Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Este cineva interesat sa cumpere un ZZR600 din 93 avariat? Atasez niste poze:

 

 

post-41018-1250597773_thumb.jpgpost-41018-1250597787_thumb.jpgpost-41018-1250597745_thumb.jpg

 

post-41018-1250597745_thumb.jpg

 

 

Astept PM sau telefon 0728124740.

 

adrian sincer imi pare rau pentru ce ai patit

bine ca nu ai nimic grav - dupa cum iti ziceam restul se schimba indreapta vinde :cheers:)

am sa vorbesc si cu Jhon sa vedem poate poate rezolvam si cu asigurarea

 

insanatosire grabnica - si multi km fara incidente indiferent pe ce alegi sa mergi de acum

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adrian sincer imi pare rau pentru ce ai patit

bine ca nu ai nimic grav - dupa cum iti ziceam restul se schimba indreapta vinde :laugh:)

am sa vorbesc si cu Jhon sa vedem poate poate rezolvam si cu asigurarea

 

insanatosire grabnica - si multi km fara incidente indiferent pe ce alegi sa mergi de acum

 

Asfalt Uscat!

 

 

Multumesc frumos Delu!!! Dupa cum povesteam o sa ma linistesc o vreme si cred ca o sa parasesc topicul de ZZR si o sa ma mut pe topicul de enduro in orice caz ceva ce sa nu mai implice strada, masini, TIR-uri :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am reusit si eu sa intru din nou in trafic cu ZZRu meu dupa o pauza administrativa de 2 ani. :laugh:

Adrian, n-am cuvinte, bine ca ai scapat! Ma doare sufletu pentru motorul ala, am exact acelas model, sa il vad asa rupt ...

 

Mesaj completat

Sa inteleg ca nici unu din posesorii de zzr nu stiu de unde se pot cumpara bucati de carenaj?Oare avem toti aceeasi problema?:lol:

Am un prieten cu care vorbeam si ii ziceam ca tre sa schimb diferite lucruri la el, la care omu zice "Stii ce tre sa schimbi la el?Proprietarul..." mare dreptate are...

 

Nu stiu de toti dar si eu am avut aceeasi problema, am tot cautat carene si pana la urma am facut eforturi mari sa le repar pe alea vechi. Daca se simte vreun dealer de carene de zzr ar fi super :lol:. Era in Bucuresti un atelier care toarna carene pe comanda, din pacate nu mai stiu al cui, fu de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit! In ceea ce priveste carene, incearca la speedmotor (au un topic pe forum). Daca la ZZR-ul meu din 91 au toate carenele, ar trebui sa le aiba si pe cele pentru motorul tau, avand in vedere ca este mai nou. Sper sa gasesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit! In ceea ce priveste carene, incearca la speedmotor (au un topic pe forum). Daca la ZZR-ul meu din 91 au toate carenele, ar trebui sa le aiba si pe cele pentru motorul tau, avand in vedere ca este mai nou. Sper sa gasesti

 

pentru 800 de euro pentru un set de carene ... nu te supara dar imi cumpar alt ZZR de 400 in 91 :laugh:) - de care nu ma mai intereseaza carenele :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, pe zzr-ul ala al meu cu carena aia ciudata,am dat doar 100 e! avea motorul spart si fata nasolita,acte germania... etc bla bla bla...

asadar,cine mai vrea piese de zzr poate face si pretul si batem palma.

tel 0727196351

numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baietii, am si eu un zzr 400 din '96 si as avea nevoie de o pereche de discuri pe fata. daca dezmebrati careva o micuta de-asta sau stiti pe care va rog sa ma anuntat. 0743315436 sau ym:b3atm0rt. ms mult si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt

Salut!

Cu parere de rau dar iti spun ca te-ai chinuit degeaba...arata ca dracu,degeaba suna bine daca nu arata bine!

Nu te supara si intelege ca asta este parerea mea personala si nu am nimic cu tine,doar ca nu suport sa vad asemenea lucrari...cel putin sudura este aproape identica cu cea din uzinele kawasaki...

In cazul tau,eu asi stringe ceva bani,aprox 400-450 euro si as cumpara un sistem de evacuare decent , care va tine ceva ani buni.

Dar asta este parerea mea,nu ma supar daca tii cont de ea!

Cu bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, baiatul s-a chinuit si a facut si el ce si cum a putut. Eu cred ca merita laudat efortul si in timp vine si experienta si data viitoare ii va iesi si mai bine. E altceva cand stii ca e facuta de tine, e o satisfactie aparte, chiar daca nu iese ca si una cumparata. Eu zic felicitari Vio!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca vine iarna, le mai ia el la polizat/polishat. Oricum, atata timp cat el este multumit, e OK. Si 4-500 de euro bagati intr-o mobra de 2000 nu merita. Eventualul cumparator o sa-ti spuna ca motorul face 2000, nu-l intereseaza ca ai dat 500 pe evacuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Lasa ca vine iarna, le mai ia el la polizat/polishat. Oricum, atata timp cat el este multumit, e OK. Si 4-500 de euro bagati intr-o mobra de 2000 nu merita. Eventualul cumparator o sa-ti spuna ca motorul face 2000, nu-l intereseaza ca ai dat 500 pe evacuare.

 

salut!

sincer,nu vad de ce sa nu bag 4-500 euro in ceva care-mi place!

de ce crezi tu ca nu merita...este prea naspa motoreta?

eu cred ca merita tot respectul si ca atare trebuie respectata...nimic mai mult!

in cazul asta,inseamna sa nu-i mai pun nici cauciucuri noi,placute si alte piese care se consuma...ca nu merita!

asta-i mentalitatea romanului...nu merita!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cu parere de rau dar iti spun ca te-ai chinuit degeaba...arata ca dracu,degeaba suna bine daca nu arata bine!

Nu te supara si intelege ca asta este parerea mea personala si nu am nimic cu tine,doar ca nu suport sa vad asemenea lucrari...cel putin sudura este aproape identica cu cea din uzinele kawasaki...

In cazul tau,eu asi stringe ceva bani,aprox 400-450 euro si as cumpara un sistem de evacuare decent , care va tine ceva ani buni.

Dar asta este parerea mea,nu ma supar daca tii cont de ea!

Cu bine! :)

Dupa cum spune ALEX2707,respectiv BULINU, ceea ce am facut a fost pentru prima data (sudat inox , taiat cu flexul etc ) si ma mira faptul ca nu am reusit sa-mi tai ceva degete sau picioare (SPRE FERICIREA MEA ) . Plecand de la de la acest lucru si daca as mai pune la socoteala faptul ca am pierdut ceva timp ''jucandu-ma '" cu ceea ce altii o fac pentru bani , cu parere de rau dar nu pot sa trec cu vederea comentariul tau ( arata ca dracu , te-ai chinuit degeaba) , comentariu pe care poti sa ti-l bagi acolo unde nu ajunge soarele , si daca nu suporti sa vezi asemenea lucruri baga-ti degetele in ochi si citez : Nu te supara si intelege ca asta este parerea mea personala si nu am nimic cu tine

Referitor la a strange ceva bani 400- 500 de euro , eu nu ma consider din (cuvant urat) de boier sa dau atatia bani pe un sistem de evacuare si ala decent !!!

 

PS. NU POT TINE CONT DE PAREREA TA CA E DE (cuvant urat) SI FACE CAT UN (cuvant urat) SI ALA MARE !!!

 

Satisfactia mea este mult prea mare ca sa o poata acoperi comentariile obosite pe care le fac unii .

Multumesc pentru obiectiile pozitive !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune ALEX2707,respectiv BULINU, ceea ce am facut a fost pentru prima data (sudat inox , taiat cu flexul etc ) si ma mira faptul ca nu am reusit sa-mi tai ceva degete sau picioare (SPRE FERICIREA MEA ) . Plecand de la de la acest lucru si daca as mai pune la socoteala faptul ca am pierdut ceva timp ''jucandu-ma '" cu ceea ce altii o fac pentru bani , cu parere de rau dar nu pot sa trec cu vederea comentariul tau ( arata ca dracu , te-ai chinuit degeaba) , comentariu pe care poti sa ti-l bagi acolo unde nu ajunge soarele , si daca nu suporti sa vezi asemenea lucruri baga-ti degetele in ochi si citez : Nu te supara si intelege ca asta este parerea mea personala si nu am nimic cu tine

Referitor la a strange ceva bani 400- 500 de euro , eu nu ma consider din (cuvant urat) de boier sa dau atatia bani pe un sistem de evacuare si ala decent !!!

 

PS. NU POT TINE CONT DE PAREREA TA CA E DE (cuvant urat) SI FACE CAT UN (cuvant urat) SI ALA MARE !!!

 

Satisfactia mea este mult prea mare ca sa o poata acoperi comentariile obosite pe care le fac unii .

Multumesc pentru obiectiile pozitive !!!

 

 

Stai linistit vioxx nu te agita degeabak asa sunt unii p-aici sa faca ei carcota si sa se bage in seama.Daca tie iti place atunci aia e, mai ales k e facuta cu mana ta.

 

Acuma lasand vrajeala cine are un cablu de kilometraj pt zzr din '98 de 400??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit vioxx nu te agita degeabak asa sunt unii p-aici sa faca ei carcota si sa se bage in seama.Daca tie iti place atunci aia e, mai ales k e facuta cu mana ta.

 

Acuma lasand vrajeala cine are un cablu de kilometraj pt zzr din '98 de 400??

 

Da-i un PM lui Delu (sau lui Anduryl - desi nu stiu daca s-a intors in tara), ar trebui sa aibe ei unu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i un PM lui Delu (sau lui Anduryl - desi nu stiu daca s-a intors in tara), ar trebui sa aibe ei unu

 

 

dar ce sunt eu ma?

sef la sectia de dezmembrari Kawasaki ZZR 600 an 93?

 

ala este Anduryl - aka - jiji Carburatie

 

incepand cu data de 2-3 (daca nu cand ne intaorcem de la mare) voi face lista de preturi pentru o fata candre o s aintre la dezmembrare

este vorba din pacate de ZZR-ul lui adrian care - a avut de suferit in urma prostiei umane

 

pentru cei interesati de piese din motor - din pacate va anunt ca - acesta nu este momentan la vanzare - in scurt timp o sa fie - dar se va vinde intreg (nu pe bucati)

restul de componente de pe motocicleta - dati PM si in cel mai scurt timp am sa incerc sa va comunic un pret

Asfalt Uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Dupa cum spune ALEX2707,respectiv BULINU, ceea ce am facut a fost pentru prima data (sudat inox , taiat cu flexul etc ) si ma mira faptul ca nu am reusit sa-mi tai ceva degete sau picioare (SPRE FERICIREA MEA ) . Plecand de la de la acest lucru si daca as mai pune la socoteala faptul ca am pierdut ceva timp ''jucandu-ma '" cu ceea ce altii o fac pentru bani , cu parere de rau dar nu pot sa trec cu vederea comentariul tau ( arata ca dracu , te-ai chinuit degeaba) , comentariu pe care poti sa ti-l bagi acolo unde nu ajunge soarele , si daca nu suporti sa vezi asemenea lucruri baga-ti degetele in ochi si citez : Nu te supara si intelege ca asta este parerea mea personala si nu am nimic cu tine

Referitor la a strange ceva bani 400- 500 de euro , eu nu ma consider din (cuvant urat) de boier sa dau atatia bani pe un sistem de evacuare si ala decent !!!

 

PS. NU POT TINE CONT DE PAREREA TA CA E DE (cuvant urat) SI FACE CAT UN (cuvant urat) SI ALA MARE !!!

 

Satisfactia mea este mult prea mare ca sa o poata acoperi comentariile obosite pe care le fac unii .

Multumesc pentru obiectiile pozitive !!!

 

 

sincer cred ca ai sau aveti o problema....eu mi-am spus parerea....nu am voie....sau trebuie sa fiu de acord cu tine?

nu vad de ce sa te mint si sa-ti spun ca este bine ce ai facut tu,daca mie nu-mi place...nu-mi place mie si atit,nu am mai scris si altceva...

daca poti sa faci diferenta fa-o,daca nu ai grije data viitoare la degete!

si sa stii ca se vede ca nu esti fiu de boier...

acum sa trecem peste jigniri si insulte...ai putea macar incerca sa intelegi ce am vrut sa-ti spun...desi am fost direct,ai luat-o ca pe o jignire,dar nu a fost asa!

din partea mea esti liber sa-ti faci ce tobe vrei tu...intelegi...

comentariile obosite sint si ele o dovada ca nu toti gindim la fel....poti intelege asta?

sincer nu ma mira sa vad pe motocicleta ta ceva legat cu sirma...cam asta este stilul...trag concluzia din cauza lucrarii care ai facut-o....te atentionez ca nu este o jignire,doar o parere,poate proasta sau nu...tu stii mai bine!

asa ca replici cu "sa-ti bagi degetele in ochi" sau "acolo unde nu ajunge soarele" nu-si au rostul...ce zici?

si sa-ti mai spun una si cu asta termin...imi place cind ma intilnesc cu cineva care are un ZZ-R ingrijit si intretinut,asta denota ca motocicleta este respectata si nu-mi place sa vad unul cu asemenea tobe cum le-ai facut tu...de aici tragi concluzia ca nu respecti motocicleta,fie nu esti in stare sa o respecti...

cred ca asta se numeste cultura!....cred.... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-o dau pe-a mea, da nu stiu cat e de plana.

 

am si eu una defapt chiar 2 bucati .. acum nu stiu cat de plane sunt ... dar le-am pus pe masa si nu se rostogolesc

apropo de ce nu o planezi pe a ta? - nu hiesi mai hieftin ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...