Sari la conținut

RIBFEST 2008-Homestead FL, USA


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Desi am cam disparut de aici in ultima vreme datorita faptului ca am schimbat motorul cu un BMW R1100RT, sufletul meu tot la V-Twin-uri a ramas.

Asa ca nu scap nici o ocazie atunci cand pot si fac poze. Asa s-a intamplat cand in SUA fiind, am participat la RIBFEST 2008 langa baza aeriana din Homestead FL. Si cum acolo unde e mancare gramada nu se poate fara bere, motoare si rock, hop si eu/noi. Iar ce am vazut si mancat va invit sa vedeti.

Scuze daca unele sunt mai "tremurate" dar e ori de la bere ori de la ...emotii :laugh: .

 

Sarbatori fericite si un an mai bun fara crize!

post-61-1228560253_thumb.jpg

post-61-1228560326_thumb.jpg

post-61-1228560349_thumb.jpg

post-61-1228560359_thumb.jpg

post-61-1228560373_thumb.jpg

post-61-1228560381_thumb.jpg

post-61-1228560395_thumb.jpg

post-61-1228560418_thumb.jpg

post-61-1228560427_thumb.jpg

post-61-1228560437_thumb.jpg

post-61-1228560445_thumb.jpg

post-61-1228560456_thumb.jpg

post-61-1228560466_thumb.jpg

post-61-1228560473_thumb.jpg

post-61-1228560484_thumb.jpg

post-61-1228560493_thumb.jpg

post-61-1228560504_thumb.jpg

post-61-1228560513_thumb.jpg

post-61-1228560522_thumb.jpg

post-61-1228560535_thumb.jpg

post-61-1228560548_thumb.jpg

post-61-1228560561_thumb.jpg

post-61-1228560572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut renegade. ai mai multe poze cu cea verde ? (eventual si ceva informatii) sarbatori fericite si tie si numai bine :laugh:

Sorry man! Asta e tot!

 

Ce mi-a placut cel mai mult la ei este urmatorul aspect.

La inceputul oricarei festivitati sau show sau spectacol se aduce un omagiu tuturor americanilor care isi pun viata in pericol pentru a apara valorile democratice. Si asta se rezuma la faptul ca toti cei care activeaza in US Army, National Guard sau sunt veterani de razboi sunt ridicati in picioare si toti, dar absolut toti, aplauda.

Nu comentez aici alte aspecte care tin de politica sau influente ci doar de faptul simplu ca ei isi apreciaza eroii chiar daca ei sunt in viata. Iar spiritul patriotic este la loc de cinste indiferent de aspectele politice sau politicianiste. Bravo lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry man! Asta e tot!

 

Ce mi-a placut cel mai mult la ei este urmatorul aspect.

La inceputul oricarei festivitati sau show sau spectacol se aduce un omagiu tuturor americanilor care isi pun viata in pericol pentru a apara valorile democratice. Si asta se rezuma la faptul ca toti cei care activeaza in US Army, National Guard sau sunt veterani de razboi sunt ridicati in picioare si toti, dar absolut toti, aplauda.

Nu comentez aici alte aspecte care tin de politica sau influente ci doar de faptul simplu ca ei isi apreciaza eroii chiar daca ei sunt in viata. Iar spiritul patriotic este la loc de cinste indiferent de aspectele politice sau politicianiste. Bravo lor!

 

Unul dintre "eroii" lor l-a omorat pe Teo Peter, altii au omorat copii, femei si batrani, au violat femei, au facut trafic de diverse, etc. Valorile democratice my ass.. Niste lemmings, mai comunisti decat am fost noi vreodata. Macar noi stiam, ei nici nu-si dau seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar se plimba pe harley pe sosele perfecte...

 

cu harley pe bani imprumutati si asta in cea mai mare parte abea cand au iesit la pensie, soselele sunt facute de imigrantii pe care cei mai multi dintre americani ii iubesc atat de mult ca i-ar trimite maine acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai acvila! Am postat cateva poze de pe unde am fost. Daca nu poti sa le vezi asa cum sunt iar comentariul meu sa-l treci la "puncte de vedere personale", iti spun doar ca acesta nu e topic de frustrari. E de calatorii si de poze. Scurt si nu astept raspuns.

 

Intradevar au o retea de sosele impresionanta. Am fost de 4 ori in State la intervale cam de 3 ani. E incredibil ce se construieste, cat de repede, eficient si de prietenos fata de mediu. Au tehnologii simple si sistemul birocratic chiar asa de mare e totusi eficient. Nu prea pierd timpul. Am numarat la un moment dat 7 nivele la o intersectie pe autostrada. Incredibil.

 

In schimb mancarea sucks! Au atat junk-food ca abia mai gasesti ceva mai normal. Noroc cu restaurantele cu specific. Dupa o saptamana aveam bube pe fata si nu stiam de ce. Apoi mi-am dat seama. Asa ca am trecut pe fructe si salate crude ca ai de unde alege. Am vazut atatia obezi cat nu am vazut aici in 10 ani. Nu ca romanii ar fi mai subtirei dar americanii au ajuns sa foloseasca parcarile de handicapati de la mall-uri si pentru grasi! Asa ca practic obezitatea au trecut-o la boli!

Editat de RENEGADE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu harley pe bani imprumutati si asta in cea mai mare parte abea cand au iesit la pensie, soselele sunt facute de imigrantii pe care cei mai multi dintre americani ii iubesc atat de mult ca i-ar trimite maine acasa...

 

man quilla ... te rog sa respecti anumite chestii... daca omul a postat niste poze cu motoare si una alta,, nu inteleg ce sunt cu comentariile tale aiurea...nu toti sunt criminali...nu generaliza, deschideti mintea si fii mai deschis...si daca esti frustrat si nuti place america asta ste, oricum ei sunt pe primul loc cu creatiile de choppere asa ca la asta chiar nai ce zice...

 

te rog respecta anumite chestii pe viitor ,cea ce tu ai scris nare nimic de a face cu pozele postate de RENEGADE

 

salutare taica si noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man quilla ... te rog sa respecti anumite chestii... daca omul a postat niste poze cu motoare si una alta,, nu inteleg ce sunt cu comentariile tale aiurea...nu toti sunt criminali...nu generaliza, deschideti mintea si fii mai deschis...si daca esti frustrat si nuti place america asta ste, oricum ei sunt pe primul loc cu creatiile de choppere asa ca la asta chiar nai ce zice...

 

te rog respecta anumite chestii pe viitor ,cea ce tu ai scris nare nimic de a face cu pozele postate de RENEGADE

 

salutare taica si noroc

 

man roby, are mult de-a face nu cu pozele ci cu mesajul lui si cu viata noastra adanc afectata de pupincurism. N-am zis ca sunt toti criminali ci doar ca nu sunt eroi

Or fi pe primul loc cu creatiile de choppere in clasamentul tau. Referitor la minte deschisa, de-aia am postat ce-am postat, poate mai face si pe altcineva sa se gandeasca inca odata pana sa apuce sa se arunce in laude la adresa poporului licurici, daca suntem in (cuvant urat) cu totii acum este din cauza acelor fazani care si-au crezut orbeste conducatorii si le-au bagat pe gat tuturor acelasi stil de viata, chopper included. Daca tu ai inteles ca sunt frustrat inseamna ca n-ai inteles nimic. Sunt in fiecare an o luna in State (pentru ca imi place) si timpul ala al anului a sosit pentru mine, daca sunteti cuminti va bag si eu poze in curand :D

 

Pozele lui Renegade sunt foarte misto si imi pare rau daca am atins sensibilitatea cuiva sugerand ca americanii nu sunt fiintele umane supreme spre a caror imitare trebuie sa tindem cu totii

 

Keep safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excelenta poza cu motorul de shovel....multam.

 

ps:nu cred ca-i pupa-n kur chopperistii romani pe americani,doar incercam sa luam ce e bun de la ei,si noua ne lipseste,aka chopperele si patriotismul.

 

Sigur ca au lucruri bune pe care putem sa le preluam insa patriotism avem si la noi acasa, uita-te la partidul Romania Mare. Intelegi ce vreau sa spun? Cu soselele ar fi o chestie, cum ii zicea firmei aleia care a castigat licitatia pentru culoarul european? Bechtel, nu? Astia sunt romani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt polemici atnti/pro,exista sectiune speciala pe forum....

luam ce e bun de la ei,am zis....adica choppereala,soselele bune,patriotismul(ciudat pt o natie de corcituri nu? acum la ei,e mai pregnant decit la europeni.),vestimentatie,limba,muzica,etc(nu sustine nimeni ca-s perfecti)...ca ele ajung la mina romanilor/altora care le terfelesc,asta e altceva...end of story.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai acvila! Am postat cateva poze de pe unde am fost. Daca nu poti sa le vezi asa cum sunt iar comentariul meu sa-l treci la "puncte de vedere personale", iti spun doar ca acesta nu e topic de frustrari. E de calatorii si de poze. Scurt si nu astept raspuns.

 

Intradevar au o retea de sosele impresionanta. Am fost de 4 ori in State la intervale cam de 3 ani. E incredibil ce se construieste, cat de repede, eficient si de prietenos fata de mediu. Au tehnologii simple si sistemul birocratic chiar asa de mare e totusi eficient. Nu prea pierd timpul. Am numarat la un moment dat 7 nivele la o intersectie pe autostrada. Incredibil.

 

In schimb mancarea sucks! Au atat junk-food ca abia mai gasesti ceva mai normal. Noroc cu restaurantele cu specific. Dupa o saptamana aveam bube pe fata si nu stiam de ce. Apoi mi-am dat seama. Asa ca am trecut pe fructe si salate crude ca ai de unde alege. Am vazut atatia obezi cat nu am vazut aici in 10 ani. Nu ca romanii ar fi mai subtirei dar americanii au ajuns sa foloseasca parcarile de handicapati de la mall-uri si pentru grasi! Asa ca practic obezitatea au trecut-o la boli!

 

Postul tau cu pozele e unul si cel cu patriotismul e altul. Daca locul lui era aici atunci si raspunsul meu trebuie sa se gaseasca tot aici (il luasem deja ca pe un punct de vedere personal si l-am oferit pe al meu la fel de nesolicitat ca al tau). Daca insa nu era locul de facut aprecieri despre patriotism pe acest topic (din nou ajungem la sensibilitati si political correctness - alta inventie americana btw) inseamna ca nu trebuia sa fiu eu luat la observatii.

Asta doar de dragul ordinii si disciplinei daca tineti la ea cu adevarat.

 

Inchei urandu-va un an nou bun pentru voi si cei dragi voua si singurele noastre de probleme in anul viitor sa fie despre exprimarea parerilor in mod liber acolo unde i se scoala fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...