Sari la conținut

Vstrom in oras...


Postări Recomandate

salut,

 

in primul rand foarte ok topicu deschis, am citit toate cele 76 de pagini (sunt nebun, stiu) si nu am gasit insa o informatie, doar putin abordata

 

eu vreau sa-l iau dar sa-l folosesc si in oras cam 50% din timp; cum vi se pare? este suficient de manevrabil ca sa nu stai prea mult in coloana? sau este exlusiv pentru afara din oras...

 

 

eu am un ducati monster acum si da, stiu ca nu va fi la fel :laugh: evident...

 

asfalt uscat (cu toate ca acum ploua)

 

bosse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e aceeasi diferenta si intre un enduro/supermoto si monsterul tau. Marele avantaj la 'Strom, ca de altfel la toate motoretele din clasa ei, e ca vezi peste masini. Ajuta mult la calcularea unui traseu si la evitarea prostilor. Oricum, atat timp cat nu-i boxer, eu nu mi-as face griji de strecurat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, cel mai simplu puneai intrebarea la rubrica dedicata V-Stromului care este vizitata preponderent de proprietari. Dintre motocicletele mari dpdv al gabaritului, V-Stromul este o alegere buna pt oras.Foarte manevrabila, relativ inalta, oglinzile perfect pozitionate pt vizibilitate si pt strecuratul printre oglinzile masinilor din trafic. Eu folosesc moto exact cum doresti tu, 50%oras, 50%afara. De ceva vreme ma interesez cu ce as putea s-o schimb si nu am gasit inca o motocicleta noua, care sa fie mai buna, in ideia de motocicleta universala, adica enduroturing cu 2 persoane si bagaj pe orice drum cat de cat pavat, 8-10 ore/zi, 140 km/h pe autostrada si 50-60 km/zi in oras. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, atat timp cat nu-i boxer, eu nu mi-as face griji de strecurat :laugh:

Latimea maxima este sub 1m. Mai precis (la mine) 970 mm. Iar asta este la ghidon. Pentru ca masurat in dreptul cilindrilor, latimea este 850 mm. Chiar daca as fi pe bicicleta, tot as avea 60-70 cm in latime. Oricum, eu nu intru printre coloane care nu au intre ele cel putin 1.5m . Fuck'em!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Budd, doar ca masinile sunt intotdeauna mai late la nivelul rotilor decat la cel al geamurilor. Si da, nici eu nu ma bag daca simt ca n-am suficient loc de manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da! Insa si la mobre latimea cea mai mica este tot in partea de jos. Chiar daca avem de-a face cu un boxer. Ghidonul,ghidonul bata-l sa-l bata! Ala e lat. Pe cruiser aveam 1150 mm latime! Mergea OK printre coloane insa era stresant. Culmea este ca cu ea nu am luat nicio oglinda. Murgu deja a muscat din 2 plus ca m-a frecat de un imbecil care nu se uita in oglinda. D-ale vietii,deh ...

 

PS : multe scuze de offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Budd, doar ca masinile sunt intotdeauna mai late la nivelul rotilor decat la cel al geamurilor. Si da, nici eu nu ma bag daca simt ca n-am suficient loc de manevra.

eu nu ma bag numai daca sunt in miscare, daca stau ma duc cat se poate. Odata un nene cu x5 a rabatat oglinda electrica sa am loc sa trec. Cele mai naspa sunt dubele. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...