Sari la conținut

SONDAJ DE OPINIE.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

depinde cat suflet pui si la curve.

serios acuma, mie imi pare destul de rau sa spun chestia asta, dar majoritatea motociclistilor din romania sunt lipsiti de sensibilitate estetica.

m-am plictisit deja de fiecare data cand ma intreaba cineva ce motor am, urmatoarea intrebare sa fie cati cai are, deci eu nu stiu cat de mult succes o sa ai. sunt cativa care viseaza la piese custom, dar sunt putini. avand in vedere ca nu e vorba de ceva care se schimba zilnic sau se face in jumatate de ora, trebuie sa ai un numar mare de clienti. 1000 de euro de pe aparatura de sudura nu o sa iti ia foarte mult sa ii amortizezi, dar profituri extraordinare nu sunt sigur ca o sa ai. si totusi, nu trebuie sa facem totul doar ca sa castigam bani. depinde si de perspectiva ta. oricum e tare ideea.

 

CHEERS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , oameni buni. Am apucat sa mai intru si eu pe forum . ca m-a ucis munca.

Ca sa raspund la o chestie , cine zice ca o aripa si un rezervor tre' sa treaca pe la RAR ?Si aia chiar nu fac diferenta , la cite modele de motoare sint acum pe strazi. Sau o toba , daca nu e prea zgomotoasa. Sau un ghidon. Da , cadrul , asta-i alta problema , oricum nu intentionez sa fac asa ceva , e complicat si nu se merita financiar , zic eu. Oricum , sa string eu bani de aparat , ca pe urma ma descurc. M-am apucat deja sa studiez piata si diverse alte scule , specifice tinichigeriei de motoare. Sa auzim numai de bine si mai vorbim. :laugh: :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , oameni buni. Am apucat sa mai intru si eu pe forum . ca m-a ucis munca.

Ca sa raspund la o chestie , cine zice ca o aripa si un rezervor tre' sa treaca pe la RAR ?Si aia chiar nu fac diferenta , la cite modele de motoare sint acum pe strazi. Sau o toba , daca nu e prea zgomotoasa. Sau un ghidon. Da , cadrul , asta-i alta problema , oricum nu intentionez sa fac asa ceva , e complicat si nu se merita financiar , zic eu. Oricum , sa string eu bani de aparat , ca pe urma ma descurc. M-am apucat deja sa studiez piata si diverse alte scule , specifice tinichigeriei de motoare. Sa auzim numai de bine si mai vorbim. :D :) :laugh:

 

sal man ...

 

acum un an parca postase si bono anuntz ...orice fel de rezervor incepind de la 800/900 ron la 1500 ron

 

ceea ce mie mi se pare ok ...asta in timp ce un cazan de tuica la tigani costa cam acelash pretz( fara gluma)

 

pina astazi nu a mai facut nici un rezervor .... .... bono a fost nevoit sa isi vinda sculele si sa plece din tara sa faca confectii metalice pe dincolo ....

 

+ ca parerea mea este ca pt a te apuca de rezervoare ... cu scule noi ai nevoie cam de 2000 euro ....cu cureaua strinsa ...si cu restul sculelor confectionate de tine ....

 

fa un calcul cite rezervoare trebuie sa faci ( scazind curent , consumabilele sculelor , valoarea spatiului folosit ..ocupat etc)

 

si apoi daca crezi ca merita fa-o

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...