Sari la conținut

"renovare" Toba Gsx-r


sckhreech
 Share

Postări Recomandate

SALUT

 

AM UN SUZUKI GSX-R 750 DIN 1991 SI ARE TOBA BUSITA PE LATERAL(DESTUL DE NASPA) SI ESTE FOARTE INESTETICA

 

ARE CINEVA VRE-O IDEE CUM AS PUTEA SA O FAC SA NU MAI ARATE NASOL.....BINEINTELES FARA A O SCHIMBA

 

 

MULTUMESC ANTICIPAT

 

CU CAT MAI MULTE IDEI CU ATAT MAI BINE

Editat de sckhreech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da....pai eu as imbraca-o. Poate poti sa dai jos partea naspa inainte, dupa aceea treci o tabla* taiata fumos peste, pe care ori o prinzi la capete cu coliere, lucru care nu e asa de estetic, dar eficient si simplu :crack:

Sau o nituiesti, lucru mai greu daca nu ai cu cine si cu ce, si risti ca niturile sa se slabeasca si sa le pierzi in decurs de cativa ani (la mine au sarit, cel putin....)

 

*Tabla de inox, de preferinta, daca-i tragi si un start de azbest pe dedesubt, nici nu se albastreste :finger:

 

N-am poze acum, dar cine stie, poate imi amintesc si am sa pun cate ceva.

 

Oricum, sunt sigur ca nu sunt singurul care a facut asa ceva...mai cunosc cel putin 2 care si-au imbracat toba la rachete cu ceea ce o data a fost o cuva de masina de spalat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu stiu daca vb de acelasi cristi ( din drumul taberei ) - eu oricum am alt numar de tel 0741.19.99.52

Eu unul am fost foarte multumit de lucrarea executata ( si a fost vb de carbon ) .

ba da! dar si-a schimbat numarul de telefon!

@sckhreech du-te la el si nu o sa regreti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...