Sari la conținut

Honda Cb 400f


pepsi
 Share

Postări Recomandate

am vazut un anunt pe bikeshop cu un honda cb 400f din 75,din baia mare, are 38000 km, in poza arata bine, proprietarul o zis, ca are actele in regula, ca nu o umblat in motor. cere pe el 1000 Euro, ce ziceti? merita? la ce sa fiu atent cand o cumpar, daca o cumpar. La drum lung cu el? (cei care stiti, ca pt ca mine pt asta mi-ar trebui cel mai mult)

mie sincer mio placut cum arata, acu tre sal vind al meu, si poate il iau.

astept pareri, asfalt uscat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un motor vechi de 30 de ani :cheers: :banana: :D :) Ce dreaq vrei de la el?

Ai tendinta de a lua junghiuri.

Daca nu ai bani sa iei motor calumea ia naibii o rusoaica eftina si monocilindrica (ij planeta sau ij 56 cel mai bine) si te plimbi cu ea. Piese ieftine si simplu de reparat. DAca pui electrica la punct nu ai treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai tendinta de a lua junghiuri.

 

 

 

cata dreptate are zidu' :cheers:

 

nu te-ai invatzat sa nu mai ai incredere in ce zice propietarul? ia un amic cu ceva mai multzi ani pe motor... de prin zona (cluj, campia turzii) si ia aminte si la parerea lui... cbul ala e alergat bine... si e vechi rau, piese ioc dak mai vrei sa schimbi ceva si mecanici cu atat mai putzin...

 

dak n-ai bani ia o motocicleta "comunista" (de 2 timpi cu o mecanica relativ simpla - monocilindru ca sa scapi de belele la reglarea aprinderii)

 

cand ai ceva mai multzi bani merita sa iei o japoneza... dar nu mai veche de '90...

 

parerea mea :banana:

 

 

LATER EDIT: e ciudat ca ai ales tocmai motocicleta asta de pe bikeshop... acolo sunt doua honde cb 400... una din 75 cu 38000km la bord din baia mare (dar rosie si cu woody vopsit pe rezervor)

post-5125-1128885422_thumb.jpg

si una bleu, din 82 cu 14700km la bord din covasna

post-5125-1128885377_thumb.jpg

... ghici pe care ai ales-o tu... sper ca nu s-a vandut cealalta, pt ca atunci vorbesc cu pacat :D

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un cb400f - momentan (de un an) este in service.

 

Motorul este ushor shi nervos, ushor de manevrat. Eu am fost multzumit de el. Dar inclin sa-i dau dreptate lu' zidu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...