Sari la conținut

Hop Si Eu


Pacasac
 Share

Postări Recomandate

A doua si a treia zi au trecut fara incidente majore :banana:

 

Ieri m-am dat si noaptea un pic, fiind obligat, am uitat ca s-a schimbat ora :P si a fost cat de cat ok. Nu se compara cu plimbarile din timpul zilei, dar oricum. Astazi la 8 AM am parasit garajul, si m-am plimbat cu motortrash prin oras un pic, dupa care am mers pana in Codlea, vreo 15 km daca nu ma insel. A fost super fain, chiar daca e innorat si cam frigut. Nu stiu care dintre voi zicea ceva de cafeaua de la OMV... de unde frate cafea?! Aia-s cafea?! cred ca sunt maxim 10 ml. Asa ca de-acum popasurile le fac ori pe la un ristorante ori la mac, unde cafeaua e faina si multa :blink:

 

Tot astazi am o mare mare bafta, ca se ia curentu la munca, si ma duc sa "muncesc" de-acasa :crack: Mai bine muncesc dupa ce se lasa seara, nu? :huh: Am de gand sa ii fac o vizita lui Ghostu, sper sa il prind acasa si sa nu ma duc degeaba pana acolo. Asta este primul meu drum mai lung de 20 km asa ca sa imi tineti pumnii. O sa merg singur, deci o sa merg in ritmul meu.. catinel, catinel ca e plin de curbe si drumul e cam nasol.

 

Ca salut cu farul :banana:

 

Later edit:

 

Sper din tot sufletul sa se opreasca dracului curentu asta odata.. m-am hotarat sa ma duc la Fagaras, dupa care, daca ma simt in stare normal, ma duc si pana la Sibiu. Daca nu ma insel mai sunt vro 80 km, in vreo ora si ceva cred ca ii fac, ca e drumu super ok.

 

Sa ne-auzim cu bine maine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai plecat nicaieri, ca nu s-a mai luat curentu :P Naspetii aia de la electrica nu sunt in stare sa se tina de cuvant. Sa speram ca macar maine se ia, daca nu.. mai asteptam pana joi. Trebuie sa plec pe undeva, ca am eu o vaga impresie ca asta e ultima sapt de plimbat anu asta :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se nasoleste vremea il duc la garajul unde o sa il tin peste iarna, dar nu ii fac schimbul de ulei, ca sa mai pot iesi cu el daca cumva mai da soarele. Dar la prima zapada mai nasoala, ma apuc sa il pregatesc. Sper sa ma descurc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors :crack:

 

A fost fain si noaptea, nu asa fain ca ziua, dar oricum... N-am avut nici un fel de incident. Am mers cam la 40-50 de metri in spatele unui tir care mergea destul de bine zic eu, cam cu 90-100 km/h pe drum bun, si 70-80 prin localitati.

 

Am facut numa o pauza parca, in Fagaras la Ghostu, unde ne-am incalzit manusile si cagulele, si gatlejurile cu o cafea, sarumana Ghostule :banana:

 

La intoarcere a fost mai nasol la inceput. Pe la 7 ne-am trezit sa plecam (eu trebuia sa ajung la 10 , 10 si ceva la munca). Pe la 8 parca am plecat, la 8:10 eram la cafele, iar motortrash isi curata gheata pe pe costum. Viziera mea era praf, pe exterior era gheata la greu. Pe la 9:30 cred am mai incercat o data sa plecam, iesise soarele, parea foarte fain afara. La 10 fara un sfert sau chiar mai devreme eram la "Fantanita Haiducului" la cafele :banana: Am mai stat acolo ceva vreme si in sfarsit pe la 11 am reusit sa plecam. Tot ceata, drumu cam naspa la inceput, dar dup-aia s-a facut ok. La 12 fara 5 eram in Fagaras, iara la cafele cu Ghostu... Pe la 1 cred ca am plecat. De la Fagaras la Brasov drumul a fost super, am mers cam cu 100-110 pe drumurile drepte, si 60-70 prin curbe si localitati. La 14:15 imi ceream scuze de la sef pentru intarziere :P

 

Asta e... daca n-a vrut sa imi dea liber...

 

Pentru weekend am programat deja o iesire in 3, eu, motortrash si Ghost :blink: Sa vedem acum pe unde mergem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat... de un incident :crack:

 

La intoarcere, dupa ce am intrat in Bv, am prins doi idioti pe sens invers :banana: Se plictisera sa stea la coada la semafor si s-au gandit ei, ca asa e mai fain... :P Faza mai naspa e.. ca tot ei imi faceau mie cu farurile sa ma dau la o parte :banana: Acum ma cam oftic ca nu am si eu un tir...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu te-i oprit pe mijlocul drumului/benzii?!!? :ok: sa pui picioarele jos, si sa aprinzi faza lunga ce te-a oprit? :lol: Ba io mai puneam si moto pa cric si ma dadeam jos de pe ea! Sa MOR de n-as face asa !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL! Pai asteptam sa postezi si reactia vitelor imbecile, cretine, incaltzate prezentate in mod incorect lumii drept oameni -in cazul asta. Ca banuiesc ca n-au bagat in marchaarier sa intre la loc in coloana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca atunci cand te mai intalnesti cu faze de genul asta, ii lasi sa treaca chiar daca te inghesuie ca pana la urma viata ta e mai importanta decat orice disputa de orgolii. Te faci pt inceput ca nu lasi loc pe banda ca sa mearga pe banda ta, dar fii sigur ca ei nu se vor astepta ca tu sa ramai in continuare pe mijlocul benzii tale si atunci se nasoleste treaba. Apoi le faci loc ca e plin de idioti de genul asta si nu te poti lupta cu toti, pana la urma conteaza placerea nu suprematia motocicletelor asupra masinilor.

Si foarte bine ca mergi cu faza lunga, dar e bine ca atunci cand nu e aglomerat pe drum sa schimbi pe scurta ca sa nu soliciti la max bateria. Da in rest daca se aglomereaza mai ales sensul opus bagi faza lunga ca ai mai multe sanse sa te vada, o sa te injure dar mai bine sa stea la locul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...