Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Am inteles. Multumesc frumos pentru sfaturi! O sa ma orientez spre altceva fiindca sincer, Burgman mai nou sub 1700-2000 de euro nu gasesc si oricum anul acesta nu sunt dispus sa acord mai multi bani pentru scuter (am masina si pentru mine scuterul este mai mult un moft). Asa ca probabil o sa iau un Grand Dink sau un Yamaha Majesty sau Malaguti Madison.

Multumesc inca odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca-ti permite bugetul sari peste 250 cc.

daca totusi nu se poate, daca ai peste 1,75 si vrei sa iesi frecvent in afara orasului sari peste Grand Dink.

la majesty si grand dink imi pot da cu parerea in cunostiinta de cauza. daca vrei sa stii ceva da-mi un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate da are ....e situat langa rezervorul de benzina pe partea dreapta unde e si pompa de benzina...prea multe nu ai ce demonta ca sa poti ajunge la el .....doar plasticul ala lateral si al vezi.....spor.

 

 

mersi,o sa- cautl

Mesaj completat

CRISTOS A INVIAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Multumesc frumos pentru sfaturi! O sa ma orientez spre altceva fiindca sincer, Burgman mai nou sub 1700-2000 de euro nu gasesc si oricum anul acesta nu sunt dispus sa acord mai multi bani pentru scuter (am masina si pentru mine scuterul este mai mult un moft). Asa ca probabil o sa iau un Grand Dink sau un Yamaha Majesty sau Malaguti Madison.

Multumesc inca odata!

am eu de vanzare un burgman an 400 din 2003, modelul pe injectie. inmatriculat, adus din Italia. 43000 km (a fost adus cu vreo 39000). are cilindrul, pistonul si segmentii schimbati (minca ulei si la demontare am constatat ca avea cilindrul zgariat, asa incit segmentarea nu era suficienta), role variator si cauciucuri noi (pirelli diablo), toate piesele fiind originale suzuki. 2500 euro negociabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, din descriere pare un motor super. Din pacate, asa cum spuneam in postul respectiv, am vreo 1000 de euro... Mult prea putin pentru un Burgman serios. Am gasit in schimb un Honda Jazz pe care cred ca o sa il iau. Multumesc de oferta!

ok! eu voiam ceva mai mare si m-am gindit ca daca tot ai zis ca vrei sa cumperi... oricum, uita-te bine la ce cumperi, ca piesele nu-s chiar ieftine, iar unele piese nu are rost sa le iei la mina a doua ca pot fi mai proaste decit alea pe care le iei tu. pe mine reparatia la motor m-a costat vreo 500 de euro (cilindru, piston segmenti) manopera + piese originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok! eu voiam ceva mai mare si m-am gindit ca daca tot ai zis ca vrei sa cumperi... oricum, uita-te bine la ce cumperi, ca piesele nu-s chiar ieftine, iar unele piese nu are rost sa le iei la mina a doua ca pot fi mai proaste decit alea pe care le iei tu. pe mine reparatia la motor m-a costat vreo 500 de euro (cilindru, piston segmenti) manopera + piese originale.

norocosule, eu am bagat in al meu cca 1300 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu de vanzare un burgman an 400 din 2003, modelul pe injectie. inmatriculat, adus din Italia. 43000 km (a fost adus cu vreo 39000). are cilindrul, pistonul si segmentii schimbati (minca ulei si la demontare am constatat ca avea cilindrul zgariat, asa incit segmentarea nu era suficienta), role variator si cauciucuri noi (pirelli diablo), toate piesele fiind originale suzuki. 2500 euro negociabil.

 

Buna ziua stimate posesor de Burgman!...si eu sint posesor de burgman si sint foarte multumit de el...am si un prieten care are o moto kawasaki si vrea si un maxiscuter burgman, dupa ce l-a probat pe al meu, a ramas profund impresionat...vrea cu injectie si nu foarte scump...i-am aratat postarea ta, i-am spus ca pretul este cam ok pe la 2000, dar s-a uitat la profilul tau si nu i-a placut ca sint date foarte sumare, ca de cineva care se cam ascunde, si a refuzat sa mai fie interesat...ce mama naibii nu ai scris macar orasul din care esti, ca daca era Suceava, realizezi ca nu venea de la Bucuresti sa-ti vada scuteru?..dar daca erai dintr-o zona de cateva sute de km de Buc, se putea viziona?...Inteleg sa nu-ti dai adresa exacta si nr. de telefon, dar nici localitatea?...Cat de mare mafiot si tzepar ai fi locatia tot trebuie sa o spui, nu? ...doar daca nu esti dat in urmarire generala :P ...

Mesaj completat

norocosule, eu am bagat in al meu cca 1300 euro.

 

Servus!..eu sint tipul cu Burgmanul rosu cu care te-ai conversat la SMAEB 2010 la Romexpo daca mai tii minte...mi-a placut maxiul tau, si imi pare rau ca vrei sa-l vinzi (arata si demara f bine)...pacat ca nu am apucat sa fac o excursie la BV sa bem impreuna o bere fara alcool si sa-mi arati unde se poate "calarii" in zona ....poate vara asta!...daca nu-l vinzi sau iti iei un burgman :P ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am schimbat tot motorul cu 200 euro si am ramas si cu piese de la cel vechi.

sa nu-mi fie cu suparare da ala nu e suzuki.....in primul rand.......si in al 2-lea de cat bagi atat te tine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a

Mesaj completat

Buna ziua stimate posesor de Burgman!...si eu sint posesor de burgman si sint foarte multumit de el...am si un prieten care are o moto kawasaki si vrea si un maxiscuter burgman, dupa ce l-a probat pe al meu, a ramas profund impresionat...vrea cu injectie si nu foarte scump...i-am aratat postarea ta, i-am spus ca pretul este cam ok pe la 2000, dar s-a uitat la profilul tau si nu i-a placut ca sint date foarte sumare, ca de cineva care se cam ascunde, si a refuzat sa mai fie interesat...ce mama naibii nu ai scris macar orasul din care esti, ca daca era Suceava, realizezi ca nu venea de la Bucuresti sa-ti vada scuteru?..dar daca erai dintr-o zona de cateva sute de km de Buc, se putea viziona?...Inteleg sa nu-ti dai adresa exacta si nr. de telefon, dar nici localitatea?...Cat de mare mafiot si tzepar ai fi locatia tot trebuie sa o spui, nu? ...doar daca nu esti dat in urmarire generala :P ...

Mesaj completat

 

 

Servus!..eu sint tipul cu Burgmanul rosu cu care te-ai conversat la SMAEB 2010 la Romexpo daca mai tii minte...mi-a placut maxiul tau, si imi pare rau ca vrei sa-l vinzi (arata si demara f bine)...pacat ca nu am apucat sa fac o excursie la BV sa bem impreuna o bere fara alcool si sa-mi arati unde se poate "calarii" in zona ....poate vara asta!...daca nu-l vinzi sau iti iei un burgman :P ...

 

1. eu credeam ca prietenu` tau vrea sa cumpere un burgman, nu un profil. daca voia sa o vada putea sa intrebe unde e motocicleta, pentru ca nu e departe de Bucuresti. daca pretenu vrea sa cumpere un profil, regret ca il dezamagesc cu un profil incomplet. la urma urmei nu vad de ce ar trebui sa stie 5 miliarde de oameni unde stau, ce serie si nr am la buletin, si ce lapte am supt de la mama. de cumparat, nu aveai, oricum cum sa o cumperi fara sa stii cine sunt si fara sa ai la dispozitie datele mele personale. dar, probabil, tu ai primit masinile si motocicletele cadou pina acum si nu ai de unde sa stii chestile astea.

2. de intilnit cu tine sau cu prietenul tau nu as face-o decit cu un singur motiv: sa vad daca in fata mai ai tupeul sa imi spui ca sunt tzepar si mafiot, ca asa, de dupa tastatura toti sunteti plini de atitudine si de curaj.

3. tot e bine ca ai mirosit un mafiot care era cit p-aci sa iti dea o mare si minunata tzeapa! de altfel sunt convins ca tot asa de vigilent esti si cu toti ceilalti care iti dau tzepe, cum ar fi compania de apa, compania de gaze, compania de cablu, aia la care ai telefonu, aia de la care bagi benzina in rezervoru` mobrei, si de ce nu, aia care iti iau taxe si impozite si iti dau in schimb ceva din patru litere. da` sunt convins ca ai rezolvat deja problemele cu astia. mai ramasesem eu!

Editat de fgerjlse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a

Mesaj completat

 

 

1. eu credeam ca prietenu` tau vrea sa cumpere un burgman, nu un profil. daca voia sa o vada putea sa intrebe unde e motocicleta, pentru ca nu e departe de Bucuresti. daca pretenu vrea sa cumpere un profil, regret ca il dezamagesc cu un profil incomplet. la urma urmei nu vad de ce ar trebui sa stie 5 miliarde de oameni unde stau, ce serie si nr am la buletin, si ce lapte am supt de la mama. de cumparat, nu aveai, oricum cum sa o cumperi fara sa stii cine sunt si fara sa ai la dispozitie datele mele personale. dar, probabil, tu ai primit masinile si motocicletele cadou pina acum si nu ai de unde sa stii chestile astea.

 

2. de intilnit cu tine sau cu prietenul tau nu as face-o decit cu un singur motiv: sa vad daca in fata mai ai tupeul sa imi spui ca sunt tzepar si mafiot, ca asa, de dupa tastatura toti sunteti plini de atitudine si de curaj.

 

3. tot e bine ca ai mirosit un mafiot care era cit p-aci sa iti dea o mare si minunata tzeapa! de altfel sunt convins ca tot asa de vigilent esti si cu toti ceilalti care iti dau tzepe, cum ar fi compania de apa, compania de gaze, compania de cablu, aia la care ai telefonu, aia de la care bagi benzina in rezervoru` mobrei, si de ce nu, aia care iti iau taxe si impozite si iti dau in schimb ceva din patru litere. da` sunt convins ca ai rezolvat deja problemele cu astia. mai ramasesem eu!

 

1)Buna stimate Fgerjlse!...sincer imi pare rau ca mi-ai inteles gresit ironia, si imi cer scuze in mod public tie, acum si aici, in fata tuturor, ca m-am exprimat in asa fel de a aparut aceasta confuzie! Te rog sa incerci sa le accepti!...Nu a spus nimeni ca esti tzepar si mafiot, ci ca se spera sa nu fi, intr-o tara unde 75% incearca sa fie, din pacate...ca esti sau nu, e problema ta, a noastra e sa ne ferim de tzepe! :D

 

2)Nu cred ca e asa de mare scofala daca completai la profil Ilfov, sau Buftea, sau Mogosoaia , sau Otopeni sau Sinesti, ca vedea omu pe harta cam cati kilometri sint si aranja repede o vizita la scuter...

 

3)Nu, din pacate nu am primit nimic cadou...am mostenit doar casa parinteasca veche, atat, si asta e in stare foarte rea de sta sa se darame la primul cutrmur peste 6,9...deci stiu toate procedurile de vanzare-cumparare :P iar daca mai e ceva ce nu stiu pun mana si invat de indata!

 

4)Sa stii ca sint vigilent cu toti tzeparii, si de la Vodafone, si de la ENEL si de la Kaufland, si de la BCR, si am luptat cu ei si am obtinut castig de cauza (dupa ce m-am blindat cu dovezi...ultima mare realizare am scazut rata lunara a unui prieten cu credit la BCR de la 1150 roni la 950 roni, prin eliminarea comisionului de risc...e ceva, nu?)

 

5)Nu mai fi scortzos!...mi se rupe daca vrei sa te intalnesti cu mine in scop de cafteala...daca doar la atat te duce mintea, sint doar 3 variante...a)mi-o tragi tu, ce mare lucru?...b)ti-o trag eu, daca insisti, desi nu ma pasioneaza...c)meci nul, incasam fiecare cit putem de la celalalt...dar asta pt mine ar insemna sa fim boi amandoi, asa ca eu prefer sa fiu mai destept, sa cedez, si sa te invit la o bere impreuna, ca indiferent cit de mafiot sau baiat rau ai fi, ca orice om ai ceva bun in tine, ai ceva de oferit celorlalti din experienta ta, ceva pozitiv, care este pacat sa se piarda...asa ca lasa deoparte intentiile belicoase, alatura-te grupului de Burgmanisti, si hai sa facem excursii impreuna, in grup, si nu am nici o retinere sa-ti ofer cu placere oricand o bere fara alcool si un Ceesburger...hai sa incercam pe cit putem sa facem lumea asta sa mai mearga normal....se pare ca este anul certurilor si al divorturilor...nu vezi?..pepe cu oana, virinel cu monica....acum si borcea....a innebunit lumea?....nu Omule, chiar nu vreau sa ma cert cu tine... ca nu am de ce...doar prost sa fiu, ca nici macar nu te cunosc....asa ca ramane valabila invitatia la bere si excursie :P

Sa ai o zi superba si asfalt uscat! :moron:

Mesaj completat

Nu te-a facut tepar si mafiot , nu ai citit atent, a vrut sa spuna ca oricite bube ai avea ar fi trebuit sa scrii locatia..nu ca esti tepar sau asa ceva.

In rest sunt de acord cu tine.

 

asa este...omul a fost grabit la citit...drept pt care i-am raspuns:

 

1)Buna stimate Fgerjlse!...sincer imi pare rau ca mi-ai inteles gresit ironia, si imi cer scuze in mod public tie, acum si aici, in fata tuturor, ca m-am exprimat in asa fel de a aparut aceasta confuzie! Te rog sa incerci sa le accepti!...Nu a spus nimeni ca esti tzepar si mafiot, ci ca se spera sa nu fi, intr-o tara unde 75% incearca sa fie, din pacate...ca esti sau nu, e problema ta, a noastra e sa ne ferim de tzepe!

 

2)Nu cred ca e asa de mare scofala daca completai la profil Ilfov, sau Buftea, sau Mogosoaia , sau Otopeni sau Sinesti, ca vedea omu pe harta cam cati kilometri sint si aranja repede o vizita la scuter...

 

3)Nu, din pacate nu am primit nimic cadou...am mostenit doar casa parinteasca veche, atat, si asta e in stare foarte rea de sta sa se darame la primul cutrmur peste 6,9...deci stiu toate procedurile de vanzare-cumparare iar daca mai e ceva ce nu stiu pun mana si invat de indata!

 

4)Sa stii ca sint vigilent cu toti tzeparii, si de la Vodafone, si de la ENEL si de la Kaufland, si de la BCR, si am luptat cu ei si am obtinut castig de cauza (dupa ce m-am blindat cu dovezi...ultima mare realizare am scazut rata lunara a unui prieten cu credit la BCR de la 1150 roni la 950 roni, prin eliminarea comisionului de risc...e ceva, nu?)

 

5)Nu mai fi scortzos!...mi se rupe daca vrei sa te intalnesti cu mine in scop de cafteala...daca doar la atat te duce mintea, sint doar 3 variante...a)mi-o tragi tu, ce mare lucru?...b)ti-o trag eu, daca insisti, desi nu ma pasioneaza...c)meci nul, incasam fiecare cit putem de la celalalt...dar asta pt mine ar insemna sa fim boi amandoi, asa ca eu prefer sa fiu mai destept, sa cedez, si sa te invit la o bere impreuna, ca indiferent cit de mafiot sau baiat rau ai fi, ca orice om ai ceva bun in tine, ai ceva de oferit celorlalti din experienta ta, ceva pozitiv, care este pacat sa se piarda...asa ca lasa deoparte intentiile belicoase, alatura-te grupului de Burgmanisti, si hai sa facem excursii impreuna, in grup, si nu am nici o retinere sa-ti ofer cu placere oricand o bere fara alcool si un Ceesburger...hai sa incercam pe cit putem sa facem lumea asta sa mai mearga normal....se pare ca este anul certurilor si al divorturilor...nu vezi?..pepe cu oana, virinel cu monica....acum si borcea....a innebunit lumea?....nu Omule, chiar nu vreau sa ma cert cu tine... ca nu am de ce...doar prost sa fiu, ca nici macar nu te cunosc....asa ca ramane valabila invitatia la bere si excursie

Sa ai o zi superba si asfalt uscat!

 

Nu inteleg ce naiba e cu anul asta 2011..de ce sint atat de multe certuri, divorturi, sinucideri si arestari..oare presimte omenirea ceva ca vine anul 2012, si vor fi poate niste catastrofe planetare?..Cine stie?....poate unii simt in subconstient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Buna stimate Fgerjlse!...sincer imi pare rau ca mi-ai inteles gresit ironia, si imi cer scuze in mod public tie, acum si aici, in fata tuturor, ca m-am exprimat in asa fel de a aparut aceasta confuzie! Te rog sa incerci sa le accepti!...Nu a spus nimeni ca esti tzepar si mafiot, ci ca se spera sa nu fi, intr-o tara unde 75% incearca sa fie, din pacate...ca esti sau nu, e problema ta, a noastra e sa ne ferim de tzepe! :P

 

2)Nu cred ca e asa de mare scofala daca completai la profil Ilfov, sau Buftea, sau Mogosoaia , sau Otopeni sau Sinesti, ca vedea omu pe harta cam cati kilometri sint si aranja repede o vizita la scuter...

 

3)Nu, din pacate nu am primit nimic cadou...am mostenit doar casa parinteasca veche, atat, si asta e in stare foarte rea de sta sa se darame la primul cutrmur peste 6,9...deci stiu toate procedurile de vanzare-cumparare :P iar daca mai e ceva ce nu stiu pun mana si invat de indata!

 

4)Sa stii ca sint vigilent cu toti tzeparii, si de la Vodafone, si de la ENEL si de la Kaufland, si de la BCR, si am luptat cu ei si am obtinut castig de cauza (dupa ce m-am blindat cu dovezi...ultima mare realizare am scazut rata lunara a unui prieten cu credit la BCR de la 1150 roni la 950 roni, prin eliminarea comisionului de risc...e ceva, nu?)

 

5)Nu mai fi scortzos!...mi se rupe daca vrei sa te intalnesti cu mine in scop de cafteala...daca doar la atat te duce mintea, sint doar 3 variante...a)mi-o tragi tu, ce mare lucru?...b)ti-o trag eu, daca insisti, desi nu ma pasioneaza...c)meci nul, incasam fiecare cit putem de la celalalt...dar asta pt mine ar insemna sa fim boi amandoi, asa ca eu prefer sa fiu mai destept, sa cedez, si sa te invit la o bere impreuna, ca indiferent cit de mafiot sau baiat rau ai fi, ca orice om ai ceva bun in tine, ai ceva de oferit celorlalti din experienta ta, ceva pozitiv, care este pacat sa se piarda...asa ca lasa deoparte intentiile belicoase, alatura-te grupului de Burgmanisti, si hai sa facem excursii impreuna, in grup, si nu am nici o retinere sa-ti ofer cu placere oricand o bere fara alcool si un Ceesburger...hai sa incercam pe cit putem sa facem lumea asta sa mai mearga normal....se pare ca este anul certurilor si al divorturilor...nu vezi?..pepe cu oana, virinel cu monica....acum si borcea....a innebunit lumea?....nu Omule, chiar nu vreau sa ma cert cu tine... ca nu am de ce...doar prost sa fiu, ca nici macar nu te cunosc....asa ca ramane valabila invitatia la bere si excursie :blbl:

Sa ai o zi superba si asfalt uscat! :P

Mesaj completat

 

 

asa este...omul a fost grabit la citit...drept pt care i-am raspuns:

 

1)Buna stimate Fgerjlse!...sincer imi pare rau ca mi-ai inteles gresit ironia, si imi cer scuze in mod public tie, acum si aici, in fata tuturor, ca m-am exprimat in asa fel de a aparut aceasta confuzie! Te rog sa incerci sa le accepti!...Nu a spus nimeni ca esti tzepar si mafiot, ci ca se spera sa nu fi, intr-o tara unde 75% incearca sa fie, din pacate...ca esti sau nu, e problema ta, a noastra e sa ne ferim de tzepe!

 

2)Nu cred ca e asa de mare scofala daca completai la profil Ilfov, sau Buftea, sau Mogosoaia , sau Otopeni sau Sinesti, ca vedea omu pe harta cam cati kilometri sint si aranja repede o vizita la scuter...

 

3)Nu, din pacate nu am primit nimic cadou...am mostenit doar casa parinteasca veche, atat, si asta e in stare foarte rea de sta sa se darame la primul cutrmur peste 6,9...deci stiu toate procedurile de vanzare-cumparare iar daca mai e ceva ce nu stiu pun mana si invat de indata!

 

4)Sa stii ca sint vigilent cu toti tzeparii, si de la Vodafone, si de la ENEL si de la Kaufland, si de la BCR, si am luptat cu ei si am obtinut castig de cauza (dupa ce m-am blindat cu dovezi...ultima mare realizare am scazut rata lunara a unui prieten cu credit la BCR de la 1150 roni la 950 roni, prin eliminarea comisionului de risc...e ceva, nu?)

 

5)Nu mai fi scortzos!...mi se rupe daca vrei sa te intalnesti cu mine in scop de cafteala...daca doar la atat te duce mintea, sint doar 3 variante...a)mi-o tragi tu, ce mare lucru?...b)ti-o trag eu, daca insisti, desi nu ma pasioneaza...c)meci nul, incasam fiecare cit putem de la celalalt...dar asta pt mine ar insemna sa fim boi amandoi, asa ca eu prefer sa fiu mai destept, sa cedez, si sa te invit la o bere impreuna, ca indiferent cit de mafiot sau baiat rau ai fi, ca orice om ai ceva bun in tine, ai ceva de oferit celorlalti din experienta ta, ceva pozitiv, care este pacat sa se piarda...asa ca lasa deoparte intentiile belicoase, alatura-te grupului de Burgmanisti, si hai sa facem excursii impreuna, in grup, si nu am nici o retinere sa-ti ofer cu placere oricand o bere fara alcool si un Ceesburger...hai sa incercam pe cit putem sa facem lumea asta sa mai mearga normal....se pare ca este anul certurilor si al divorturilor...nu vezi?..pepe cu oana, virinel cu monica....acum si borcea....a innebunit lumea?....nu Omule, chiar nu vreau sa ma cert cu tine... ca nu am de ce...doar prost sa fiu, ca nici macar nu te cunosc....asa ca ramane valabila invitatia la bere si excursie

Sa ai o zi superba si asfalt uscat!

 

Nu inteleg ce naiba e cu anul asta 2011..de ce sint atat de multe certuri, divorturi, sinucideri si arestari..oare presimte omenirea ceva ca vine anul 2012, si vor fi poate niste catastrofe planetare?..Cine stie?....poate unii simt in subconstient...

mi s-a parut foarte "personala" judecata pretenului: nu cumpara motocicleta din cauza profilului! am stat si m-am gindit cam cum isi imagina el ca facem tranzactia: stabileam un punct de intilnire pe autostrada care traverseaza desertul Nevada din judetul Calarasi. eu lasam moto linga un anume cos de gunoi de pe marginea drumului. el venea, lasa o punga cu 2 milioane de dolari in cos, lua moto si pleca cu ea. eu ieseam dintr-un boschet, cu doi scorpioni agatzatzi de koor, cu o scobitoare in coltul gurii, luam banii si plecam in directia opusa. la vreo doua dealuri distanta moto se rupea in doua, apoi in patru, apoi in saispe, s.a.m.d. apoi camera capata altitudine si il arata pe marele mafiot si tzepar cum mergea prin praful desertului nevada din jud. calarasi, spre asfintit, cu soarele rosu apunand la linia orizontului. cam asa?! n-ar fi venit sa o vada, sa mearga cu ea? din partea mea, putea sa o desfaca si bucati, mai ales ca tre sa ii reglez ceva la relanti si n-am timp sa ii dau carenele jos. daca ar fi desfacut-o, mi-ar fi facut un serviciu!

scuzele nu sunt acceptate din citeva motive. in primul rind ma enerveaza sa isi ceara scuze de e mine oameni care nu mi-au facut mare lucru. daca e suportabil, merge si fara scuze. la urma urmei, e o discutie mai "hotarata". apoi forumul asta, pe care il urmaresc de ceva vreme, devenise cam plictiseala, asa ca discutiile astea ar putea insemna un pic de animatie, chiar si daca se lasa cu sange.

cat despre invitatia la plimbare si la bericica (sora lu` maricica), asta se accepta. de altfel chiar voiam sa vin la intilnirile pe care la programati aici si fara invitatia speciala. doar ca e obligatoriu sa o facem p`aia cu batatia, nu de alta, dar un pic de miscare ne-ar putea face pofta de mancare, iar dupa mancare bericica luneca pe soseaua gatului ca ozana cea frumos curgatoare printre pietrele de linga humulesti.

ce nu imi place e partea aia cu "fara alcool". eu zic ca nu e bine asa. stii cat de lata se face strada dupa vreo 5-6 beri? de doua ori mai lata!! orice drum comunal devine autostrada! de altfel asta e singura solutie ca sa vedem si noi autostrazi in romanica!

de suparat nu s-a suparat nimeni, da`, pe bune, chiar era cam plictiseala pe forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....: stabileam un punct de intilnire pe autostrada care traverseaza desertul Nevada din judetul Calarasi. eu lasam moto linga un anume cos de gunoi de pe marginea drumului. el venea, lasa o punga cu 2 milioane de dolari in cos, lua moto si pleca cu ea. eu ieseam dintr-un boschet, cu doi scorpioni agatzatzi de koor, cu o scobitoare in coltul gurii, luam banii si plecam in directia opusa......cu soarele rosu apunand la linia orizontului.

:P tare....uite asa mai apare cate un Western autohton de succes :blbl: .....bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,sambata este cineva pe acasa ? nu ne intalnim pe undeva ? :blbl:

 

...mai stai un pic sa vremea cum este vremea...eu vreau sa ies...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in speranta ca la ghidonul mobrelor voastre sunteti la fel de porniti ca in fata tastaturii , va anunt ca maine , Sambata 30 Aprilie 2011 plec la mare !

pana pe la Navodari si daca se poate Cap Midia , sunt probabil vreo 550 km tur/retur din care 400 (aprox) pe autostrada A2 . la ora 9.00 voi fi la Rompetrol Pantelimon , imediat dupa Cora pe dreapta pana in Dacia ! .

 

09.15 : am plecat !

Mesaj completat

in speranta ca la ghidonul mobrelor voastre sunteti la fel de porniti ca in fata tastaturii , va anunt ca maine , Sambata 30 Aprilie 2011 plec la mare !

pana pe la Navodari si daca se poate Cap Midia , sunt probabil vreo 550 km tur/retur din care 400 (aprox) pe autostrada A2 . la ora 9.00 voi fi la Rompetrol Pantelimon , imediat dupa Cora pe dreapta pana in Dacia ! .

 

09.15 : am plecat

revin pe lumina acasa , la 17.30 cel tarziu plec spre Buc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar azi la ora 17:30 ne mai adunam undeva?..nu la Ikea ca e nasoala circulatia pe pod baneasa-Aviatiei, dar pe la Spring Time Floreasca ar merge..ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! :P

Sunt nou pe forum, imi place comunitatea voastra si fac cerere de primire.

Am un burgman 400 k8 limited, luat de nou de la b&s, de pe centura.

Din cauza lipsei de timp, in aproape trei ani nu am reusit sa fac nici trei mii de km.

Imi fac autocritica si sper, ca mobilizat de spiritul admirabil al comunitatii de burgmanisti sa recuperez kilometrajul pierdut.

Nu am avutprobleme tehnice pana acum, doar am schimbat bateria anul trecut.

Va multumesc anticipat!

O seara buna si un weekend frumos tuturor!

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! :P

Sunt nou pe forum, imi place comunitatea voastra si fac cerere de primire.

Am un burgman 400 k8 limited, luat de nou de la b&s, de pe centura.

Din cauza lipsei de timp, in aproape trei ani nu am reusit sa fac nici trei mii de km.

Imi fac autocritica si sper, ca mobilizat de spiritul admirabil al comunitatii de burgmanisti sa recuperez kilometrajul pierdut.

Nu am avutprobleme tehnice pana acum, doar am schimbat bateria anul trecut.

Va multumesc anticipat!

O seara buna si un weekend frumos tuturor!

:blbl:

 

Fii binevenit!...si noi incercam sa facem astfel incat sa ne placa de noi, unii de altii, si cred ca pina acum am reusit :P ...incercam sa facem maine o iesire pina la mare si inapoi, daca nu ploua...deocamdata sintem 3 care ne cunoastem din cateva iesiri, si daca nu ploua ne intalnim la ora 9 la benzinaria Rompetrol din pantelimon intre Cora si Dacia...nu o frigem ca desperadosii, mergem de placere, si relaxare, cu pauze de conversatii interesante...si neaparat sa ajungem inapoi pe lumina....

Mesaj completat

P.S.Lasa ca nici eu nu am facut prea mult...putin peste 8000 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...