Sari la conținut

Peugeot prezinta SpeedFight 3


yzefeeR
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sorin... atunci prefer sa tin rablamentu meu din '99 care si peste 5 ani merge mai bine ca o chinezarie noua :-) :)

 

de la peugeot doar jet force si speedfight 2 imi plac in rest slabut slabut cu modelu asta raman ei fara clienti :laugh: de apreciat la noul model ... furca.

Editat de all3x4cs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceti ca arata a chinezarie...dar nu ati citit si voi ca este facut in colaborare cu o firma asiatica? Rau nu arata...pare calitativ, insa nu este asa sport cum doriti voi...asta nu inseamna ca e urat. La capitolul mecanica are motor pe peugeot si nu de chinezarie, furca intoarsa si ceea ce nu ati observat, 4 pistoane/ etrier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata urat dar macar are si el o furca adevarata,niciodata nu mi-a placut la SP2 bascula aia monobrat.

dc nu ti-a placut ?ai mers si ti se pare ciudata ?

Dintre toate scuterele cu care am mers , speedfight-u are cea mai moale suspensie pe fata , pt ca e pe arc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu ti-a placut ?ai mers si ti se pare ciudata ?

Dintre toate scuterele cu care am mers , speedfight-u are cea mai moale suspensie pe fata , pt ca e pe arc.

 

Pai si stii cum e ... Ca sa fie reising nu trebuie sa fie moale :laugh:

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu ti-a placut ?ai mers si ti se pare ciudata ?

Dintre toate scuterele cu care am mers , speedfight-u are cea mai moale suspensie pe fata , pt ca e pe arc.

Am mers cu SP2 si nu ma-m simtit in siguranta dupa am mers si cu un SP2 cazut si cand am luat mainile dp ghidon vira singur.

La Nrg vechi aceasi senzatie mi-a lasat si mie ca nu ar avea cursa furca,cu cel nou nu am mers.

 

 

PS:cea mai misto suspensie mi sa parut la kymco agility,bine poate sunt subiectiv.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu SP2 si nu ma-m simtit in siguranta dupa am mers si cu un SP2 cazut si cand am luat mainile dp ghidon vira singur.

La Nrg vechi aceasi senzatie mi-a lasat si mie ca nu ar avea cursa furca,cu cel nou nu am mers.

Aceeasi problema o avea si scuterul meu inainte. Cand luam mana de pe ghidon vira singur.

Insca se poate regla , chiar de acolo de la ax ... acum merge fara maini lejer .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

am stat si mam documentat si eu oleak despre speedfight 3 ... mi sa parul o porcarie ..pt k o bagat urmatoare motoare : 50 cmc racire pe aer in 2 timpi ....50 cmc racire pe lichid in 2 timpi .....si o motorizare de 50 cmc in 4 timpi ....am ramas prost cand am vazut ...parerea mea e k o stricat speedfighturile bagand motorizare in 4 timpi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat si mam documentat si eu oleak despre speedfight 3 ... mi sa parul o porcarie ..pt k o bagat urmatoare motoare : 50 cmc racire pe aer in 2 timpi ....50 cmc racire pe lichid in 2 timpi .....si o motorizare de 50 cmc in 4 timpi ....am ramas prost cand am vazut ...parerea mea e k o stricat speedfighturile bagand motorizare in 4 timpi :laugh:

Unde ai gasit informatiile astea ?

Numai "Speed" nu o sa mai fie ... cu motor in 4 timpi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat si mam documentat si eu oleak despre speedfight 3 ... mi sa parul o porcarie ..pt k o bagat urmatoare motoare : 50 cmc racire pe aer in 2 timpi ....50 cmc racire pe lichid in 2 timpi .....si o motorizare de 50 cmc in 4 timpi ....am ramas prost cand am vazut ...parerea mea e k o stricat speedfighturile bagand motorizare in 4 timpi :laugh:

poate or fi persoane care vor 4t.

desi mi se pare aiurea sa pui motor 4t pe 50cmc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cine stie ce tehnologie au bagat pe motoru in 4 timpi ...

 

De exemplu , eu am R125 in 4 timpi si trage mai tare ca RS 125 (2t) , de la 0 la 125 . Amandoua limitate la 15 cai.

 

Poate o fi si motoru ala gen reising...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...