Sari la conținut

Goana Dupa Doamna Toamna


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Despre obiective, of, eu am asa: un 20-35/2.8, 28-70/2.8 si 70-200/2.8, dintre care, culmea, nici unul nu e al meu, cum nu e nici aparatu' :P . Semaca sa spuna el, daca are curaj, ca nici el nu-i mai prejos/sus.

:banana:

Eu sunt mai prelateral (sac), la mine e mai compacta trusa: 17-35/2.8 si 80-200/2.8 Sigma amandoua. Camera mai salveaza un pic situatia.

 

:banana:

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele m-au lăsat fără cuvinte.Super. Unde le-ați făcut (locația exactă).

În altă ordine de idei, mi se pare normal ca pozele să iasă super, făcute cu aparate digitale profesionale cu o valoare de piață de 5.000 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe pozele si excursia. :P Si eu am iesit Duminica noaptea si a fost si aici un frig de am inghetat.Am viziera negra la casca si o trebuit sa o ridic,si imediat frigur s-a autoinvitat inauntru si nu mai vrut sa iasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, data viitoare (de-ai dreacu' :P), o sa facem niste poze si cu un pocket sa vedeti ca se poate. Din punctul meu de vedere degeaba ai o camera de 3000 de euro daca aparatul e mai destept decat fotograful...In plus, si cu o camera de 3000 de euro si cu una de 200 se face aceeasi imagine. Singura conditie e sa fie in pozitia si pe directia potrivita. Si daca ajungi la concluzia asta, bunul simt va face restul. Ma bucur ca au placut fotografiile dar nu uitati ca fiecare dintre voi are puterea sa le faca. Doamne ajuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semaca, eu am precizat clar "mainile de maestru". Oricum, un aparat de 200 de iepuroi iti face poze clare si cu culori "reale", dar ala iti scoata claritate de la 1 m la infinit. Altfel se discuta cu un aparat la care te poti juca cu reglajele. Atunci ai sansa sa faci fotografii nu poze

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Multumesc, multumim la toata lumea care le-a vazut, ca de-aia au fost facute, sa fie vazute :crack: , si-asta e cea mai frumoasa rasplata pana la urma. Daca vreunul dintre voi vrea vreuna dintre fotografii la o rezolutie mai buna, sa spuna, ca daca promite ca nu se-mbogateste din vanzarea ei :rusinica: , o dam.

 

 

:crack:

salut

ce camera ai folosit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super..

oricum camera face toata munca.. adica se vede

 

 

 

 

Total eronat. Nu vreau sa crezi ca vreau sa te jignesc, dar daca iti da cineva camera aceea pe mana, nu stiu daca reusesti sa faci poze bune (exceptand modul auto). E destul de complicat, si nu toata lumea are rabdarea necesara pentru a invatza sa lucreze cu un aparat.

Si ceea ce conteaza cu adevarat este "ochiul" care vede fotografia inainte sa o faca. Totul sta in alegerea luminii, a umbrelor, a unghiului din care fotografiezi. Uneori, pentru o fotografie reusita e nevoie de multa munca si cateva sute de poze aiurea inainte.

Dupa parerea mea conteaza priceperea omului care face fotografia, si nu aparatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa o fi cu fotografiatul. am dat peste topicul asta cautand poze de acasa. ceea ce as vrea, daca nu e cu suparare la domnii fotografi, este sa ma autoinvit la o bere, poate imi impartasesc si mie putin din arta fotografiei.

 

deci domnilor, daca imi fac timp si drum, gasiti juma de ora sa bem o bere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
asa o fi cu fotografiatul. am dat peste topicul asta cautand poze de acasa. ceea ce as vrea, daca nu e cu suparare la domnii fotografi, este sa ma autoinvit la o bere, poate imi impartasesc si mie putin din arta fotografiei.

 

deci domnilor, daca imi fac timp si drum, gasiti juma de ora sa bem o bere ?

 

NU. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...