Sari la conținut

Honda CBR 125R


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da este adevarat ca am dat de 4 ori ca mie de 3 ori mi-a picat un instructor naspa si mi-a zis de prima data cand m am dus acolo sa dau sala(eu am avut dosaru facut pe pasaport unde aveam domiciliu in canada)cu pasaportu in mana....shi el de colo "ce faci bah tu ai venit in Romania sa dai de permis?" deci mai ``ascuns`` a zis ca nu ma trece....

Ultima data cand am dat am zis ca daca nici acu nu trec imi bag picioru si nu mai dau ca eu nu stiam ce se intampla ca invatasem cartea cam 2 sapt si m-am dus la legislatie 1 sapt si surpriza in ziua in care eram programat mi-a picat un alt instructor fata de ce am avut astea 3 ori si am luat..... deci :moto:

PS: scara_211084 cine esti, si care este pointu :kiss:

 

"nu vorbim dar f*tem aceeashi limba"... ca sa citez din parazitzii :lol:

 

instructoru' e nenea ala cu care faci scoala... examenele le dai cu politzishti :P si sala, si traseul :kiss:

 

te-ai gandit ca ai luat permisul pt ca ai pus mana pe carte? :D

 

PS: vezi ca pe forum nu trebuie postat peste tot... unele topicuri mai trebuie "iertate" :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da este adevarat ca am dat de 4 ori ca mie de 3 ori mi-a picat un instructor naspa si mi-a zis de prima data cand m am dus acolo sa dau sala(eu am avut dosaru facut pe pasaport unde aveam domiciliu in canada)cu pasaportu in mana....shi el de colo "ce faci bah tu ai venit in Romania sa dai de permis?" deci mai ``ascuns`` a zis ca nu ma trece....

Ultima data cand am dat am zis ca daca nici acu nu trec imi bag picioru si nu mai dau ca eu nu stiam ce se intampla ca invatasem cartea cam 2 sapt si m-am dus la legislatie 1 sapt si surpriza in ziua in care eram programat mi-a picat un alt instructor fata de ce am avut astea 3 ori si am luat..... deci :kiss:

Incerc cu greutate sa fac abstractie de incoerenta in exprimare si greselile de punctuatie srtidente (sa zicem ca pot fi puse pe seama faptului ca ti-ai petrecut o parte din viata in afara tarii), la fel cum ma abtin sa comentez "realizarile" tale de pe acest topic, dar nu reusesc sa inteleg nici daca ma straduiesc cum ai reusit tu sa pici la examen cu o motoreta (in Ploiesti :D ) din vina instructorilor (sunt chiar mai multi de vina :haha: ).

Nu-i ceva exagrat de grav sa pici la examen dar sunt unul din instructorii moto din Ploiesti si nu cred ca-mi amintesc de tine (ori esti o personalitate stearsa ori stau prost cu memoria), de vreo doua CBR-uri in schimb imi amintesc iar in cazul unuia dintre ele il cunosc si pe proprietar. Rezulta de aici ca ai cazut de "n" ori la sala, in timp ce instructorii se ocupa numai de pregatirea practica asa ca... :lol:

Daca esti amabil sa detaliezi ti-as fi recunoscator :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce ar fi mai bine sa bag banii in-toba cu totul+filtru de aer, sau un cauciuc mai lat pe spate?? Adica ce arata mai bine aspectul sau mai mult conteaza performanta performanta sau amandoua

 

eu zic ca aspectul arata mai bine :haha:

 

pentru performanta poti sa schimbi kilometrajul cu unul care indica 300km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze eu am scris instructor dar nu stiu ce a fost in gandul meu pt ca initial era vorba de INSPECTOR (visan)greseala mea.....

 

 

Poi in ploiesti sunt 2 CBR-uri de 125 si alea sunt una a mea si una a lui bebe

 

 

 

 

"nu vorbim dar f*tem aceeashi limba"... ca sa citez din parazitzii :moto:

 

instructoru' e nenea ala cu care faci scoala... examenele le dai cu politzishti :what: si sala, si traseul :D

 

te-ai gandit ca ai luat permisul pt ca ai pus mana pe carte? :kiss:

 

PS: vezi ca pe forum nu trebuie postat peste tot... unele topicuri mai trebuie "iertate" :haha:

 

PS: vezi ca pe forum nu trebuie postat peste tot... unele topicuri mai trebuie "iertate" :D

???? ce vrei sa spui :P

 

Incerc cu greutate sa fac abstractie de incoerenta in exprimare si greselile de punctuatie srtidente (sa zicem ca pot fi puse pe seama faptului ca ti-ai petrecut o parte din viata in afara tarii), la fel cum ma abtin sa comentez "realizarile" tale de pe acest topic, dar nu reusesc sa inteleg nici daca ma straduiesc cum ai reusit tu sa pici la examen cu o motoreta (in Ploiesti :kiss: ) din vina instructorilor (sunt chiar mai multi de vina :lol: ).

Nu-i ceva exagrat de grav sa pici la examen dar sunt unul din instructorii moto din Ploiesti si nu cred ca-mi amintesc de tine (ori esti o personalitate stearsa ori stau prost cu memoria), de vreo doua CBR-uri in schimb imi amintesc iar in cazul unuia dintre ele il cunosc si pe proprietar. Rezulta de aici ca ai cazut de "n" ori la sala, in timp ce instructorii se ocupa numai de pregatirea practica asa ca... :blbl:

Daca esti amabil sa detaliezi ti-as fi recunoscator :nono:

Ca am facut stoppie si wheelie eu nu consider nici o realizare.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca am facut stoppie si wheelie eu nu consider nici o realizare.... :haha:

 

Curios, pe mine m-ai pacalit. La cate posturi ai bagat in legatura cu acestea am crezut ca este cel mai important lucru din viatza ta.

 

PS: eshti singura persoana de pe forum care intr-un topic are 3 reply-uri succesive. Initzial am crezut ca ai personalitate multipla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curios, pe mine m-ai pacalit. La cate posturi ai bagat in legatura cu acestea am crezut ca este cel mai important lucru din viatza ta.

 

PS: eshti singura persoana de pe forum care intr-un topic are 3 reply-uri succesive. Initzial am crezut ca ai personalitate multipla.

Cel mai inportant din viata mea????Hai sa nu exageream... acu ca te-ai ridicat pe o roata asta nu o face cel mai imp lucru din viata ta si nu este nici o realizare (in cazul meu), pentru mine este doar o placere!

:haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze eu am scris instructor dar nu stiu ce a fost in gandul meu pt ca initial era vorba de INSPECTOR (visan)greseala mea.....

Dupa cum ti-am mai scris, nu te dadea nimeni afara de pe forum daca recunosteai ca ai cazut de "n" ori la sala (s-a intamplat si la case mai mari iar altii au patit-o chiar mai rau). Dar faptul ca incerci sa arunci vina nu-ti face cinste de loc. Politistii nu te pot pica la sala pentru ca fisele se corecteaza de o comisie iar la poligon este greu sa-ti caute nod in papura (mai ales unui maestru al mersului pe cate o roata succesiv ca tine).

Ca am facut stoppie si wheelie eu nu consider nici o realizare.... :D

Cuvantul realizare era scris in ghilimele, iar acestea au in general rolul de a-i schimba sensul, uneori char de a-l inversa.

Daca nu te-ai prins, ori esti "naiv", ori faci pe "desteptul". :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curios, pe mine m-ai pacalit. La cate posturi ai bagat in legatura cu acestea am crezut ca este cel mai important lucru din viatza ta.

 

PS: eshti singura persoana de pe forum care intr-un topic are 3 reply-uri succesive. Initzial am crezut ca ai personalitate multipla.

 

Rectific 4 nu 3 ... ?????? :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica, mare problema!!

Eu recent mi-am luat un suport de numar si debia acum :friends: am constatat ca suportu meu stock(vechi) pe moto este din o singura bucata cu aparatoare de la roata, ceea ce arunca noroi sub sha.Eu nu vad alta posbilitatea de a pune acest nou suport dekat daca il tai pe cel vechi de pe aparatoare :friends: si nu stiu daca o sa fac bine. Daca o sa il tai, o sa mai am unde sa il pun pe cel nou(sa nu mai am de unde sa il prind)?

As aprecia niste pareri :friends:

post-5265-1134412854_thumb.jpg

post-5265-1134412919_thumb.jpg

post-5265-1134417683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe. Uite aci reparatii de vara.....

 

 

P.S. d c nu-mi raspunzi si mie la pm? Te-am intrebat CUM TI-AI FACUT STOPUL PE SPATE NEGRU?????????

post-5837-1134809414_thumb.jpg

Editat de egobrain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...