Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A fost superb!...bere rece si mititei sub muntii superbi ce se vad din Busteni; Crucea Caraimanului s-a invaluit in ceata...vreme buna, temperatura excelenta, drum liber si nu am luat ploaie...si multi motorizati pe drum; niciun accident, radare destule, recomandam repetare excursie... :cheers: ..si ne-am intors pe lumina!

 

PS...e drept... trezirea a fost ca si plecarea tarzie...ca de boieri...asa sint burgmanistii astia, mai "boieri", mai comozi, mai lenevosi, mai domnosi...probabil li se trage de la seaua comoda ca un fotoliu, de la faptul ca nu trebuie sa care nimic in maini(casca si manusi) si nici sa stranga nimic intre picioare(rezervor!)...adevarul este ca daca plecam mai devreme alegeam alt traseu de intoarcere si era mai interesant!..data viitoare!!! Sa fie maine??? :rolleyes:

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Eu pana la petromul dupa ploiesti l-am alergat pe un alt scuterist...avea o barca de 250,nu stiu ce.Dar mi-am dat seama de capacitate,dupa viteza mica de deplasare,iar jucaria mea de 250 are 125kg...deci mai fasnet

 

Daca va intalniti maine si nu plecati departe as merge si eu,insa nu prea departe de oras ca sunt la sfarsitul concediului si am terminat malaiul....a nu pot sa merg mai tare de 90 decat pe perioade foarte scurte,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, ora 13.00 la Arcul de Triumf? Plimbare?

 

Daaaa...intervalul 13-13:15....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baetii.Sefu (viitore)nu mai sunt asa gras,poza este facuta in 2009 Petricani zona Voineasa superb peisajul se ajunge mai greu dar se ajunge.Cat despre mine acum am doar 102Kg fata de 114Kg in 2009 (in poza).

 

post-49787-0-86778400-1305459820_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Circare , impresionanta poza , mai baga pe e-mail ceva foto din arena , esti tare nene ! baietii se plimba , nu gluma ! eu am fost ieri la Medias , am ajuns la 4 dimineata , poate weekend-ul viitor va insotesc ! forza POLI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..EXECUTAT!!! :banana: ...a fost superb..am vazut munti frumosi, paduri frumoase, fete frumoase, rape periculoase, serpentine ac de par si pe ud si pe uscat, mers si pe pietris mare si periculos, dat si goarna la drum drept, evitat radare la mustatza, pizza buna si mare, inghetzata, bere fara alcool receee....a fost bine-bineee-bineeeeeeeee...(plecat spre targoviste si intors prin sinaia)...consum Burgaman AN400 injectie 3.3 l/100km...

 

Vittore, dar ce ai mai cu Poli?..parca aveai visiniu la motor...sau e un joc de puncte?...data viitore nu te mai lasam sa lipsesti, asa ca ai grija! :cheers:

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor nu ati dat si voi un semn de viata, veneam si eu la o pizza.

Bassule, din pacate ne-am convorbit si aM DECIS la ora 12 sa mergem undeva si la ora 13:15 ne-am intalnit si am plecat...pizza s-a consumat la Turnul Chindiei din TARGOVISTE...nu ne=am gandit ca te puteai racorda si tu... data viitoare! Chiar imi pare rau!..e3u ma asteptam la mai multi bucuresteni, dar din pacate probabil ca multi ies in familie si atunci e mai greu de atasat la un grup...nu-i lasa nevestele cred! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite unde erau lupii singuratici ! fara neveste si obligatii ! lol :cheers: "imi plac berile , nu strang averile , pe noi nu ne conduc femeile !" pai io am facut 700 km nenea la Medias si retur ! si "suntem frati cu Timisoara , ne cunoaste toata tara !"

e anul Galatiului se pare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Bassule, din pacate ne-am convorbit si aM DECIS la ora 12 sa mergem undeva si la ora 13:15 ne-am intalnit si am plecat...pizza s-a consumat la Turnul Chindiei din TARGOVISTE...nu ne=am gandit ca te puteai racorda si tu... data viitoare! Chiar imi pare rau!..e3u ma asteptam la mai multi bucuresteni, dar din pacate probabil ca multi ies in familie si atunci e mai greu de atasat la un grup...nu-i lasa nevestele cred! :kick:

:laugh: :laugh: Ce tare si eu am fost ieri la targoviste,dar am plecat mai tarziu...daca voi nu ati mai avut chef sa asteptati

 

Chiar vroiam sa ajung la targoviste,vroiam sa vad turnul de la targoviste

Bunicu a fost la o unitate militara in targoviste si imi povestea de turm....asa ca ieri,mi s-a pus pata si am plecat sa vad turnul

 

In 15min chiar nu aveam cum sa ajung.....da nu e stres,chiar imi place sa merg singur

In vara o sa plec un weekend la balcik cu scuterul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg si eu la bulgari ! am mai facut ruta asta de vreo 4 ori , merita , sunt 275 km pana la Balcick , se trece cu bacul pe la Calarasi , Silistra spre Dobrich ! anunta-ti intentia din timp , nu ca "lupii astia singuratici" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Mergem,sa fac rost de bani si urmaresc prognoza meteo sa fie un uichend cu soare.Vreau la sfarsitul lunii iunie sau iulie

 

Drumul pe la calarasi nu il stiu,eu vroiam sa merg pe autostrada....de la ruse spre varna

Anul trecut am fost cu motorul la balcik,insa am iesit din tara pe la 2 mai(parca)

De paste am mers la veliko cu pasager si m-am intors cu scuterache pe pana de la soselele infecte,cei drept si cauciucul erea uzat...sa mai spun sa a inceput sa se auda un sunet de rulment uzat de la ambielaj?...merg la un tip sa ,,asculte'' motorul si o sa caut ambialaj sau biela de schimb,daca asta e problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am parcurs in total fix 650 km , am plecat la 8.00 pe ruta : A2 - Drajna - Calarasi - trecere Dunare cu BACUL- Silistra - Dobrich - Dalboka -Balcick - Albena - Nisipuri - Varna - Ruse - pod - Giurgiu - Buc orele 23.30 , am ales alta ruta la intoarcere pt ca la bac , dupa orele 20.20 daca n-au clienti nu mai fac traversari , podul fiind deschis non stop insa , facand astfel 100 km in plus , insa vara merge bacul si mai tarziu daca au clienti (pana noaptea ) , sa-ti iei chit de pana si pneuri cat de cat bune !

la alta iesire ne-am intors pe Vama veche - 2 Mai s.a.m.d.

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite unde erau lupii singuratici ! fara neveste si obligatii ! lol :cheers: "imi plac berile , nu strang averile , pe noi nu ne conduc femeile !" pai io am facut 700 km nenea la Medias si retur ! si "suntem frati cu Timisoara , ne cunoaste toata tara !"

e anul Galatiului se pare !

 

:cheers: ..ca sa facem daca tu ai plecat cu echipa la mama naibii?..era o asa vreme frumoasa ca ar fi fost pacat sa stam in bucuresti...macar mi-am facut mana la mers...conteaza kilometrii...macar astia de duminica, daca altfel stam rau cu timpul...daca e vreme buna mergem si la Bulgaria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Eu sunt Bogdan si sunt posesorul unui Burgman 400 din 2005 ...cu siguranta ne-am mai vazut in trafic.

Ca si voi, in weekend-uri ies din oras ...la plimbarica cu sotia si ar fi mult mai ok sa fim mai multi .....(am vazut ca va intalniti dar nu prea am timp sa urmaresc topicul).

 

Daca iesiti ..... careva sa imi dea si mie un sms la 0721.201.483 .... sau pe mess id cretu_24 .

 

Asfalt uscat !!

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Eu sunt Bogdan si sunt posesorul unui Burgman 400 din 2005 ...cu siguranta ne-am mai vazut in trafic.

Ca si voi, in weekend-uri ies din oras ...la plimbarica cu sotia si ar fi mult mai ok sa fim mai multi .....(am vazut ca va intalniti dar nu prea am timp sa urmaresc topicul).

 

Daca iesiti ..... careva sa imi dea si mie un sms la 0721.201.483 .... sau pe mess id cretu_24 .

 

Asfalt uscat !!

 

Bine ai venit!...o bere fara alcool, o pereche de mici buni, o duzina de bancuri, o zona frumoasa si o vreme insorita se savureaza cel mai bine in mai multi...in ce zona stai sa vedem cit de repede te poti racorda la o initiativa de ultim minut?... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit!...o bere fara alcool, o pereche de mici buni, o duzina de bancuri, o zona frumoasa si o vreme insorita se savureaza cel mai bine in mai multi...in ce zona stai sa vedem cit de repede te poti racorda la o initiativa de ultim minut?... :)

 

Salutare,

 

Gara de nord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..e ok....noi sintem din zona Circ-Floeresca-1 Mai...e aproape...de obicei ne intalnim la Spring Time Floreasca, la Fantana de la Circ sau la Arcul de Trumf, in functie de directia unde plecam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor Burgmanistilor!...daca are cineva o propunere de iesire, mare sau mica, in oras sau afara, pentru acest week-end, sa zica...o sa avem grija sa ne compliem cu vremea oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor Burgmanistilor!...daca are cineva o propunere de iesire, mare sau mica, in oras sau afara, pentru acest week-end, sa zica...o sa avem grija sa ne compliem cu vremea oricum!

Merge cineva, azi, la mici? Burgmici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...