Sari la conținut

Bucuresti Alexandropoli 1.11.2008


Postări Recomandate

Zgarcitule! Detalii...? Cati km ati facut? Vremea a fost buna mereu?

 

Cum ai reusit sa cazi? Tu te-ai lovit?

 

 

gata, despre cazatura am vazut la accidente... pacat!

bine ca nu a fost mai rau!

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zgarcitule! Detalii...? Cati km ati facut? Vremea a fost buna mereu?

 

Cum ai reusit sa cazi? Tu te-ai lovit?

 

sal man

 

1500 km

vreme super

la pranz era chiar f cald

mai mult de 10 ore zilnic pe motor

bauta grea pana dupa miezul noptii

 

nici eu nu imi dau seama cum am luat.o

 

vanataie umar si sold in rest ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

cum s-a descurcat Strom-ul de 650 intre cele de o 1000?

 

... cu brio ! Pierdea un pic la demaraj, insa per total sa descurcat foarte bine. La consumul de combustibil ne-a batut pe toti la c.u.r. !

 

I se mai invineteau ochii pe autostrada, unde nu putea sa tina tempo-ul de 160-180, insa la 140 mergea brici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tipul Wee-strom-ul. Multumesc pentru aprecieri Petrica, dar as mai adauga si faptul ca neavand experienta voastra, am luat mai linistit curbele, probabil ca cineva mai experimentat s-ar fi descurcat mai bine. Cum am zis si pe celalalt topic, sper sa mai fac niste drumuri cu voi, mai fur si eu una alta. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tipul Wee-strom-ul. Multumesc pentru aprecieri Petrica, dar as mai adauga si faptul ca neavand experienta voastra, am luat mai linistit curbele, probabil ca cineva mai experimentat s-ar fi descurcat mai bine. Cum am zis si pe celalalt topic, sper sa mai fac niste drumuri cu voi, mai fur si eu una alta. Numai bine

 

Ai destula experienta, nu te impacienta ! Cu siguranta nu esti incepator !

Altii care pretind ca sunt experimentati, fac tot felul de pocinoage pe asfalt !

 

Cu bine ! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tipul Wee-strom-ul. Multumesc pentru aprecieri Petrica, dar as mai adauga si faptul ca neavand experienta voastra, am luat mai linistit curbele, probabil ca cineva mai experimentat s-ar fi descurcat mai bine. Cum am zis si pe celalalt topic, sper sa mai fac niste drumuri cu voi, mai fur si eu una alta. Numai bine

In primul rand va salut pe toti si va felicit pt. tura facuta , apoi te as ruga sa m spui cam cat haleste dl 650 ul ..in medie la diferite stiluri de sofat , si dac ii bagi benzina dinaia ieftine , de 95 parca ..sau din cea scumpa ; te chestionez pt. ca intentionez sa dau XT ul si sa mi iau un dl650 ( sa merg si eu cu 140 fara sa mi duduie mobra si sa geama ca nebuna cum face a mea la peste 120).

 

Multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, bag de 98. Nu am observat diferente majore la consum, dar clar se comporta altfel cu benzina de 98 (merge mai lin, mai egal daca pot sa zic asa). Cu benzina de 98, consumul a variat intre 4% in portiunile de autostrada unde am "dormitat" la 110-120-130, la un maxim de 5.45 in momentele de "forja" ( 220 de km facuti cu aproape 12 km). Date mai precise nu prea pot sa iti dau, dupa prima 1000 de km nu prea am mai urmarit aspectul asta, oricum eu merg mai linistit de felul meu. Oricum, daca iti propui o viteza de croaziera de 140, te poti baza linistit pe o autonomie de 400 de km, presupunand ca motorul e bine reglat. Mai multe despre subiectul asta poti sa afli pe topicul posesorilor de strom. Numai bine, si daca te mai pot ajuta cu ceva, cu placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, bag de 98. Nu am observat diferente majore la consum, dar clar se comporta altfel cu benzina de 98 (merge mai lin, mai egal daca pot sa zic asa). Cu benzina de 98, consumul a variat intre 4% in portiunile de autostrada unde am "dormitat" la 110-120-130, la un maxim de 5.45 in momentele de "forja" ( 220 de km facuti cu aproape 12 km). Date mai precise nu prea pot sa iti dau, dupa prima 1000 de km nu prea am mai urmarit aspectul asta, oricum eu merg mai linistit de felul meu. Oricum, daca iti propui o viteza de croaziera de 140, te poti baza linistit pe o autonomie de 400 de km, presupunand ca motorul e bine reglat. Mai multe despre subiectul asta poti sa afli pe topicul posesorilor de strom. Numai bine, si daca te mai pot ajuta cu ceva, cu placere

:disappointed:), Super , dac tu dormitezi la 130 , eu ce sa mia zic la 90 , daca consumul e 4 la 120 , e super , e exact mobra de care am nevoi ( la vara o sa cam fac naveta Pitesti- Livorno , si din cauza asta ma intereseaza consumul) .

Multam fain , si numai de bine sa auzim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...