Sari la conținut

Ambielaj De Aprilia Rs 125


aprilia124
 Share

Postări Recomandate

daca exista cineva priceput care poate sa ma ajute si pe mine ,mi sa ovalizat biela la capatul cu boltu ,poate merge incarcata sau cine stie,astept parerile voastre :finger:

sINGURA POSIBILITATE CA S AO MAI RECUPEREZI ESTE SA FACI O BUCSA DE ALAMA SI SA INTRODUCU BOLTUL FIX IN CAPUL BIELEI SA LUCREZE NUMAI IN pISTON CA ALTFEL NU CRED CA MAI POTI FACE CEVA deoarece ea era cu colivie si daca o oncarci nu cred ca o sa tina dupa ce o rectifici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sINGURA POSIBILITATE CA S AO MAI RECUPEREZI ESTE SA FACI O BUCSA DE ALAMA SI SA INTRODUCU BOLTUL FIX IN CAPUL BIELEI SA LUCREZE NUMAI IN pISTON CA ALTFEL NU CRED CA MAI POTI FACE CEVA deoarece ea era cu colivie si daca o oncarci nu cred ca o sa tina dupa ce o rectifici.

 

Daca ai nervi si posibilitati (strung,freza,etc.) incearca sa bucsezi cu fonta centrifugata dintr-o axa cu came veche de masina si s-ar putea sa ai sansa sa tina dar vezi ca interiorul trebuie rectificat mai intai si trebuie tinut cont si de cota de comprimare a bucsei atunci cand ai strunjesti interiorul.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ar fi cumperi biela noua.Si eu as incerca sa o repar cum spui tu dar nu se stie cat va tine si mi-e sa nu strici altceva si sa te coste mai scump pe urma.Parerea mea.Bafta la reparatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

daca bulangii de la umi nu pot/nu vor sa te ajute iti dau un site din anglia unde gasesti absolut orice pt rsul tau.

si ...nu mai stiu daca am mai spus...umi sunt niste bulangii...asta ca sa ma exprim elegant...

nu ii recomand nimanui.

Editat de GSK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...