Sari la conținut

Roata Custom De La 0 Pt Dnepr


fhchth
 Share

Postări Recomandate

inel de la mashini decupat ...calculat ..etc ..

spitze facute de la 0 in dispozitiv

butuc facut din otzel OLC45 ( adica cam cel mai bun )

rulmentii i-am pastrat de dnepr shi i-am pus shi piesa care prinde pe grup

 

SPER CA O SA REUSHESC SA II PUN DISC MARE DIN ALA CARE VINE PE MARGINEA JENTII SHI CU ETRIER IONTORS

 

BASTY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, din ce material sunt facute spitzele? cumva din inox?

daca potzi face spitze din inox, la ce pretz imi faci un set pt rotzile mele de la nepra pt spate : 40buc/5mm ca la nepra de lungi shi pe fatza 36 buc/ 4mm ca la ETZ de lungi. a, mai vreau un set pt roata de la atash exact ca alea de la roata din spate.o sa masor lungimea exacta la spitze maiine.(sunt de fapt un pic mai scurte)

nu-mi place ca la roata asta ce ai pus-o in poza nu ai facut ambutisarile alea in care se asheaza piulitzele de la spitze. sper ca nu le lashi asha .

 

 

uite cam asha sunt spitzele, nu am alta poza mai buna acuma

post-1567-1130272466_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, din ce material sunt facute spitzele? cumva din inox?

daca potzi face spitze din inox, la ce pretz imi faci un set pt rotzile mele de la nepra pt spate : 40buc/5mm ca la nepra de lungi shi pe fatza 36 buc/ 4mm ca la ETZ de lungi. a, mai vreau un set pt roata de la atash exact ca alea de la roata din spate.o sa masor lungimea exacta la spitze maiine.(sunt de fapt un pic mai scurte)

nu-mi place ca la roata asta ce ai pus-o in poza nu ai facut ambutisarile alea in care se asheaza piulitzele de la spitze. sper ca nu le lashi asha .

uite cam asha sunt spitzele, nu am alta poza mai buna acuma

 

salut

EXCELENTA REMARCA PT INEL ...

pt a face acele bombeuri vreau sa fac o presa ca sa nu dau cu ciocanu shi cu un bulb de nebun ...vreau ceva mai deshtept....shi o sa fac pt alta deocamdata am facut dispozitiv pt spitze ...shi la 1 bucata e de lucru aprox 15 min deoarece bat manual bombeul ...shi filetul la fel

am ceva sirma de inox dar nu stiu daca renteaza pt tine sa schimbi spitxele. eu le fac numai cind nu gasesc spitze de marimea aia

 

spitzele le fac cu 20.000 -25000 bucata fara piulitza ...

 

kerosen...

u la ce lucri mai ai dnepra ta sau la ce ??

atash ??

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, lucrez la nepra. mi-am pus atashul la loc shi vreau sa-mi mai fac inca o roata ca aia din spate pentru atash, shi cu sistem de franare cu tot.acuma insa vreau sa-mi asamblez motorul ca l-am desfacut de am schimbat cuzinetzi, pistoane, cilindrii, mai am de facut supapele+ghidurile,de pus aprinderea electronica,etc

vreau sa-mi pun turbointercooler pe motor, piesele le-am shi cumparat, dar pentru asta , mai intai am dublat pompa de ulei pt a faca fatza la circuitul suplimentar de racire shi ungere la turbina +filtru de ulei extern.

vreau sa fac din nepra un motor de expozitzie, dar sa shi mearga perfect.

ps :nu va fi de vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty cre k maine sau duminica vin pe la tine as veni cu un nipru da nu stiu dak reusesc sai reglez azi carburile noi. tot acolo te gasesc? te sun diseara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

BASTY dami o idee de unde fac rost de un cerc de 21 pt 100 spite??

 

Ma gindeam sa dau mai multe gauri in unul normal...dar cred ca ar iesii urit fara sai fac unflaturile alea pt capetele de la spite?

 

O alta intrebare ai putea sa faci o roata pe 18 cu 100 spite pt cauciuc de maxim 180 si cu butuc pt dublu disc????

 

Astept raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BASTY dami o idee de unde fac rost de un cerc de 21 pt 100 spite??

 

Ma gindeam sa dau mai multe gauri in unul normal...dar cred ca ar iesii urit fara sai fac unflaturile alea pt capetele de la spite?

 

O alta intrebare ai putea sa faci o roata pe 18 cu 100 spite pt cauciuc de maxim 180 si cu butuc pt dublu disc????

 

Astept raspuns

DA ROBY SE FACE NUMAI CA 1 LUNA NU O SA POT NICI RESPIRA CA AM MULT DE LUCRU LA ATELIER

SHI SA TERMIN CE AM INCEPUT

POT SA FAC PE 18 CU 100 SPITZE

BASTY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

alea spitzate sunt de nota 10

. pacat ca sunt doar pentru mashini.

sunt bune de luat in considerare.

kerosen rotile alea sunt bune si pt choppere atit doar ca trebe facut un butuc ce iuntra in butucul de masina...si se pot pune....chiar eu am doua roti din alea pe 100 spite pt cauciuc de 230/60/15 si le fac asa cum tiam zis ...se face un butuc pt motor ce intra in butucul rotii de masina

 

salut

L&R

roby

post-66-1132406506_thumb.jpg

post-66-1132406541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta, daca vrei sa pui jantele alea spitzate excentric, ar fi fain sa faci cu bascula monobratz, ca sa se vada roata in intregime.

a. cat costa o janta din aia?, sunt noi nu ?-asha par

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta, daca vrei sa pui jantele alea spitzate excentric, ar fi fain sa faci cu bascula monobratz, ca sa se vada roata in intregime.

a. cat costa o janta din aia?, sunt noi nu ?-asha par

 

Mie personal numi place bascula mono brat,mam gindit dar nuu vreau mono brat

Da sunt noi noute in cutie cu si au costat ceva peste 200euro cu tot cu butucul de masina....depinde pretul in fuctie de marime,si se vind doar la pereche de ciite doua fiind roti de masina

 

salut

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...