Sari la conținut

Cauciucuri de zapada-gheatza


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.mv-motorrad.de/cosmoshop/lshop,...7,,10107,,,.htm

 

de varianta asta ce parere aveti?

 

bineinteles manufacturate fiindca pretul este exagerat si puse de doua ori mai multe gheare

 

cred ca sistemul e bun dar nu pentru endureala adevarata ci doar sa inaintezi.cum crezi ca se pot face viraje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sistemul e bun dar nu pentru endureala adevarata ci doar sa inaintezi.cum crezi ca se pot face viraje?

 

:o nu ai cum sa iei curbe ....se fac praf( parerea mea) in max o zii daca tragi de ele .....sunt de plimbarica ...pe zapada/gheatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sistemul e bun dar nu pentru endureala adevarata ci doar sa inaintezi.cum crezi ca se pot face viraje?

 

:o nu ai cum sa iei curbe ....se fac praf( parerea mea) in max o zii daca tragi de ele .....sunt de plimbarica ...pe zapada/gheatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate pune oare camera in loc de valva de pe janta?

 

oricum ar fi.. se pare ca se poate.. da inca nu stiu cum... si nush exact ce cuie is alea

 

check this out:

http://www.dailymotion.com/video/x7orib_pn...to-journal_auto

 

edit: astea ar fi cuiele: http://www.best-grip.com/eng/default.asp

Daca citesti atent se vorbeste demult de cuiele astea pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu intentionez sa fac mai mult de 3-4 iesiri anul asta iarna. In martie deja nu mai e zapada.

La 0,5 eurocenti bucata, inseamna aproximativ 150 de euro cauciucul spate si 80 de euro cauciucul fata, deci un230 euroi. Iau la holsuruburi de 900 de lei de turbez, mai exact 4500 de bucati de 6x50.

Calculul este unul aproximativ, dar imi demonstreaza ca pentru un endurist de weekend care sunt, nu se merita absolut deloc in momentul de fata achizitionarea de gripsuri speciale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici ai dreptate !

sunt f ok cu holsuruburi si mai ales daca nu te dai mult...

noi ne dam in fiecare saptamana si de 2 ori si m-am saturat sa tot dau jos cauciucul si sa schimb holsuruburile

cele de pe mijloc le schimb in rest nu se prea rod

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După 3 ore jumate de muncă, două julituri la mână Âşi una pe frunte, si mai multe tipuri de holsuruburi incercate, a iesit roata spate umpluta cu holsuruburi 6x40.

post-263-1231532103_thumb.jpg

post-263-1231532089_thumb.jpg

Ajutat bineînțeles de junioru familiei, care acum stie ce-s suruburile si bormasina. Si zgarieturile de la "cuie".

post-263-1231532133_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre trebuia sa folosesti mai groase pe mijloc 8-10x40 si cele de pe lateral mai scurte adica 30-35 sa nu dea in toba si in lant.

ps vezi ca noi inlocuim tobele :)

 

 

uite ce au facut bajetii cu cuiele mele:

/index.php?showtopic=301971

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre trebuia sa folosesti mai groase pe mijloc 8-10x40 si cele de pe lateral mai scurte adica 30-35 sa nu dea in toba si in lant.

ps vezi ca noi inlocuim tobele :)

 

 

uite ce au facut bajetii cu cuiele mele:

/index.php?showtopic=301971

 

 

Am cautat in toate magazinele de profil si nu am gasit holsuruburi de 8 sau de 10, ma indrumi undeva unde gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este interesanta jucaria

foarte interesanta si presupun ca mult mai convenabila decat kit-ul de senile...dar ce se intampla cu roata de fata cand dai de zapada mai mare? daca fata se afunda prea tare, senila o sa sape intr-o veselie. Exista o solutie si pentru fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este interesanta jucaria

 

Cee smecherieeee...

1. Sper sa se incadreze in "simplu si bun" ca tot ce am vazut pana acum era destul complicat de montat.

2. Pretul din cate am inteles eu este la jumatate fata de cele complicate 1700 euro cu tot cu tva.

 

Interesant.

Domnu' Domnu' o dati la o tura sa o incercam ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...