Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

OK, cu proxima ocazie pun la bataie 10 beri protagonistei pentru aceasta demonstratie. Nu te superi daca vin cu ZZR 500 sa incercam, nu?

 

PS: n-are nici o legatura cu faptul ca are 180 pe bord, a mea are 260..asta nu inseamna absolut nimic. Am 4 ani pe ZZR si 40.000 km pe ea, cred ca stiu ce vorbesc.

deal...daca persoana cu care am mers paralel si mi-a zis ca am ajuns la 220 nu m-a mintit, sunt sigura pe ce spun!

oricand vrei ne dam..dar sa fie pe autostrada!

daca pierd dau o naveta intreaga de bere :lol:

Mesaj completat

Dau si io o bere, daca mergi cu 220 cu ZZR-ul de 400. Da' tu cate dai daca nu merge?

o naveta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt

Fratilor...faceti raportul cal/km...si mai vorbim...

Al meu ZZ-R are 1052cc , 147cp si 273kg...deci are 1,86 kg/cal putere...cu al meu am mers cu 270km/h.

Cel de 400,cati cai are,cate kg? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa avem ocazia sa facem proba. 220 pe un bord de moto corect e suficient sa iei cele 10 beri de la mine si una de la Pacasac.

Ca idee, diferenta de viteza intre cea reala si cea indicata la 220 e undeva la 12-14 km/h, daca nu mai bine. Poti face o proba cu un GPS. Dar eu dau berile si daca ai 220 pe un bord moto care nu e "tunat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deal...daca persoana cu care am mers paralel si mi-a zis ca am ajuns la 220 nu m-a mintit, sunt sigura pe ce spun!

oricand vrei ne dam..dar sa fie pe autostrada!

daca pierd dau o naveta intreaga de bere :)

Mesaj completat

 

o naveta :P

Infractoareooo! te apucasi de pariuri pe aici ...daca iti zic io ca prinzi 220 imi dai mie berea? :D ...de ce s-o imparti cu strainii! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...faceti raportul cal/km...si mai vorbim...

Al meu ZZ-R are 1052cc , 147cp si 273kg...deci are 1,86 kg/cal putere...cu al meu am mers cu 270km/h.

Cel de 400,cati cai are,cate kg? :lol:

 

ZZR 400 are asa ( conform http://www.motorbikes.be/en/Kawasaki_ZZR_400_1995.aspx )

 

197 Kg - 53 HP => raport de 3.71 kg/ HP

 

ZZR 500 are 72 HP si 220 KG => 3.05 kg/HP.

 

E drept ca la mine dupa ce am schimbat kitul de lant pe care l-am avut initial am castigat 15-17 km/h la top speed ( in detrimentul demarajului,evident )....dar imi pastrez parerea referitoare la ZZR 400.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...faceti raportul cal/km...si mai vorbim...

Al meu ZZ-R are 1052cc , 147cp si 273kg...deci are 1,86 kg/cal putere...cu al meu am mers cu 270km/h.

Cel de 400,cati cai are,cate kg? :lol:

195 kg in talon si 39 kw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
195 kg in talon si 39 kw

 

 

Pai da,ai raportul aproare identic cu cel dat de skywalker...197 Kg - 53 HP => raport de 3.71 kg/ HP.

Am mers si eu cu 3 ani in urma cu un zz-r de 400,m-a rugat cineva sa il aduc la Tulcea de la Bucuresti,numai cel cumparase de la Tomina Trans...pe autostrada nu stiu daca am reusit sa sar de 160km/h...nu spun ca asta a fost viteza maxima...dar nu am simtit nevoia sa-i dau mai mult...imi era mila de el sa-l chinuiesc...

Acum sincer,parerea mea este ca nu atinge 200km/h...este doar parerea mea personala,nu vreau sa jignesc pe nimeni. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da,ai raportul aproare identic cu cel dat de skywalker...197 Kg - 53 HP => raport de 3.71 kg/ HP.

Am mers si eu cu 3 ani in urma cu un zz-r de 400,m-a rugat cineva sa il aduc la Tulcea de la Bucuresti,numai cel cumparase de la Tomina Trans...pe autostrada nu stiu daca am reusit sa sar de 160km/h...nu spun ca asta a fost viteza maxima...dar nu am simtit nevoia sa-i dau mai mult...imi era mila de el sa-l chinuiesc...

Acum sincer,parerea mea este ca nu atinge 200km/h...este doar parerea mea personala,nu vreau sa jignesc pe nimeni. :lol:

Nu e vorba de nici o jignire :) ...cred ca mai degraba e vorba de curiozitate. Eu am mers pentru un timp pe autostrada cu Ralu si mie imi arata 200 ceasul in timp ce eram in paralel cu ea...acuma nu stiu sigur cat e de adevarat sau nu, pentru ca nu-mi dau seama cat de corect arata ceasu' la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supar tare sky

ce am facut din topicul ala de ... cum ziceai tu ... unde toata lumea se ajuta ... era vorba buna, ai aparut tu si acum se cearta lumea daca prinde sau nu ZZR-ul de 400 - 200 km buna treaba :)

 

ai reusit sa faci ca si pe topicul asta sa se certe lumea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supar tare sky

ce am facut din topicul ala de ... cum ziceai tu ... unde toata lumea se ajuta ... era vorba buna, ai aparut tu si acum se cearta lumea daca prinde sau nu ZZR-ul de 400 - 200 km buna treaba :D

 

ai reusit sa faci ca si pe topicul asta sa se certe lumea :)

eh..nu se cearta nimeni

poate am sa am ocazia sa ii demonstrez ca zzr-ica prinde cel putin 200, pana atunci orice discutie pe tema asta e degeaba.

pana atunci :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:) cifrele vorbesc. Nu este absolut deloc cearta. Scopul unui topic despre un anume model e sa se gaseasca cat mai mujlte informatii CORECTE despre acel model. Ca voi ati facut din asta un fel de chat asta nu e vina mea.

 

PS: si nu vorbim daca prinde sau nu ZZR 400 viteza de 200 km/h ci de 220 km/h.

Ralucit_a mi-a propus un pariu si am acceptat. Trebuia sa o refuz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:) cifrele vorbesc. Nu este absolut deloc cearta. Scopul unui topic despre un anume model e sa se gaseasca cat mai mujlte informatii CORECTE despre acel model. Ca voi ati facut din asta un fel de chat asta nu e vina mea.

 

PS: si nu vorbim daca prinde sau nu ZZR 400 viteza de 200 km/h ci de 220 km/h.

Ralucit_a mi-a propus un pariu si am acceptat. Trebuia sa o refuz?

orice pariu trebuie onorat :) fie ca pierzi fie ca o sa castigi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu 75 de kile ale mele si cu un prieten de vreo 80 si ceva...am prins peste 180... ideea e ca nu stiti ce kit de lant are Ralu.. Al meu e de 14(daca nu ma insel)-52-114... ea poate are alta combinatie si are viteza mai mare..deci de ce va agitati atat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu 75 de kile ale mele si cu un prieten de vreo 80 si ceva...am prins peste 180... ideea e ca nu stiti ce kit de lant are Ralu.. Al meu e de 14(daca nu ma insel)-52-114... ea poate are alta combinatie si are viteza mai mare..deci de ce va agitati atat?

 

tu nu te pui la scocoteala :lol: si asa nu mai circuli cu a ta

mda si eu aveam 15-48-114 - mai nou am 16-52-112 (sa vedem daca e diferenta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar aveti timp liber fratilor. Ca idee eu la 11k RPM (la 14k intra pe rosu) aveam 170 km/h. Mai mult nu i-am dat, dar ca idee cred ca ar prinde fara probleme 200 km/h. 220 totusi nu prea as crede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare am avut o mica problema cu motocicleta si sa spart radiatoru curgand in mare parte antigelu cu apa. Acum trebuie sa-i schimb antigelu de tot sau pot sa pun peste cel vechi (specific ca nu stiu ce marca,firma sau alte caracteristici este antigelu)? Este mai bun antigelu nediluat sau diluat? deoarece am gasit urmatoru http://www.emoto.ro/antigel-motul-motocool-expert.html ce parere aveti este bun sau cumpar degeaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motul motocool expert este unul din cele mai bune. E indicat sa scoti tot si sa pui de-asta, oricum ai nevoie doar de 2.5 l. Nu se dilueaza, se foloseste ca atare. Grija mare la radiator, in cazul in care nu il inlocuiesti si folosesti vreo metoda babeasca de remediere a problemei. Daca sunt doar pori, gasesti in peco un praf care il torni in antigel. Daca ai reusit sa schimbi radiatorul, e cea mai buna varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ptr informatie, mai am putin si o termin de reparat apoi va acompaniez la intalniri si tot felul de activitati. Bafta

activitati gay?

cum a fost ultima data?

sa nu te dai la fund acum :angryfire:

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...