Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Tu...?! Sa ma deranjezi ...?! Din contra ! Modelul ala,ti-l fac cu mare placere ! Desi,l-as face ceva mai sofisticat.Nu la forma,ci doar la aspect.Ceva culoare,n-ar strica...

 

 

cum tii tu mai bine... tu esti maestrul. sa fie cam ca acolo, adica cu protectie la spate, cand ma gandesc la shea imi aduc aminte de drumul de la mare, si tare nu e placut sa stia pe o bordura(asa era senzatia).

 

DSCF5397.jpg

DSCN10086.jpg

Editat de hondafan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dariane vreau asa ceva la kawasaku meu...se poate? dar nu cu roz broderaju...cu alb. Doar inlocuit pielea sau inlocuitoru ce naiba e...fara adaos de burete etc.

 

No problem.

Hai ma,ca-i ti-ar sta asa bine,cu putzin roz,acolo,la poponeatza :friends: ...Sorry,n-am putut sa m-abtin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Saua de CRB este mai mult decat perfecta ( deci numai trebuie sa revin).

M-a servit cum nu se putea mai bine, tocmai de aceea recomand cu cea mai mare incredere. Un profesionist adevarat

 

Merci mult inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asi vrea si eu tapitatu la sei la un gsxr,se poate si broda?pun niste poze sa imi spui daca se poate si care e pretul,multumesc(cu spatar la sa pilot,normal la pasager)daca se poate face si la un pret care mil permiot o sa iti spun si detaliile.

post-36324-1235722540_thumb.jpg

post-36324-1235722601_thumb.png

post-36324-1235722620_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asi vrea si eu tapitatu la sei la un gsxr,se poate si broda?pun niste poze sa imi spui daca se poate si care e pretul,multumesc(cu spatar la sa pilot,normal la pasager)daca se poate face si la un pret care mil permiot o sa iti spun si detaliile.

 

care din alea 2 vrei sa le brodezi? si unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care din alea 2 vrei sa le brodezi? si unde?

cel cu hand's off pe sa la pilotorientat inainte,(sa se citeasca din fata)cel cu frunzele pe sa la pilot montat invers sa se citeasca cand stai in spate la motor,brodate cu albastru,scrisul de pe saua nu e tot acela,vreau sa scriu GO FAST(si numai pe margine,contur numai sa nu fie plin)si fara semnul de la hayabusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu brodatul,ai vazut cine te rezolva,el e maestrul,in asa ceva...Cu modificatul,te rezolv eu.Ca sa-ti spun cat te costa modificatul seilor,te rog sa-mi trimiti cateva poze,cu seile,in starea actuala.Fa-le din mai multe unghiuri,si alte poze,cu ce vrei sa iasa (tot asa,daca-s mai multe,e mai bine).Da' o sa pot sa ti-i le fac de-abia peste o saptamina,c-am primit vreo 5 sei ieri si azi,plus ce mai am in lucru ,alte 4...Nu mai am nici unde sa le depozitez...! In curand,cred c-o sa-mi iau si-un ajutor,ca-n ritmul asta,e jale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine.Suficient,cat sa-mi dau seama ,cum vrei sa iasa.Astept pozele cu seile originale

cam asa sunt seile de srad,sunt poze tot de pe net luate,daca nu ajung o sa fac eu la ale mele

post-36324-1235731104_thumb.jpg

post-36324-1235731109_thumb.jpg

post-36324-1235731114_thumb.jpg

post-36324-1235731120_thumb.jpg

post-36324-1235731127_thumb.jpg

post-36324-1235731133_thumb.jpg

post-36324-1235731138_thumb.jpg

post-36324-1235731389_thumb.jpg

Editat de hunter2002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si-o poza,cu seile montate,sa se vada cat mai bine,pozitia uneia fatza de cealalta.Ca sa stiu,cat trebuie modificata ,cea de pilot.

In mare,as zice ca toata treaba (fara broderii),ar costa cam 200 ron.Ca trebuie facut acel "brau"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si-o poza,cu seile montate,sa se vada cat mai bine,pozitia uneia fatza de cealalta.Ca sa stiu,cat trebuie modificata ,cea de pilot.

In mare,as zice ca toata treaba (fara broderii),ar costa cam 200 ron.Ca trebuie facut acel "brau"...

nu vreau sa fac saua dintr-o bucata,fiecare imbracata separat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fac saua dintr-o bucata,fiecare imbracata separat

Nu,frate...Nici nu se poate,asa ceva...De unde-ai inteles tu ,asta?! Ziceam de poza,cu seile montate,la locul lor,asa cum sunt acuma.Ca de modificat,ca forma,doar cea de pilot,va fi... Sa-mi dau seama,cat de mult...

Nu mai stiu...Capacul ala,se monteaza in locul seii de pasager,sau peste?Ca sa stiu,daca pot s-o imbrac si pe ea,intr-un strat suplimentar de burete,sau doar reimbracata,cu alt vinilin (ca sa zic asa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,frate...Nici nu se poate,asa ceva...De unde-ai inteles tu ,asta?! Ziceam de poza,cu seile montate,la locul lor,asa cum sunt acuma.Ca de modificat,ca forma,doar cea de pilot,va fi... Sa-mi dau seama,cat de mult...

Nu mai stiu...Capacul ala,se monteaza in locul seii de pasager,sau peste?Ca sa stiu,daca pot s-o imbrac si pe ea,intr-un strat suplimentar de burete,sau doar reimbracata,cu alt vinilin (ca sa zic asa).

 

 

se scoate sheaua spate si vine capacul monopost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,frate...Nici nu se poate,asa ceva...De unde-ai inteles tu ,asta?! Ziceam de poza,cu seile montate,la locul lor,asa cum sunt acuma.Ca de modificat,ca forma,doar cea de pilot,va fi... Sa-mi dau seama,cat de mult...

Nu mai stiu...Capacul ala,se monteaza in locul seii de pasager,sau peste?Ca sa stiu,daca pot s-o imbrac si pe ea,intr-un strat suplimentar de burete,sau doar reimbracata,cu alt vinilin (ca sa zic asa).

se ia saua de la pasager jos si se pune monopostul,dar ma cam sperie 200 de lei:),am vazut ceva pe la inceput cu 80 probabil ca difera de la caz la caz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80 ron,costa DOAR reimbracatul...La ce vrei tu,trebuie umblat LA GREU,la buretele seii de pilot.Invelitoarea,facuta din mai multe bucati,iarasi,e cu totul altceva,decat sa inlocuiesc fatza veche.Vezi transformarile care le-am facut la celelalte sei,la care-am cerut 250 ron...Adica, tie, ti-am cerut mai putzin...Normal,e-n functie de complexitatea lucrarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80 ron,costa DOAR reimbracatul...La ce vrei tu,trebuie umblat LA GREU,la buretele seii de pilot.Invelitoarea,facuta din mai multe bucati,iarasi,e cu totul altceva,decat sa inlocuiesc fatza veche.Vezi transformarile care le-am facut la celelalte sei,la care-am cerut 250 ron...Adica, tie, ti-am cerut mai putzin...Normal,e-n functie de complexitatea lucrarii

si numai saua de pilot cat ar fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...Zilele astea,o sa postez si niste poze , cu sei modificate de mine.Sa imprumut niste sei,de la cativa din ce carora le-am facut...

Ca pret,inlocuitul unei fetze de piele sintetica,cu materialul meu,cu tratament de impermeabilizare,cu tot,costa cam 80 RON

 

Salut,

 

Lucrezi si cu piele naturala??...sau eventual tot sintetica daca e mai groasa si poti face ce urmeaza sa-ti spun....??!!

 

As vrea niste franjuri pentru ghidon (pt chopper) si o protectie de rezervor...

 

Atasez niste poze ca sa-ti faci o idee cam ce vreau...si eventual daca e posibil sa-mi faci si un pret..

 

Merci si bafta la lucru...

Editat de dexlink
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Lucrezi si cu piele naturala??...sau eventual tot sintetica daca e mai groasa si poti face ce urmeaza sa-ti spun....??!!

 

As vrea niste franjuri pentru ghidon (pt chopper) si o protectie de rezervor...

 

Atasez niste poze ca sa-ti faci o idee cam ce vreau...si eventual daca e posibil sa-mi faci si un pret..

 

Merci si bafta la lucru...

 

 

pe alea cu franjuri vrei sa fie si crucea aceea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac-desfac...ca nu mi-a placut,cum a iesit,acuma... :rolleyes:

 

Salut,

 

Lucrezi si cu piele naturala??...sau eventual tot sintetica daca e mai groasa si poti face ce urmeaza sa-ti spun....??!!

 

As vrea niste franjuri pentru ghidon (pt chopper) si o protectie de rezervor...

 

Atasez niste poze ca sa-ti faci o idee cam ce vreau...si eventual daca e posibil sa-mi faci si un pret..

 

Merci si bafta la lucru...

 

Nu,nu lucrez cu naturala...N-am de unde,piele naturala,si nici masina speciala,pt. cusut piele naturala..Ce vrei tu,nu iese misto,din sintetica...Si s-o fac,si sa iasa tziganie, nu! Alea,cel mai bine,le cumperi...Eventual,mansoanele,poate,ca-s simple...Asta,daca fac(sau faci) rost de piele.De brodat,avem unde,nu-i problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...