Sari la conținut

The Thunders Mc


The Thunders MC
 Share

Postări Recomandate

Welcome to close season party, 1-2 november 2008.

The Place is a Area Prista - you know The Thunders Bike Week 2008 area!

We are close the season , in the motel in the same plase in Prista area.

 

Be welcome

 

Respect The Thunders MC

 

Have a good small houses for sleep and....

Pentru cine nu stie despre ce e vorba:

- Ruse e al doilea oras ca marime in Bulgaria (circa 200,000 locuitori) si are 4 cluburi moto (din care cel putin 2 - The Thunders MC si The Pikes - sunt de chopperisti), iar asta Thunders pare sa fie cel mai mare si tine 2 intruniri pe an.

- Locul unde se tine intrunirea e la iesirea din Ruse spre Sofia; practic mergi pe soseaua Balgariya (a doua in giratoriul de dupa granita) spre Biyala si la un moment dat in padure o sa fie niste politisti de la rutiera care o sa faca semn la dreapta pentru motociclete si la stanga pentru masini, ca la astia se implica intr-un eveniment ca asta primaria, politia, toata lumea.

- Preturile asta-vara au fost extraordinare: cam orice costa 1 lev=1.75RON (un pahar de bere de 400cc, un fel de mic de pui pe care asta il numesc chebabcic, o tava de cartofi prajiti, o felie de pizza. etc)...

- Taxa din cate tin eu minte a fost de 6 leva per motor si includea taxa de camping (se pune abtibild pe motor pe care eu nu am mai reusit sa-l zmulg nic azi si fiecare participant primeste colier de hartie pentru mana).

- Muzica a fost destul de buna (in engleza, nu in bulgara), si oricum cel mai tare e pana incep sa cante aia ca imnul clubului e evident Thunder si se mai pune pe langa inca o gramada de AC/DC;

- Singurul lucru nasol a fost ca se cam statea la coada la cele 3 bude;

- Data trecuta au fost ceva demonstratii si concursuri de mers cu capra, si ceva concurs de vitezane (pe asta l-am scapat ca am ajuns prea tarziu).

 

Singura chestie nasoala e ca s-ar putea sa ploua duminica (pentru cei cu cortul), altfel eu aproape sigur merg sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am destule amintiri plăcute de la întâlnirea de azi-vară...nu stim dacă venim, poate dacă vin mai multi din Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar tenta si pe mine o tura, dar numai de o zi, sambata.

 

@pmoldovan: cu ocazia asta poate ne mai intalnim si noi, a trecut ceva timp dupa Thassos.

Cred ca merita sa vii, mie mi-a placut extraordinar data trecuta, dar daca nu te cazezi acolo trebuie sa faci ce am facut eu atunci adica in ultimele ore sa bei Fanta (sau alte tampenii dar nu Bolyarka) si odata la 5 minute sa-i spui de exemplu unui politist din Shumen cand vrea sa dea noroc cu tine ca nu mai bei ca vrei sa conduci si el sa-ti spuna ca itr-adevar nu e bine sa bei cand conduci dar pacat ca iti strici petrecerea... Am stat la masa si cu un alt tip din Shumen (cu sotia si a mea si a lui), si culmea e ca la prima mea incursiune in Shumen cand nu gaseam nici unul din hotelurile notate de acasa nevasta-mea i-a intalnit pe astia doi la benzinarie, tipul mi-a cumparat (pe banii lui si nu a vrut sa ia banii - asa ca i-am ramas dator cam cu 1-2 beri) harta Bulgariei + Shumen (3.5Leva), si m-a condus pana la unul din hotelurile pe care le cautam. Oricum el mergea la un mare concert de rock la Sofia cu duba (ca are copil mic), asa ca nu era de data asta pe motor, si se mira ca de ce merg eu in Shumen si nu in Sofia (cred ca era ceva concert mare de genul Iron Maiden)... Sigur ca initial au fost implicati si 2 tipi care activeaza mai mult pe "Cavaleria de Titan" care m-au detectat ca vorbesc romaneste, sigur ca am stat la masa si cu mari personalitati de la un club rival cu ala care organizeaza (si) evenimentul asta, dar din ce am priceput eu astia din Bulgaria pana la urma sunt toti prieteni si aparteneta la un club nu a devenit inca o problema ca la aia din US unde se sicaneaza intre ei, asa ca in general mie m-i s-a parut de bine si sigur merg saptamana viitoare. Era chiar si o masina de politie pe acolo, dar pana la urma s-au plictisit ca nu se intampla nimic si s-au carat. Vreau sa re-iterez faptul ca politia era implicata total in eveniment (in sensul ca atunci cand am ajuns acolo drumul pe Balgariya era taiat in doua de balize reflectorizante si ca acolo o masina de politie avea girofarul pus si ca daca veneai pe motocicleta te dirijau spre padure si daca erai pe masina te dirijau spre banda a II-a ca sa-ti continui drumul spre Sofia sau Veliko Tranovo. Astept cu nerabdare sa faca astia de la Rutiera de la noi asa ceva pentru un eveniment moto in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi eu nu ma stiu cu nici unul dintre voi(ceea ce e irelevant la urma urmei) m-as baga si io la o chestie d-asta daca e vremea frumoasa.

Nici unul dintre ce? Dintre motociclisti sau dintre motociclistii care motocileaza si in Bulgaria? Ca daca te referi la aia care au fost data trecuta cred ca e irelevant...

Oricum crede-ma ca evenimentul la care am ajuns eu aproape din greseala data trecuta (ca aveam interdictie de la mecanic sa fac drumuri lungi si eram programat la reparat motocicleta marti dupa eveniment, dar mi s-a dat acordul sa fac maximum 500km) a fost extraordinar. Adica muzica buna, mancare si bautura extraordinar de ieftina, un singur echipaj de politie care la un moment dat s-a plictisit si a plecat ca nu e intampla nimic acolo, plus ca au fost demonstratiile si concursurile alea pe capra de m-au umplut de praf, plus nebunul care producea 1-2 rateuri pe secunda (ziua, ca nu am stat noaptea).. Si n-am vazut in viata mea asa de multi oameni in slapi pe vitezana decat poate asta-vara la Obzor in saptaman neoficiala a motocilistilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem deocamdata 3 care am dori sa mergem.Cand ar fi plecarea si de unde?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem deocamdata 3 care am dori sa mergem.Cand ar fi plecarea si de unde?

Vremea se pare ca va fi buna (22/12/21grade pentru sambata/noaptea/duminica).

Nu mi-e clar care sunt aia 3, ca potential sunt macar 4-5.

Eu m-am inteles deja cu AdrianP sa mergem impreuna (ca ne cunoastem), dar daca ar fi de mers in grup probabil ar trebui sa ne intalnim in Jilava la prima benzinarie Petrom de dupa centura, si eu as propune ora 9:30 cu plecare de acolo maximum la 10. Eu unul as vrea daca se poate sa prind cazare si presupun ca unii din voi nu aveti bani bulgaresti la voi si va trebui sa trecem prin Ruse pe la bancomat, asa ca e bine sa ajungem mai devreme.

 

presupun ca unii din voi nu aveti bani bulgaresti la voi si va trebui sa trecem prin Ruse pe la bancomat, asa ca e bine sa ajungem mai devreme.

Dat fiind ca forumul asta (cuvant urat) nu ma lasa sa-mi editez replicile o sa-mi dau replici singur.

 

O alternativa la opritul prin Ruse ar fi sa va faceti rost de leva din Bucuresti, si din cate am inteles eu a doua casa de schimb valutar cum mergi de la Universitate spre Romana vinde asa ceva. Cursul corect e in jur de 2 leva/ Euro, in weekend-ul trecut in Ruse cursul era de fapt 1,95.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 01.11. 2008 Moto Club "de Thunders" - Ruse organizat de închidere, în 2008, motto-ul sezonului. Bine ai venit motorists sunt toate, Âşi nu numai foarte fericit. Am dori să fac o frumoasă parte la o masă, de băut Âşi de cei care vor veni în departe Âşi mai departe. Va juca grup de "castel", va avea un gratar. Pentru mai multe combativ Âşi-a adaptat Paintball, aproape de locul de tabără Priscilla Hut, care a caravanelor Âşi bugala (incalzita Foarte fericit). AÂşteptăm cu nerăbdare să ajung mai multe persoane pentru a face bine ...

 

Maps on the www.thethundersmc.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 01.11. 2008 Moto Club "de Thunders" - Ruse organizat de închidere, în 2008, motto-ul sezonului. Bine ai venit motorists sunt toate, Âşi nu numai foarte fericit. Am dori să fac o frumoasă parte la o masă, de băut Âşi de cei care vor veni în departe Âşi mai departe. Va juca grup de "castel", va avea un gratar. Pentru mai multe combativ Âşi-a adaptat Paintball, aproape de locul de tabără Priscilla Hut, care a caravanelor Âşi bugala (incalzita Foarte fericit). AÂşteptăm cu nerăbdare să ajung mai multe persoane pentru a face bine ...

 

Maps on the www.thethundersmc.com

 

google translate??? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi o sa ne strangem cativa , in fata Academiei Militare , sambata , pe la 10.00-10.30 , sa prindem si parada moto (data trecuta a fost pe la 12.00....). Cine doreste sa vina , este binevenit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca unii propun sa se plece la 10 dar in ce zii? si nu va inteleg aveti 40km de facut si tot vreti sa plecati cu noaptea in cap!pina la urma cand incepe petrecerea acolo vineri sau sambata si cand se termina ca prima data zic1-2 si vad ca se revine numai cu data de 1.

De mers ai de mers cam 80km nu 40 (6-7km dupa Ruse), ai de trecut granita si poate prinzi o minunatie de blocaj cu TIR-uri pe pod, si in plus de asta probabil ca unii au nevoie de o tura pe la bancomat prin oras. Evenimentul e sambata si incepe destul de devreme, daca e ca data trecuta o sa includa si o parada prin Ruse pe la pranz, dupa aia mici demonstratii si concursuri atat cu motociclete de viteza cat si cu enduro, iar pe seara concert rock si multa bere. Duminica nu stiu daca se mai face altceva decat stransul cortului, dar locul unde se organizeaza include conditii bune de campare si are si niste casute, plus ca mai e si un hotel prin zona si eu as prefera sa prind de data asta cazare.

 

Atentie ca seara e deosebit de frig pe ruta asta (am fost si duminica trecuta), nu prea mai tine cu blugi si adidasi, trebuie obligatoriu sa aveti macar manusi de iarna, cizme, si costum moto prin care nu trece vantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data trecuta am platit in lei sau euro...fara probleme...

Eu data trecuta cand am revenit din Bulgaria (duminica trecuta) am vrut sa-mi iau un pachet de tigari si mi-am dat seama ca posed doar 50 de bani, asa ca mi-am luat doua pachete pe card de la peromul din Giurgiu. Chestia cu platitul in Euro la ei cam merge (din cate am inteles in special la spaga la politisti), si intr-adevar cu lei merge pe alocuri ca m-a intrebat ultima data chelnerita de la Happy Grill daca vreau sa platesc in lei sau in leva... Bine, asta a ajuns sa ne stie, ca dupa ce o tuta care ma servise deja de 2-3 ori ne-a adus meniuri in bulgareste si tocmai vroiam sa cerem macar unul in engleza s-a repezit asta sa ni le schimbe cu unele in romana, din alea care contin printre altele renumitul capitol "Tzuice"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem deja 3 sau 4(ramane de vazut) iar maine la ora 10 o luam din loc de la Academie.

 

Daca doreste cineva sa se alature putem comunica si la tel. 0723.00.34.38

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tacere totala.., bah, ce facuserati, nu v-ati revenit nici acum din mahmurela bulgareasca?!

Eu unul nu am gasit pe nimeni la locul unde a fost intalnirea din primavara, asa ca am fost cu un amic si cu sotiile pana in Velico Tarnovo pentru o excursie culinara. E drept ca am vazut ceva choperisti bulgari venind spre oras, asa ca a fost ceva undeva, dar oricum o excursie numai pana la Ruse e prea scurta. Si ca sa ma razbun am mai fost o tura pana la Ruse la plimbare, masa si cumparaturi si duminica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...