Sari la conținut

CLUBUL din TULCEA


cristi-mic
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator rock46hunt
dar tu te-ai intrebat daca pe tine te suporta cineva? :laugh: ,,ghertoiule'' :laugh:

 

 

salut!te intreb pe tine,tanar motociclist cum esti,ce crezi ca mi-am dorit atunci cand l-am sunat pe cristi si i-am cerut parerea?la-i cunoscut personal ca sa poti trage concluzii la adresa lui?eu cred ca nu!iar daca eu imi permit sa fac anumite afirmatii la o persoana sau alta afla ca ma bazez pe ce spun!faptul ca el este un singuratic nu a deranjat pe nimeni!probabil deranjez eu ca adun o gramada de oameni liberi care ma cunosc si ma respecta si care chiar au numele de motociclist!nu ai tin apararea lui cristi dar si el e motociclist ca si tine sau ca ceilalti si e normal sa ne intalnim in situatii de criza si sa discutam lucruri care ne privesc pe toti.faptul ca unii vor un club si altii nu vor in club,asta depinde de fiecare!nimeni nu e obligat sa intre in club!dupa cum sa observat si in aceasta seara cei din club au mari probleme cu personalul(nu prea sant)oameni!sincer in seara asta cand tu nu ai fost la marea sedinta,recunosc ca am fost necioplit sau badaran,cum vreti voi,nu ma deranjeaza,dar am avut curajul sa spun lucrurilor pe nume,iar faptul ca am facut o anumita persoana "TARAN INCREZUT" nu au fost numai cuvintele mele,ci a mai multora,care spre uimirea mea nu au mai avut curajul sa confirme spusele mele.eu sant multumit ptr ca lumea cunoaste cel putin parerea mea referitor la adresa celor 2 persoane care fac parte din viitorul club si va rog sa ma tratati ca atare!

nu vreau sa mai scriu nimic la adresa lui dan iancu dar as putea sa-ti pun aceasi intrebare pe care ai pus-o mai sus,asa ca nu vad rostul la aceste intrebari puse la misto fara nici un suport.

eu cred ca ne vom intalni dupa niste ani si vom bea o bere discutand poate lucruri care se intampla azi.............

exista o vorba veche "omul pana nu vede cu ochii lui nu crede"!!!

va doresc vizionare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ghertoiule....un loc public e pentru toata lumea, deci daca vin acolo nu ma consider Neinvitat.

Sincer, nu stiu cum te suporta lumea....

 

Imi cer scuze ca ma bag din nou dar urmaresc tema voastra cu interes, din curiozitate si pentru ca am fost si eu implicat in polemici asemanatoare cu ceva timp in urma. Nici nu stiam cu cine ma cert. Mai tarziu i-am cunoscut pe baieti, am discutat, am inteles punctul lor de vedere, ei au inteles punctul meu de vedere si acum suntem prieteni chiar daca nu am infiintat un club. M-am uitat pe albumul tau de poze si cred ca esti un tip super OK. Cred ca acest mod de exprimare nu te caracterizeaza. Probabil ca ai fost suparat foarte tare de cineva ca sa afisezi o astfel de pozitie. Eu cred ca ar trebui sa va cunoasteti mai bine, sa discutati fata in fata si sa puneti cu totii umarul la infiintarea acestui club care dupa aceea poate fi reorganizat, modelat dupa preferintele majoritatii membrilor sai. Fiind la inceput si neavand o experienta in astfel de organizatii este normal sa existe pareri impartite, este normal sa nu aveti aceleasi puncte de vedere dar e important sa nu spuneti lucruri de care mai tarziu sa va para rau. Discutati civilizat si incercati pe cat posibil sa "impacati si capra si varza", fara teama a de a face greseli pentru ca acestea se pot repara ulterior si pana la urma se va creea clubul pe care il doriti de fapt cu totii. Comunitatea motociclistilor din Tulcea il merita. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... hai sa ma bag si eu in seama :laugh:) pana la urma daca nu va convine clubul si nu faceti parte din el si nici nu vreti din cate vad ce va agitati lasa-ti pe cei care vor sa intre sa vada ei cum sunt oameni acolo ... numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW.....ce reactii la cald :laugh: :laugh: :)

Pacat ca n-am avut parte de ele si ieri (apropo, erau doar 2-3 moto, restul cu masina), cind ati tacut ca melcii....

 

S-o luam pe rind:

 

Dan_S : daca virsta aia e reala (49 de ani), atunci isi spune cuvintul. Imi pare rau de prima ta reactie, dar cred ca ai vazut ca, la un click distanta, exista si o alta fata a realitatii (vorbesc de blogul meu). Daca intrai si pe Tenereclub.ro sau pe manualedereparatie.info, vedeai ca impreuna cu Lebadake (el a facut mult mai mult ca mine) am incercat si incercam sa ajutam motociclistii. Tot asa, astia care vorbesc acum ar trebui sa-si aduca aminte cind i-am ajutat. Si....spre deosebire de tine eu chiar cunosc personal oamenii de care vorbesc, nu e vorba doar de o relatie virtuala.

 

Luci (blackshadow): inainte sa deschizi gura, adu-ti aminte ca am stat 2-3 zile si ti-am reparat rabla aia de motor fara sa-ti cer nimic in schimb, doar pentru ca erai si tu motociclist. Ar trebui sa-ti fie rusine, macar pentru faptul ca ma ataci fara sa-ti fi facut nimic (daca nu ma insel, nici nu am mai schimbat vreo vorba de 1 an, deci de unde reactia asta ???)

 

Dani.....sincer tu esti o mare dezamagire, pe tine chiar nu te inteleg. Nu salut ? Aici parerile sint impartite: chiar trebuie sa salut pe toata lumea doar pentru ca merge pe 2 roti ? Chiar daca nu-i cunosc ? Si cind merg cu Matizul la cumparaturi trebuie sa salut toti matizarii ??? Asta (inca) nu este un semn de dispret sau de superioritate. Pur si simplu uneori salut, alteori nu....

Daca n-am dat bani pentru actiunea voastra de Mos Craciun inseamna ca sint mai putin motociclist ????? Cred ca glumesti... Poate am si eu oameni saraci la care le dau cite ceva, nu trebuie sa fie o lovitura de marketing a motociclistilor din Tulcea intr-o incercare disperata de a-si indrepta imaginea. Lucrurile de genul asta se fac in liniste, cu umilinta, altfel nu sinteti cu nimic mai buni decit politicienii...

Referitor la prietenii tai din Bucuresti care au o parere ......... despre mine, nici nu stii cit de rece ma lasa.

Si daca vrei sa boicotezi topicul cu anunturi de vinzari, macar nu spune la toata lumea ca ai ciorapii gauriti si chilotii murdari. Tine detaliile astea pentru tine.

 

Si ca incheiere, o analiza la rece a fenomenului motociclistic din Tulcea ultimilor 2-3 ani:

 

Asa cum ati observat, dupa 2003-2004 motocicletele au devenit mai accesibile. In plus, creditele de consum au explodat, si toata lumea a putut dispune de bani sa-si implineasca "visele". Asa a aparut generatia "Altex" sau "Domo", tarani (la propriu si la figurat) care si-au luat televizoare, masini de spalat, calculatoare etc.

Fenomenul s-a extins si la motociclete, asa se explica aparitia lor pe strazile (altadata goale) din Tulcea. Din pacate, odata cu cresterea cantitatii a scazut calitatea....

Ce se va intimpla: a venit criza si creditele nu mai sint disponibile, deci nu cred ca o sa mai vedem motociclisti noi prea multi. In plus, cei care au dat toti banii pe un motor smecher o sa constate la prima cazatura ca nu e chiar asa simplu de reparat. Si toate se vor aseza de la sine.....

 

Salutari la toti, prieteni si dusmani declarati (imi pare rau ca ati ales pozitia asta).

Editat de cristi-mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni iteresat sa cumpere prostiile astea??? haideti fratilor ca sunt de la Tulcea

 

WOW.....ce reactii la cald :P :D :P

Pacat ca n-am avut parte de ele si ieri (apropo, erau doar 2-3 moto, restul cu masina), cind ati tacut ca melcii....

 

S-o luam pe rind:

 

Dan_S : daca virsta aia e reala (49 de ani), atunci isi spune cuvintul. Imi pare rau de prima ta reactie, dar cred ca ai vazut ca, la un click distanta, exista si o alta fata a realitatii (vorbesc de blogul meu). Daca intrai si pe Tenereclub.ro sau pe manualedereparatie.info, vedeai ca impreuna cu Lebadake (el a facut mult mai mult ca mine) am incercat si incercam sa ajutam motociclistii. Tot asa, astia care vorbesc acum ar trebui sa-si aduca aminte cind i-am ajutat. Si....spre deosebire de tine eu chiar cunosc personal oamenii de care vorbesc, nu e vorba doar de o relatie virtuala.

 

Luci (blackshadow): inainte sa deschizi gura, adu-ti aminte ca am stat 2-3 zile si ti-am reparat rabla aia de motor fara sa-ti cer nimic in schimb, doar pentru ca erai si tu motociclist. Ar trebui sa-ti fie rusine, macar pentru faptul ca ma ataci fara sa-ti fi facut nimic (daca nu ma insel, nici nu am mai schimbat vreo vorba de 1 an, deci de unde reactia asta ???)

 

Dani.....sincer tu esti o mare dezamagire, pe tine chiar nu te inteleg. Nu salut ? Aici parerile sint impartite: chiar trebuie sa salut pe toata lumea doar pentru ca merge pe 2 roti ? Chiar daca nu-i cunosc ? Si cind merg cu Matizul la cumparaturi trebuie sa salut toti matizarii ??? Asta (inca) nu este un semn de dispret sau de superioritate. Pur si simplu uneori salut, alteori nu....

Daca n-am dat bani pentru actiunea voastra de Mos Craciun inseamna ca sint mai putin motociclist ????? Cred ca glumesti... Poate am si eu oameni saraci la care le dau cite ceva, nu trebuie sa fie o lovitura de marketing a motociclistilor din Tulcea intr-o incercare disperata de a-si indrepta imaginea. Lucrurile de genul asta se fac in liniste, cu umilinta, altfel nu sinteti cu nimic mai buni decit politicienii...

Referitor la prietenii tai din Bucuresti care au o parere ......... despre mine, nici nu stii cit de rece ma lasa.

Si daca vrei sa boicotezi topicul cu anunturi de vinzari, macar nu spune la toata lumea ca ai ciorapii gauriti si chilotii murdari. Tine detaliile astea pentru tine.

 

Si ca incheiere, o analiza la rece a fenomenului motociclistic din Tulcea ultimilor 2-3 ani:

 

Asa cum ati observat, dupa 2003-2004 motocicletele au devenit mai accesibile. In plus, creditele de consum au explodat, si toata lumea a putut dispune de bani sa-si implineasca "visele". Asa a aparut generatia "Altex" sau "Domo", tarani (la propriu si la figurat) care si-au luat televizoare, masini de spalat, calculatoare etc.

Fenomenul s-a extins si la motociclete, asa se explica aparitia lor pe strazile (altadata goale) din Tulcea. Din pacate, odata cu cresterea cantitatii a scazut calitatea....

Ce se va intimpla: a venit criza si creditele nu mai sint disponibile, deci nu cred ca o sa mai vedem motociclisti noi prea multi. In plus, cei care au dat toti banii pe un motor smecher o sa constate la prima cazatura ca nu e chiar asa simplu de reparat. Si toate se vor aseza de la sine.....

 

Salutari la toti, prieteni si dusmani declarati (imi pare rau ca ati ales pozitia asta).

pai nu ca io asa fac, ma cac pe mine si apoi scriu pe net sa puta si aci ..nu????

 

:laugh: :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luci...treaba e simpla: aveti o singura persoana care sta la baza tuturor problemelor. Scapati de ea, revizuiti-va atitudinea si o sa vezi ca se rezolva toate. Cred ca a fost evident aseara ca am dreptate.

Eu personal nu urasc pe nimeni, iar vremea orgoliilor a trecut de mult in ceea ce ma priveste.

Crede-ma, clubul nu sta in abilitatea unuia de a crea un forum sau de a da din gura ca el face si se implica. Clubul este o echipa in primul rind, iar daca e vorba de unitate in a rezolva o problema, nici macar nu e necesar.

Editat de cristi-mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator rock46hunt
Asa cum se observa, e mare zarva in jurul forumului tulcenilor, totul plecind de la un asa-zis club al motociclistilor de aici.

Ce vreau eu nu este sa alimentez polemicile, ci sa clarific putin situatia si sa explic de ce lucrurile nu pot functiona in formula actuala.

 

In primul rind, ma pot numi motociclist, ca sa-mi permit sa vorbesc aici ?

Pai am 18 ani de moto, din care 16 cu carnet (pe vremea aia trebuia sa incepi singur, ca nu exista scoala). Am trecut prin toate felurile de moto, de la comuniste resuscitate, la reparate, modificate, construite de la zero, pina la japoneze. La toate am lucrat singur, in garajul meu, care intr-o vreme era loc de intilnire pentru cei citiva motociclisti din Tulcea. Merg in jur de 15000km pe an....asa ca ma consider motociclist si indreptatit sa-mi spun parerea.

 

Am vazut ca lucrurile se misca in Tulcea, desi eu ma detasez de cei de aici si refuz sa fac parte din orice club. Asta e optiunea mea, si nu am absolut nimic cu aparitia unui club in oras. DAR...aici apar problemele, clubul e facut de oameni, si eu exact cu anumiti oameni am probleme, pentru ca factorul uman va distruge orice initiativa de asociere.

Problema mea NU este de ordin personal si nu vreau sa inteleaga altceva.

S-o luam pe rind: s-a plecat de la un mic forum (http://danube-rebels.myforum.ro/) de care eu am ris la inceput, prognozind maxim 10 membri. Domnul administrator Dan IANCU mi-a dat peste nas cind s-a depasit cifra, dar a uitat sa spuna ca toti cei care voiau sa citeasca ceva de pe forum trebuiau sa se inregistreze...

Apoi a inceput cearta pe forum, si rind pe rind le-a fost inchisa gura celor care comentau. Marius Stanescu a fost si este cel mai virulent, si in ciuda relatiei mele cu el tind sa-i dau dreptate, poate pentru ca face parte din aceeasi generatie ca si mine (desi am luat-o pe drumuri total diferite). Mesajele au fost sterse si topicurile inchise sau devenite accesibile doar celor 3-4 membri de club. Asta e....

Dan IANCU...inca o data, nu am nimic personal cu el pentru ca ne-am intilnit prea rar. Isi spune Rochetzel dar prietenii ii spun Ghertzoiul, poate pentru ca-i lipseste cam mult bunul simt si miroase urit (mai ales vara). E un motociclist care nu cred sa aiba mai mult de 2000km la activ, care se lauda cu cei 3 ani de facultate (in care nu a invatat nici macar sa scrie), care a produs accidente si a ramas fara carnet cu fiecare motor avut (asa se explica si km facuti), care a vindut, cu buna stiinta, un Suzuki Freewind cu cilindrul crapat (asta da spirit de motociclist). Nu spun mai multe, decit ca din cauza lui ca persoana si mai ales ca moderator/administrator al forumului s-a ajuns la situatia asta.

Imi cer scuze ca sint rau pe un forum public, dar asta e, ma mincau degetele (sau limba). Stiu ca unii motociclisti din Tulcea nu ma agreeaza, altii ma ignora (le multumesc), dar sper sa citeasca ce am scris aici si sa se gindeasca putin....poate am dreptate.

 

Daca voiati o treaba bine facuta, NU alegeati membrii clubului in functie de cit de bine sint in stare sa conceapa un forum pe Internet. Nu alegeati membri cu care sa nu fi facut macar citeva ture pe moto, ca sa stiti ce le poate pielea.

Si un pic de respect din partea mea pentru Kamikaze, a carui discutie pe messenger Ghertzi a fost destul de prost s-o puna pe forum :scratch:. O fi omul nebun pe motocicleta, dar macar a stiut sa puna punctul pe i (http://danube-rebels.myforum.ro/viewtopic.php?t=83).

 

Inca o data, scuze pentru iesirea mea.

 

Eu sint curios ce se va intimpla cind cei din consiliul director al clubului vor face excluderi din club pe diferite motive,cum au facut cei din galati,ca doar ii copie fidel!

Unii nu se implica,altii sint incompatibili!

Acestea sint doar o parte din situatiile de rahat ce vor urma!

Oricum eu le urez succes membrilor acestui club"DANUBE REBELS"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandacelul de Elena Farago

 

 

 

 

- De ce m-ai prins în pumnul tau,

Copil frumos, tu nu stii oare

Ca-s mic si eu si ca mă doare

De ce mă strangi asa de rău?

 

Copil ca tine sunt si eu,

Si-mi place să mă joc si mie,

Si mila trebuie să-ti fie

De spaima si de plansul meu!

 

De ce să vrei să mă omori?

Ca am si eu părinti ca tine,

Si-ar plange mama dupa mine,

Si-ar plange bietele surori,

 

Si-ar plange tata mult de tot

Căci am trait abia trei zile,

Indura-te de ei, copile,

Si lasa-mă, ca nu mai pot!...

 

Asa plangea un gandacel

In pumnul ce-l strangea să-l rupa

Si l-a deschis copilul dupa

Ce n-a mai fost nimic din el!

 

A incercat să-l mai invie

Suflandu-i aripile-n vant,

Dar a cazut în tarna frant

Si-ntepenit pentru vecie!...

 

Scarbit de fapta ta cea rea

Degeaba plangi, acum, copile,

Ci du-te-n casa-acum si zi-le

Parintilor isprava ta.

 

Si zi-le ca de-acum ai vrea

Să ocrotesti cu bunatate,

In cale-ti, orice vietate,

Oricat de far-de-nsemnatate

Si-oricat de mica ar fi ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandacelul de Elena Farago

 

 

 

 

- De ce m-ai prins în pumnul tau,

Copil frumos, tu nu stii oare

Ca-s mic si eu si ca mă doare

De ce mă strangi asa de rău?

 

Copil ca tine sunt si eu,

Si-mi place să mă joc si mie,

Si mila trebuie să-ti fie

De spaima si de plansul meu!

 

De ce să vrei să mă omori?

Ca am si eu părinti ca tine,

Si-ar plange mama dupa mine,

Si-ar plange bietele surori,

 

Si-ar plange tata mult de tot

Căci am trait abia trei zile,

Indura-te de ei, copile,

Si lasa-mă, ca nu mai pot!...

 

Asa plangea un gandacel

In pumnul ce-l strangea să-l rupa

Si l-a deschis copilul dupa

Ce n-a mai fost nimic din el!

 

A incercat să-l mai invie

Suflandu-i aripile-n vant,

Dar a cazut în tarna frant

Si-ntepenit pentru vecie!...

 

Scarbit de fapta ta cea rea

Degeaba plangi, acum, copile,

Ci du-te-n casa-acum si zi-le

Parintilor isprava ta.

 

Si zi-le ca de-acum ai vrea

Să ocrotesti cu bunatate,

In cale-ti, orice vietate,

Oricat de far-de-nsemnatate

Si-oricat de mica ar fi ea!

Asta poate spune multe! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta poate spune multe! :laugh:

:laugh: mie imi spune ca Dan nu a mai evoluat la capitolul literatura de prin clasa a2a incoace :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

:laugh: mie imi spune ca Dan nu a mai evoluat la capitolul literatura de prin clasa a2a incoace :cheers:

 

 

 

altii au zis ca ultimile 2 strofe ..sunt chiar aplicabile..... :love:)

 

Sunt satul sa fac apologetica ..... sa aiba lumea ...iar ce comenta...

 

Sanatate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

 

 

altii au zis ca ultimile 2 strofe ..sunt chiar aplicabile..... :laugh:)

 

Sunt satul sa fac apologetica ..... sa aiba lumea ...iar ce comenta...

 

Sanatate...

Calmeaza-te omule,e forum,mai facem si caterinca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calmeaza-te omule,e forum,mai facem si caterinca.

... nu-l vezi pe ala mic ca ....zambeste... :love: si pe astalalt mic ....:cheers: ...

 

asta e forumu... :laugh: plm....

 

...daca aveam ceva de zis ... probaabil ca ziceam.... :laugh: ...

 

 

 

 

Sanatate...ca-i mai buna decat toate.....(ce sa i fac ..defect profesional....doar lucrez la ....spital,,,,,,,, de s o fi inteles... altfel...)

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
... nu-l vezi pe ala mic ca ....zambeste... :love: si pe astalalt mic ....:cheers: ...

 

asta e forumu... :laugh: plm....

 

...daca aveam ceva de zis ... probaabil ca ziceam.... :laugh: ...

 

 

 

 

Sanatate...ca-i mai buna decat toate.....(ce sa i fac ..defect profesional....doar lucrez la ....spital,,,,,,,, de s o fi inteles... altfel...)

 

La revedere!

si sa stii de la mine daca nu stiai,se spune noroc,nu sanatate!

ca aia de pe titanic erau sanatosi tun,dar nu au avut noroc!

se vede ca are dreptate sebi,referitor la clasa a-II-a !mai ai de invatat!oricum vine vara,ce ai alt ceva mai bun ai de facut,invata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Vizitator rock46hunt

Salutare!

Datorita faptului ca unii motociclisti tulceni sint membri al unui club moto,se observa ca sint mai motociclisti decat ceilalti;

""io am sa incerc sa vb cu organizatorul sa ne dea drumu sa intram numa celor din club,dar ramane de vazut...""

MIHAY

 

Membru R.C.Rebels of Danube Tulcea

 

 

Data inscrierii: 18/Ian/2009

Mesaje: 10

Localitate: Tulcea

Trimis: 14/05/2009 11:41

 

nu te agita prea mult luci..e posibil sa nu avem voie sa intram cu motoarele pe aeroport...asa mi-a spus un vecin de al meu care este chiar organizatorul acestei competitii...din cauza unui motociclist de data trecuta organizatorii au decis fara motoare pe pista...io am sa incerc sa vb cu organizatorul sa ne dea drumu sa intram numa celor din club,dar ramane de vazut...dc rezolv ceva va anunt imediat

http://danube-rebels.myforum.ro/-vp3653.html#3653

 

Deci concluzia este simpla,cred...sint tari!!!...la cap! :P

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti, pacat ca se intampla toate astea... Imi pare rau ca nu ati reusit sa ajungeti la party-ul nostru cand am fost in Constanta.....noi v-am invitat...

Forumul nu aduce nimic bun, absolut nimic bun. La o bere fata in fata se pot lamuri foarte multe.

Va pot recomanda un topic despre cluburi...

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...