Sari la conținut

Accident Pe Racovita: B-90-cfa


mielu
 Share

Postări Recomandate

Tocmai mi-a dat Purgy SMS despre accident. Era in trecere pe acolo cu masina si nu a putut opri. Motor de viteza, se pare Yamaha. Cine are detalii va rog postati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de acelasi accident. Aici e vorba de motor de viteza cu pilot plus pasager. Acolo despre un chopper - doar pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mielu, s-a scris aici : /index.php?showtopic=29009

 

 

ares..s-ar putea sa fie vb de 2 accidente..unul in care a fost implicat un chopper si un altul cu o sportiva..

 

PS..scuze .. acum am vazut ca tocmai scrisese si mielu

Editat de robias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Ares! Nu pricepi bre ca am vb la telefon cu fata? E aproape sigur alt accident. Mi-a zis clar ca e vorba de sportiva carenata si nu chopper!

 

P.S. Doamne fereste de ce e mai grav! :finger:

 

P.P.S. Hai sa nu facem chat aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Accidentele despre care se vorbeste aici sunt diferite. Cel in cauza, cu motorul B 90 CFA a acut loc pe Bd. Emil Racovita din Berceni, vineri, 21 oct, in jurul orei 19:30. Am ajuns acolo cred ca la 10 minute dupa ce s-a produs. Era un motor Yamaha necarenat, nu stiu sa spun exact ce marca. Din cate am inteles mergeau regulamentar si o masina a intors in fata lor. Erau un pilot plus pasager si nu aveau cine stie ce echipament. Unul dintre ei zacea intr-o pozitie nefireasca pe caldaram, celalalt statea in fund, rezemat de o masina. Era plin de lume, iar politia sau salvarea nu venisera (desi spitalul 9 era la 300m distanta). Am intrebat oamenii daca au chemat salvarea, mi-au spus ca da si am plecat pentru ca ma grabeam foarte tare. Am dat SMS lui Mielu si lui Ares sa bage informatia pe forum... Nu aveam ce face mai mult de atat. Cand ma gandesc ca eu stau chiar acolo si cu 15 minute tocmai ma intorceam acasa cu motorul...

 

Tot ce imi doresc este sa ne spuna si nou cineva daca ei sunt bine si cum au stat exact lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum spuneam si in alta parte, din pacate nu toti motociclistii sunt printre noi, pe forum, asa ca poate nu vom sti niciodata ce se intampla cu unii dintre noi...

 

Mai pe scurt, nu stiu daca decedase sau era lesinat. Parea a fi prima varianta dar sper din tot sufletul sa nu fi fost asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...