Sari la conținut

De la avansati si experimentati sfaturi intre


pedros
 Share

Postări Recomandate

kav gpz, motoare de clasa medie,, dar tot nu-mi dau seama ,ce cauta motoarele de gpz ,pe cadru de enduro,poate ca au fost bune ,dar tot ,mi-se par mici, chiar daca puterea e pe acolo

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kav gpz, motoare de clasa medie,, dar tot nu-mi dau seama ,ce cauta motoarele de gpz ,pe cadru de enduro,poate ca au fost bune ,dar tot ,mi-se par mici, chiar daca puterea e pe acolo

 

N-au cuplu in ture joase mai Pedro ca foarte mici n-ar fi ele. Dar deh, ca sa scoti tot 50 de cai din 500 cmc, tre' sa sacrifici un pic la cuplu. :P

Nici eu nu imi dau seama ce cauta, dar vorba aia: l-au pus pe touring, street, cruiser, de ce sa nu il puna si pe enduro la o adica? :scratch: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kav gpz, motoare de clasa medie,, dar tot nu-mi dau seama ,ce cauta motoarele de gpz ,pe cadru de enduro,poate ca au fost bune ,dar tot ,mi-se par mici, chiar daca puterea e pe acolo

 

pentru strada e ok, ca doar il pacalesti din gaz si ambreiaj, dar pe coclau nu prea are ce cauta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: am auzito si pe asta!cum nu au frate ce cauta in off-road?? vrei sa zici k un suzuki rm(rmz drz) sau kavasaki kx nu au ce cauta la off road???doar nu pentru asta sunt facute??merge dominatoru tau in off road si nu merg kava si suzuki :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: am auzito si pe asta!cum nu au frate ce cauta in off-road?? vrei sa zici k un suzuki rm(rmz drz) sau kavasaki kx nu au ce cauta la off road???doar nu pentru asta sunt facute??merge dominatoru tau in off road si nu merg kava si suzuki :laugh:

Ce suza sau kawa mai mare de 500 gasesti tu la ora actuala care sa aiba treaba cu aratura? VStorm? KLR? Right... Iar capritele ... lasa capritzele de-o parte. Aia e alta ciorba de peste!

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce suza sau kawa mai mare de 500 gasesti tu la ora actuala care sa aiba treaba cu aratura? VStorm? KLR? Right... Iar capritele ... lasa capritzele de-o parte. Aia e alta ciorba de peste!

,,,,,,klx. e fakut de kavasanki,,,,,si te pomenesti ca dominatorul tau are ce cauta pe aratura,,,, ?ai sa fim seriosi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki klr 600 cmc

suzuki dr 600-650 cmc merg in off road amandoua si se tin destul de bine pentru ciclistica lor.

cu dr-ul daca esti stapan pe el poti face si hard..

 

domnul switch:toata lumea gresete..noi doar am corectat sper sa intelegi cum sta treaba!bafta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ras de am innebunit! :laugh:

 

Referindu-ne strict la categoria asta de 600 - 650cmc:

 

- Kawa KLX de 650 e una din cele mai bune moto de off la categoria asta;

 

- Suzuki DR 650 da mucu' oricand si la orice ora multor motociclete din categoria asta in off...

 

- Honda are XR-ul cu care sa se laude la offroad, Dominatorul fiind net inferior in off celor mentionate mai sus dpdv al volumului si cantitatii de plastice si al puterii/cuplului reduse;

 

- Yamaha XT 600 e bunicica, usurica (tot la categoria asta) dar e LESINATA fata de DR 650 si nu mai zic de KLX 650;

 

- LC4 le "ingroapa" pe toate :love: (asta ca o paranteza)

 

La alte categorii pentru off:

 

- Suzuki RMZ e fooaaarte tare; Suzuki DRZ la fel;

- Kawa KX-ul iarasi o chestie foarte buna in off.

 

Cum sa spui ca nu au ce cauta in offroad - e o afirmatie GRATUITA, PRIPITA si NEADEVARATA.

 

Unele chestii trebuiesc gandite inainte de a le spune. Punct. :cheers:

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...