Sari la conținut

Cel Mai Urat Chopper...


Altair
 Share

Postări Recomandate

Topicul asta este cel putin tampit.Cum adica cel mai urat chopper.Chopper-ul este o motocicleta taiata dupa gustul si necesitatile proprietarului.Cel putin asta insemna in epoca pionieratului.Cine suntem noi sa decidem daca un chopper este urat sau nu?Fiecare chopper este (ar trebui sa fie) ceva unic.Adica daca eu imi tai motorul intr-un fel,care nu corespunde imaginii altora despre choppere,inseamna ca este urat...??Daca o motocicleta nu ne atrage,personal,din punct de vedere estetic,asta nu inseamna ca este si urata.Cat despre chopper-ul de mai jos,pe care l-a postat Requiem ca fiind urat(GoldWing-ul)ce pot sa spun.Baiete habar nu ai despre ce vorbesti...O motocicleta trebuie privita in context.Fierul ala este taiat in anii `70.Aici nu mai este vorba despre gusturi.Este vorba despre vorbit in necunostinta de cauza,sport preferat de multi pe acest forum.Cel putin asa vad eu lucrurile...

post-7907-1161638529_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta este cel putin tampit.Cum adica cel mai urat chopper.Chopper-ul este o motocicleta taiata dupa gustul si necesitatile proprietarului.Cel putin asta insemna in epoca pionieratului.Cine suntem noi sa decidem daca un chopper este urat sau nu?Fiecare chopper este (ar trebui sa fie) ceva unic.Adica daca eu imi tai motorul intr-un fel,care nu corespunde imaginii altora despre choppere,inseamna ca este urat...??Daca o motocicleta nu ne atrage,personal,din punct de vedere estetic,asta nu inseamna ca este si urata.Cat despre chopper-ul de mai jos,pe care l-a postat Requiem ca fiind urat(GoldWing-ul)ce pot sa spun.Baiete habar nu ai despre ce vorbesti...O motocicleta trebuie privita in context.Fierul ala este taiat in anii `70.Aici nu mai este vorba despre gusturi.Este vorba despre vorbit in necunostinta de cauza,sport preferat de multi pe acest forum.Cel putin asa vad eu lucrurile...

nu te aprinde easy, in gustul omului si-n fatza trenului n-ai ce sa te kaci. is standarde si standarde, fiecare are un alt model de frumusetze (Venus de Milo de exemplu), topicul ii cel mai urat chopper in ochii fiecaruia.

daca io zic ca toate motocicletele de la OCC is ca poola ii parerea mea si nu mi-o schimba nimeni, corekt? nu putem sa avem un topic de genul asta, nu putem avea nici cel mai tzpan chopper, nu?

asah ca io zic asha: las' sa vedem gusturile fiecaruia, adevaratzii se separa singuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te aprinde easy, in gustul omului si-n fatza trenului n-ai ce sa te kaci. is standarde si standarde, fiecare are un alt model de frumusetze (Venus de Milo de exemplu), topicul ii cel mai urat chopper in ochii fiecaruia.

daca io zic ca toate motocicletele de la OCC is ca poola ii parerea mea si nu mi-o schimba nimeni, corekt? nu putem sa avem un topic de genul asta, nu putem avea nici cel mai tzpan chopper, nu?

asah ca io zic asha: las' sa vedem gusturile fiecaruia, adevaratzii se separa singuri...

 

Kata,like always you are right.Mai demult si eu judecam motocicletele facute de altii,imi dadeam cu parerea despre cum ar fi trebuit sa faca aia si aia...Pana cand am descoperit cat este de greu totusi sa te apuci sa faci un chopper.Ce implica asta mai ales cand nu ai un loc adecvat nu nu ai bani indeajuns iti lipsesc tot felul de scule etc.Nu toti tipii care se apuca sa taie fiare stiu exact cum ar trebui sa arate un chopper standard si se pun sa il faca asa cum le dicteaza lor bunul simtz si placerea personala (asta este chopper dupa parerea mea).De aia multe choppere nu iasa la sablon,sa zic asa si nu nu au un aspect placut ochiului fiecaruia.Asta vroiam sa zic mai pe scurt in postul meu.Postul asta este ceva de genul Biker buildoff-ul in care au castigat Brothers aia impotriva celor de la Exile.Mai frumos mai colorat mai placut.Eu nu judec nici un chopper care nu imi place cum arata pentru ca stiu ca gusturile mele nu sunt standardul pentru toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu riscul sa il supar pe proprietar/proprietarii asta este in umila mea parere cel mai urat din cate ieczista

 

 

taattaaa.... :hug:

 

 

p.s. apreciez munca depusa si efortul, fara nici o suparare asta e parerea mea

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...