Sari la conținut

Sambata Pe 1 Nov La Iancului


Maxzye
 Share

Postări Recomandate

Am avut si eu accident in Iancului in intersectie sambata seara pe la 19. Veneam dinspre Muncii, ma duceam spre Obor si cand am ajuns la Iancului, fiind semaforul rosu am oprit pe banda intai. Am prins primul semafor, chiar inainte de trecerea de pietoni. Pe banda a 2 a era unu' cu un passat, am plecat cam in acelasi timp, poate el o idee mai devreme decat mine si la al 2 lea semafor (distanta dintre ele sa fie de vreo 25m) a facut dreapta brusc peste mine spre sos Iancului, m pus frana tare bineinteles ca s-a blocat fatza, am intrat in el din cate imi aduc aminte in usa dreapta fata, am zburat de pe mobra, am lovit prima oara cu oole rezervoru' si am aterizat in umar si in cap. Imi aduc aminte ca au trecut cateva minute o gramada de masini pe langa mine cat timp eram latzit pe jos si tipam de durere, motoreta nu inteleg de ce nu s-a oprit, se ambala singura la blana, bineinteles ca nu a oprit nimeni.... :disappointed:. La un moment dat a venit un tip si mi-a spus sa stau linistit ca sunat la 112 si sunt pe drum salvare politie etc. Eu crezand ca e tipu' cu passatu' mi l-am luat la vorba aia, ma rog, faze din astea, omu' chiar a dat exemplu de omenie, mi-a zis ca e taximetrist, ca a vazut toata faza si ca o sa fie martor daca e nevoie. A venit prima oara politia dupa aia la scurt timp SMURD si la 1 min dupa ei a oprit si o salvare care era in drum spre nu stiu ce batrana... M-au urcat in salvare si m-au dus la Pantelimon la urgenta unde am aflat ca am o frumoasa fractura de clavicula + disjunctie de nu stiu ce grad. Am stat in spital pana ieri seara si acum astept sa vad unde ma operez. Echipament am avut cat de cat, casca HJC IS16 care mi s-a parut ok dupa faza asta, geaca textila cu protectii dar fara hard spate, manusi vanucci, genunchere supershield si niste ghete touring. Motoreta din cate mi-au spus amicii care mi-au luat-o de acolo are franele rupte amandoua, scarita pe dreapta rupta, toba zgariata, radiatoru' indoit, carena fata + bord + parbriz crapate zgariate etc... Pana sa mi se intample chestia asta mi-am luat certuri de la prieteni sa nu merg pe banda intai si uite ca nu e bine sa mergi regulamentar. Daca stiti medic bun chirurg ortoped si daca aveti idee ce trebuie facut cu politie asigurari s.a.m.d astept sugestii cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate camarade. mai baga ceva detalii despre coiotu cu pasatu. a stat, a fugit, procese verbale, alcoooale etc.

 

nu de altceva da sa ii ureze lumea de bine.

 

cazuri despre asigurari gasesti la moto in timpu liber

a stat da in masina, l- a durut in kur despre mine. trebuie sa ajung la udriste sa dau declaratie si cu alcooalele cel putin la mine negative, mai multe nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu accident in Iancului in intersectie sambata seara pe la 19. Veneam dinspre Muncii, ma duceam spre Obor si cand am ajuns la Iancului, fiind semaforul rosu am oprit pe banda intai. Am prins primul semafor, chiar inainte de trecerea de pietoni. Pe banda a 2 a era unu' cu un passat, am plecat cam in acelasi timp, poate el o idee mai devreme decat mine si la al 2 lea semafor (distanta dintre ele sa fie de vreo 25m) a facut dreapta brusc peste mine spre sos Iancului, m pus frana tare bineinteles ca s-a blocat fatza, am intrat in el din cate imi aduc aminte in usa dreapta fata, am zburat de pe mobra, am lovit prima oara cu oole rezervoru' si am aterizat in umar si in cap. Imi aduc aminte ca au trecut cateva minute o gramada de masini pe langa mine cat timp eram latzit pe jos si tipam de durere, motoreta nu inteleg de ce nu s-a oprit, se ambala singura la blana, bineinteles ca nu a oprit nimeni.... :disappointed:. La un moment dat a venit un tip si mi-a spus sa stau linistit ca sunat la 112 si sunt pe drum salvare politie etc. Eu crezand ca e tipu' cu passatu' mi l-am luat la vorba aia, ma rog, faze din astea, omu' chiar a dat exemplu de omenie, mi-a zis ca e taximetrist, ca a vazut toata faza si ca o sa fie martor daca e nevoie. A venit prima oara politia dupa aia la scurt timp SMURD si la 1 min dupa ei a oprit si o salvare care era in drum spre nu stiu ce batrana... M-au urcat in salvare si m-au dus la Pantelimon la urgenta unde am aflat ca am o frumoasa fractura de clavicula + disjunctie de nu stiu ce grad. Am stat in spital pana ieri seara si acum astept sa vad unde ma operez. Echipament am avut cat de cat, casca HJC IS16 care mi s-a parut ok dupa faza asta, geaca textila cu protectii dar fara hard spate, manusi vanucci, genunchere supershield si niste ghete touring. Motoreta din cate mi-au spus amicii care mi-au luat-o de acolo are franele rupte amandoua, scarita pe dreapta rupta, toba zgariata, radiatoru' indoit, carena fata + bord + parbriz crapate zgariate etc... Pana sa mi se intample chestia asta mi-am luat certuri de la prieteni sa nu merg pe banda intai si uite ca nu e bine sa mergi regulamentar. Daca stiti medic bun chirurg ortoped si daca aveti idee ce trebuie facut cu politie asigurari s.a.m.d astept sugestii cu cea mai mare placere.

f aiurea...insanatosire grabnica si dureri cat mai putine!:(reparatie usoara la moto...fierul nu mai conteaza, important e sa fii ok...ca dc ai cum si poti, se repara toate..

 

nu l lasa pe imbecil sa scape...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f aiurea...insanatosire grabnica si dureri cat mai putine!:(reparatie usoara la moto...fierul nu mai conteaza, important e sa fii ok...ca dc ai cum si poti, se repara toate..

 

nu l lasa pe imbecil sa scape...

Da, ma rog... Eu am incercat sa ma pun in locul lui, poate si eu puteam sa gresesc asa.... Ma intereseaza 2 lucruri, i-am spus si lui, eu in starea dinaintea accidentului cat si mobra bineinteles, in rest sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, nasol eveniment, dar bine ca nu s-a terminat mai rau.

 

Am vazut ca intrebai de un medic. Eu am cazut cu bicicleta acum vreo 3 ani si am aterizat cam ca tine, pe umar. Rezultatul a fost disjunctie acromio-claviculara grad 3 (adica toate ligamentele care tin clavicula atasata de umar s-au rupt). Ma rog, ca sa ajung la obiectul postului, eu m-am operat la Floreasca, medicul fiind Dr Cretu (Florin parca). Mi-a cusut ligamentele, mi-a pus un surub si la 3 luni m-am dus sa isi recupereze surubul. Pot sa spun ca totul a mers foarte ok iar Dr Cretu mi s-a parut un om super.

 

Toate bune si insanatosire grabnica iti doresc :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, nasol eveniment, dar bine ca nu s-a terminat mai rau.

 

Am vazut ca intrebai de un medic. Eu am cazut cu bicicleta acum vreo 3 ani si am aterizat cam ca tine, pe umar. Rezultatul a fost disjunctie acromio-claviculara grad 3 (adica toate ligamentele care tin clavicula atasata de umar s-au rupt). Ma rog, ca sa ajung la obiectul postului, eu m-am operat la Floreasca, medicul fiind Dr Cretu (Florin parca). Mi-a cusut ligamentele, mi-a pus un surub si la 3 luni m-am dus sa isi recupereze surubul. Pot sa spun ca totul a mers foarte ok iar Dr Cretu mi s-a parut un om super.

 

Toate bune si insanatosire grabnica iti doresc :disappointed:

merci pt urari si pt sfat. am auzit ceva de o tehnica cu nu stiu ce material care se topeste inauntru. asa as scapa de a 2 a interventie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am adus aminte de niste faze, in primul despre smurd, erau baietii super ok, vorba calda, dar unul din ei era incepator cred... cand a pus mana pe mine tremura ca varga, si avea o fata speriata asa...banuiesc ca sunt si ei oameni ,nu? apoi la spital, stateam la primiri urgente pe targa intins, il aduc pe un om care in 10 min a murit langa mine si care mirosea a usturoi f puternic. duminica noaptea am iesit la o tigara afara si la lifturi imi taie calea o targa cu un scuterist care venit cam in acelasi timp cu mine la spital, fara casca, cu pasagera in spate daduse el forja pe nu stiu unde si intrase\ sub o masina, murise si il ducea la morga acelasi brancardier care ma plimbase si pe mine mai devreme si imi zice" tu sa te\duci sa aprinzi lumanari ca ia uite-l p' asta!" :lol:

ideea e ca eu unul m-as bucura daca ar da faliment spitalele de urgenta, adica daca nu am mai avea accidente ar ramane fara clienti nu? :disappointed:

Editat de Maxzye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat destul de teafar! Refacere rapida! Apropo de medici, am un prieten care in 5 zile implineste 1 an de cand a avut accident, cu fractura deschisa de femur, tratat la Urgenta si dupa nu stiu cate luni a descoperit ca de fapt toata procedura fusese gresita. Asa ca a ajuns la Spitalul de Ortopedie de la Foisorul de Foc. A luat-o de la zero cu tot, dar s-a declarat foarte multumit de medicii de-acolo. Ca o mentiune: un procent semnificativ din pacientii de-acolo sunt, citez: "rebuturi de la Floreasca".

 

 

Pana una alta, cum ziceam, refacere rapida si sa auzim de bine despre tine si de rau despre Passat-ist. De rau la modul ca ar trebui sa se faca dreptate! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si insanatosire rapida. Stiu un medic bun, dar din pacate este chirurg, spitalul Sf Pantelimon, doctor Moculescu Cezar un tip de nota 10, nu mai gasesc cartea lui de vizita si nici telefonul mobil. Sper sa iti fie de folos aceasta informatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...