, in jurul orei 10.30

 

 

PS: nu stiti de la mine nimic !!!!! dar s-ar putea sa vina si ROK si Caty :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma bag :rusinica: Ca pe 2 noiembrie ma insor si mai fac pregatiri !

Dar am dat gresit pe topicuri si nu vedeam baile termale si am pus o intrebare tampita!

Dar apoi am modificat in timp util :D

Success !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ne adunam prin Bucuresti, sambata, pe la 8.30 si apoi intalnirea cu restul va fi la PETROM Giurgiu, ultimul inainte de vama, la ora 10.00.

 

Se va pleca aproximativ ca data trecuta, in jurul orei 10.30

 

 

PS: nu stiti de la mine nimic !!!!! dar s-ar putea sa vina si ROK si Caty :rusinica:

S-ar putea sa vin si eu din nou. Pentru cei care nu au fost data trecuta cateva informatii:

- Hotelul cel bun, desi se numeste acum Evropa toata lumea il stie numai de MC (Ministry Council) ca a fost un fel de hotel al guvernului inainte si de aia are termopane in usi/geamuri care se inchid mai greu;

- Ca sa ajungi acolo intri pana ajungi in centru, acolo faci dreapta si mergi pana se termina strada, si hotelul e penultimul pe stanga (ultimul e in fata unde se termina strada).

- Eu am platit pe cazare 50 leva (25 Euro) pentru 2 persoane cu micul dejun inclus, pentru un loc ultra-decent cu baie separata (dus pe jos fara perdea), televizor care mi s-a parut ca nu merge si frigider gol care merge bine;

- Restaurantul hotelului e bun si ieftin;

- In rest statiunea e plina de hoteluri de 4 stele deosebit de scumpe si de pravalii la care nu poti sa cumperi nimic (de exemplu in alimentara nu aveau decat bere la conserva pe la 2 leva bucata fie Stella Artois, fie Staropramen ceheasca, dar nimic din Bulgaria);

- In principiu exista 1-2 bancomate in statiune, dar hotelul MC nu accepta plata cu card.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si bubu(Caty) vom pleca sambata dupa pranz deoarece avem ceva treaba dimineata. Ne vom intalni direct in bazinul cu apa termala. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine se baga ? daca stiti de prieteni sau cine mai vine, anuntati pe forum.

 

posibil sa vin cu prieteni care nu au motor si ei vor merge cu masina.

 

reluam exact aceeasi ruta si aceleasi ore de plecare ca si data trecuta? sau aveti alte idei ?

 

:D :rusinica: :blink:

 

 

pe sambata vom si si noi pe acolo ( estimez un 6 -8 motoare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

 

1. vremea pare oki :rusinica: mai cautati si voi insa am vazut un 16 grade cu MINIME sanse de ploaie

2. ne strangem care si cum pot prin Bucuresti si punctul de intalnire si numarare + alte detalii etc va fi in ultimul PERTOM, la Giurgiu, inainte de vama - ORA pentru intalnirea de la PETROM: 10.00 cu plecarea in jur de 10.30

3. drum de 4-5 ore cu tot cu pauze de tigara, suc, tufis si benzina

5. "ajunsii" la Varna in statiune se vor caza la Hotel Europa - pret aproximativ 25 - 35 euro/camera, in functie de etaj si moneda de plata :D

6. OBLIGATORIU costum de baie :blink:

 

 

va rog sa postati eventuale intrebari, nelamuriri si mai ales sugestii si alte informatii :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum atunci cand iti doresti ceva mult si planuiesti vreo saptamana, iata ca azi am primit 2 vesti din cauza carora nu mai pot pleca (nu e nimic tragic ci doar o delegatie toata saptamana viitoare si ce implica asta si pentru acest weekend)

 

nu-mi ramane decat sa va urez asfalt uscat si distractie placuta

Editat de Ceapa, The
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mosului,

 

Cine vrea sa mearga in Bulgaria weekendul asta la bai termale?

Ma gandisem si la Baile Felix dar sunt mult mai departe decat cele din Bulgaria.

Ma gandeam la o plecare de vineri dimineatza sau sambata dimineatza, in functie de lumea care mai vine putem decide acest lucru.

Distanta din Bucuresti pana acolo e de 270 Km deci se pot parcurge in cca 3 ore (sau chiar 4 - nu ne grabeste nimeni si nimic). O camera la un hotel de 3 stele cu mic dejun am inteles ca este 30 euro camera 2 persoane/noapte.

Despre vreme: momentan nu am incredere in prognoza meteo, poate de miercuri incolo. Oricum nu cred ca va ploua.

 

Pentru o harta a drumului si impresii despre loc va recomand topicul celor care au fost acum 2 saptamani:

/index.php?...76405&st=20

 

PS: am deschis un nou topic pentru aceasta excursie ca sa fie vizibila perioada.

vin si eu miine . ne vedem la giurgiu la petrom

 

Eu si bubu(Caty) vom pleca sambata dupa pranz deoarece avem ceva treaba dimineata. Ne vom intalni direct in bazinul cu apa termala. ;)

sa nu lipsiti deoarece miine dau eu de baut!!!

e valabil pt toata lumea care merge : dau de baut la bai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun!

Eu, desi aveam desteptatorul (adica telefonul) pus, desi aveam bagajul facut si eram convins ca o sa fac si drumul asta din pacate am renuntat cand am vazut ca afara e ud. Poate imi iese la anul (din nou, ca ma fost acum 2 saptamani), ca saptamana viitoare merg la inchiderea sezonului la Ruse la Thunders MC, si dupa aia chiar vine inchiderea sezonului ca prognoza meteo spune ca o sa ploua V.S.D.etc.

Imi pare rau, eram sigur ca o sa merg cu voi, dar nu suport picaturile de noroi pe casca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ura.

mers, placut, pllimbat

 

si ..la "motoclstii de duminnica" stati bre la caldura ca vara nu i ca iarna:)

Ei, eu de obicei sunt "de sambata si duminica", si am mai facut 9000-10000km de cand am fost cu tine in Thassos, pur si simplu de data asta noroiul ala care se pune pe casca nu m-a inspirat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, eu de obicei sunt "de sambata si duminica", si am mai facut 9000-10000km de cand am fost cu tine in Thassos, pur si simplu de data asta noroiul ala care se pune pe casca nu m-a inspirat...

sa tra, stai linisitit ca nu de tine era vorba

se stiu ei, cei cu "pm"irili si cu promisiunile

si cand am numarat in bazin..ce sa vezi, bubucaty si cam atat

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa tra, stai linisitit ca nu de tine era vorba

se stiu ei, cei cu "pm"irili si cu promisiunile

si cand am numarat in bazin..ce sa vezi, bubucaty si cam atat

;)

Daca nu ai treaba la servici sau alte planuri de drum lung vezi ca pentru inchiderea sezonului e la dispozitie o plimbare scurta cu prieteni bulgari si romani si beri lungi la Ruse /index.php?showtopic=280472

Eu am ajuns data trecuta acolo (ca si la Ciolpani de altfel) in momente in care dupa ce am mers la mecanic mi s-a recomandat sa vin in scurt timp pentru reparatii si nu am prins programare in aceeasi saptamana, dar la Ruse m-am simtit extraordinar. Organizarea a fost de exceptie: balize de semnalizare si politie rutiera care dirija motociclistii spe eveniment si masinile in cealalta parte, tablite pe copaci cu indicatoare spre locul respectiv la orice intersectie prin padure, membri ai clubului la intrare care vorbeau bine engleza si care te luau din scurt in engleza, si probabil daca le spuneai ceva derutat in bulgara vorbeau si in limba lor, preturi care ofilesc concurenta romana fiind cel mult la 50%, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa tra, stai linisitit ca nu de tine era vorba

se stiu ei, cei cu "pm"irili si cu promisiunile

si cand am numarat in bazin..ce sa vezi, bubucaty si cam atat

:(

sorry man,

dar chiar nu am mai putut veni.

eu sunt ciprian de pe urban

salutari de la satu mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...