Sari la conținut

IJ planeta 5


tabymotorhd
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturora :rock: ; Mi am achizitionat si eu d curand un IJ planeta 5 din 92 , si aj avea nevoie d ctva sfaturi legate d aprindere: nu vrea nicikm sa dea scanteie, am verificat tot, tot, am schimbat platina, verificat carbuni, am verificat ku o baterie , si face undeva scurt. Dac poat careva sa ma ajute ku dilema asta as fi ft ft ft recunoscator. MSI ANTICIPAT!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa verifici si firele de la contactul cu cheia (poate tu intorci cheia dar contactele din interior sunt murdare) si de asemenea sa nu fi atins din greseala butonul de pe manerul cu acceleratia pe care scrie ENGINE STOP sau o fi scriind in ruseste....

 

 

Si de ce spui ca face undeva scurt? Unde anume? Daca pui bateria si o tii in scurt e foarte probabil sa topesti firele care sunt in scurt....Poti sa verific daca ai ceva in scirt aprinzand farul...Sigur o fie chior daca ai scurt undeva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am schimbat si bujia si fula, nicio schimbare :lol: ( sqze de intarziere)

 

Orikm va multumesc tuturora pt sfaturi imi vor fi d folos, dar n are rost sa ma mai bag, aici tre cinv care se pricepe la partea electrica, eo nu ma pricep, dak stiti pe cnv sau cine aduce piese de IJ planeta 5 va rog sa ma anuntati si pe min. Eo cred k cel mai bene e sa schimb tot ce tine de partea electrica n are rost sa ma mai chinui ata , e pacat d motor sa nu l fac, pt k ar iesi destul d fumos :laugh: Va multumesc inca odat, numa bene si asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...