Sari la conținut

haiducie haiducie...pe MZ


tudosoiu_tudor
 Share

Postări Recomandate

cargo.....cam nimic despre haiduci...sau nu imi aduc eu aminte?dar ce conteaza....foaie verde lustean eu sunt neam de HAIDUCEAN!!

[/quote da are ceva cu ceata de nomanzi, etc lai lai :smoke: ceva cu - foaie verde cucuruz[tudor reply] uite ce miz am,m'a auz' laiii laii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foaie verde cucuruz,tudorel ne da un buzz,cu mezeul haiducesc,ca si andri-l recunoaste fiind haiduc ca Nastase!aa stai,,,,,ca e face o rima in stil rapp domnu' zane!!THE RAPP-ER MAN!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, e frumoasa ideea cu haiducii...MZ-ul te duce unde vrei....AM auzit de persoane care au mers cu el pe traversele de tren ,asa mi-ai spus ei.... Motocicleta e ca un cal, nu? Eu intotdeuna zic ca am venit calare....E un cal modern, cu care poti sa te furisezi repede in trafic, sa parchezi in locuri inguste, pe alei, la iarba verde, in padure,oriunde...Deja daca circul cu masina, trebuie sa gasesc loc de parcare larg, pe trotuar nu urc , pe drumuri proaste nu ma duc ( nu am masina, o folosesc pe a tatei ,dar nu imi bat joc de ea).....

 

 

Apropo de haiduci, acum cativa ani, as zice 10-11, a fost la PRO TV o stire despre un zidar care s-a hotarat sa se retraga in padure cu Dacia lui. El zicea ca e haiduc si in loc de cal are Dacie si vrea sa ii prade pe cei cu masini de lux, cumparate din bani furati.....Protesta impotriva taxelor din vremea regimului CDR....

 

 

Asa ca il inteleg pe cel care vrea sa se simta haiduc.....Stiu povesti despre haiduci ,care mi-au fost povestite de bunicii mei....La noi la romani, s-a pastrat transimiterea orala a evenimentelor istorice...Cu ocazia asta s-au pierdut multe informatii.....Sper ca vara asta sa ma intalnesc cu comunisti in locurile unde se fac intalniri....Timp de 2 veri nu am putut pt ca am muncit in SUA ca sa fac bani pt motociclete....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu si eu!!!te roggg pot sa fiu haiduc???hai,hai spune ca da!!!(acestea fiind adresate lui tudor)promit sa imi iau caine in loc de cal si mananc pizza in loc de carne de oaie cruda!!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foaie verde cucuruz,tudorel ne da un buzz,cu mezeul haiducesc,ca si andri-l recunoaste fiind haiduc ca Nastase!aa stai,,,,,ca e face o rima in stil rapp domnu' zane!!THE RAPP-ER MAN!!

:smoke: aia cu buz-u' m-a dat pe spate,ar trebui sa facem un topic cu cantece de haiduci[pt unii iubitori de CIOPARE] o sa vorbesc eu cu taricianu s'o sa-l intreb daca nu vrea un tuning haiducesc la harley-ul lui,sa-l 'prepare' MIORITIC STILE... o sa-l conving ca stiu eu pe unul talentat,care in loc de tinte ii pune cucuruz si cioclozi ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU EU !!!propunere de titlu: HAIDUCO-COMUNISTII!!!IEAAAAA!!! si mai e.....poate pune din partea mea si ciorapii lui ronaldinho dupa ce joaca un meci!!atunci tariceanu' poate fii mandru!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, bah, nu va purtati ca niste comunisti.., macar nea Teodosiu Haiducul, stie de gluma :D Mie, ca pervers batran ce sunt, chiar mi-a placut poza cu zana din pestera! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, bah, nu va purtati ca niste comunisti.., macar nea Teodosiu Haiducul, stie de gluma :D Mie, ca pervers batran ce sunt, chiar mi-a placut poza cu zana din pestera! :smoke:

 

 

ai uitat de lai lai laiiiiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU EU !!!propunere de titlu: HAIDUCO-COMUNISTII!!!IEAAAAA!!! si mai e.....poate pune din partea mea si ciorapii lui ronaldinho dupa ce joaca un meci!!atunci tariceanu' poate fii mandru!!

IEAAAAA MAN :smoke: :D man,trebuie sa folosim doar produse autohtone haiducesti,ronaldinho e exclus, eventual tangalaii lu udrea dupa ce iese de la base... ca sigur tanjeste si al printre altii..... dar sa ramanem la haiduci... ceva din folclor? furdui-iancu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....stai sa prezic urmatoarele topicuri ca numa pot abtine man:drogati,drogati.....pe MZ,,ptr toti drogatii cu mz-uri drogate!

-pinguini cocalari,pinguini cocalari cu mezeuri dichisite!!

 

IEA MAN...salutari din coltul blocului.....20 de tone de bere,20 de fete '''''' si abandonate(nu vorbesc urat ca ma cearta zane!!!)20 de palme date ,frate noi nu plangem fals cu lacrimi necurate!!lai lai lai!!

 

foaie verde de dudau,,,,,,tudor e haiduc DA RAU!!!

foaie verde cocalar...s-ar putea haiducii iar!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....stai sa prezic urmatoarele topicuri ca numa pot abtine man:drogati,drogati.....pe MZ,,ptr toti drogatii cu mz-uri drogate!

-pinguini cocalari,pinguini cocalari cu mezeuri dichisite!!

 

IEA MAN...salutari din coltul blocului.....20 de tone de bere,20 de fete '''''' si abandonate(nu vorbesc urat ca ma cearta zane!!!)20 de palme date ,frate noi nu plangem fals cu lacrimi necurate!!lai lai lai!!

 

foaie verde de dudau,,,,,,tudor e haiduc DA RAU!!!

foaie verde cocalar...s-ar putea haiducii iar!!

auzi mihai,ne face opariti,da' totusi se pare ca el confunda spaima cu mascota :smoke: foaie verde de mascota/stau cu spaima intr-o rulota/cu mz'u alaturat / si cu zane langa pat/ :D vreau si samahoanca de cucuruz de la mascota haiduceasca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fruntea si cureaua lata...........acum sunt mandu fecior si sunt haiduc pe motor[MZ] EX FOTO- ......EU SUNT HAIDUC PE MOTOR [MZ] SI SUNT SPAIMA OPARITILOR :smoke:

 

 

 

omu' .......si eu si kratz suntem spaima HAIDUCILOR!!!hai ca ai belit-o!!

 

auzi mihai,ne face opariti,da' totusi se pare ca el confunda spaima cu mascota foaie verde de mascota/stau cu spaima intr-o rulota/cu mz'u alaturat / si cu zane langa pat/ vreau si samahoanca de cucuruz de la mascota haiduceasca

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu' .......si eu si kratz suntem spaima HAIDUCILOR!!!hai ca ai belit-o!!

 

 

:D

hai cu krazu' dupa ei!!!!!!!!!! foaie verde de izlaz/ia' mz-u tau sub kraz!! :D :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,ami cer scuze pt titlul topicului cu haiducia care are legatura cu trecutu ca si comunismul ........dar urmatorul motor care o sa al cumpar osa al sterg de praf si il bag la loc an garaj :smoke: ..................gata cu salbaticia .......suntem an UE....LEI LEI LEEEEE H E SUPER[ATENTIE PROVOACA ,STRES SI TRANSPIRATIE........... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma pot abtzine... asha ca... urmatoarea e cu dedicatzie.... fara numar.... fara serii

 

BALADA

 

 

Foaie verde de dudau

A nascut mama un zmeu

Am crescut un pic mai mare

Sh-a devenit... haiduc calare

Shi am calarit cai multzi..

Dar degeaba m-am caznit

Calul printz nu am gasit

 

De martzoage sunt satul

Shi am cautat destul

Tzari intregi am cautat

Shi-n gradina am sapat

Dar degeaba m-am caznit

Ca nimik nu s-a gasit

 

Fruntea shi cureaua lata

Sunt prea grele pentr-o gloaba

Shi m-am hotarat subit

Sa m-apuc de shopartzit (Chopperit)

Sa-mi fac calul mult dorit

Ca sunt cam dezamagit

 

Shi am incercat de toate

Shi spitzate shi turnate

Sh-un pic mai suparate

Dar din toate laolalta

Desfacute shi montate

Cel mai mult m-a meritat

Un MZ infuriat

 

 

Cu stima ;)

Editat de profesoru_2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagati haiducilor ceva de sezon ,cu mos craciun ,mai vine anul asta sau la facut haiducii ;)

aho aho haiduci si frati

langa mz v-alaturati

si pe doru ascultati

maine anu se-noieste

si mz-u ciopareste :wave:

bagati si voi continuarea..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) aho aho haiduci opariti / mai tacniti si mai smintiti / pe miz'uri incalecati / si incepeti sa urati [urlati] / foaie verde de sloboz' / haiducu' ne calca pe coz' / si ne scoate din sarite / cu ale lui idei smintite / urlati maaaaaiii haiii haiiii /mz'u lo' ciopartit /se pare ,sa plictisit / acu' vrea colaboratori /cu studii multe si cu scoli / cu talent la preparat / sa iasa lucru de rahat / urlatiiiii maiiii,haiiiii haiiii / a gasit un curios / pe zane cu capu' pe dos / e din topicul vecin / cred c'a supt numa' venin / haiii [da mai scurta] /astia doi se inteleg / sa fiu sincer io'ii cred / ca deja s'or apucat / bietu'miz l-or dezmenbrat / io cred ca-mi fac concurenta / la piese de schimb cu rezistenta / au acu piese la greu / ce-i acolo i'de capu meu / numa' miz'uri si rs-uri /nu prea 'or avut succesuri / haaaaaiiiiiiii , urlati maiiii haaaaaaaiiiiii ! /mai continuati si voi, 'io nu mai pot ,ma doare burta.... ;) bafta :wave:

 

ps. hiducu' ala oparit ii ala pe care il trage tanti aia mare de oo, si-l duce la osanda ca si-o batut joc de miz pe banii ei!!!!! :haha: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaie verde de dudau

M-am nascut in anul rau

Cu mz-u`ntre picioare

Nu-i dau drumu` nici de ploaie

 

Eu sunt singur shi convins

Ca mai tare ca al meu

N-are nimeni n`juru` meu

Shi sunt smecher de .......... ce vrei tu sa fi :wave:

 

Nu mai pot plesnesc de ras....... :haha: ;)

da de rs-u' lu zane[ala care nu intelege rostul comunistelor] nimic nimic ceva foaie verde de rs /merg cu el ca n-am de ales /comunistele nu-mi plac /da'n-am bani nici sa ma [cuvant urat] cred c'o sa pun 10 kile pe mine in 2 zile nu mai pot :D

 

ps astea sunt ON TOPIC 'e despre haiduci... ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaie verde si-o aluna,

Aici toti care se-aduna,

Vorbesc multe negandite,

Si te scoate din sarite.

 

 

Nu-i doar unul aiurit,

Ci multi care au venit,

Toti scriu ce le vine-n minte,

Desi de-abia leaga cuvine.

 

 

Acu tre sa recunosc,

Ca nu tot omul e prost,

Sunt multi care stiu ce vor,

Si-au respectul tuturor.

 

 

Nu vroiam sa scriu nimic,

Ca nu vreau sa va oftic,

Faca toti, care, ce-or vrea,

Ca nu-i treaba altuia.

 

 

N-am putut sa ma abtin,

Ca exagerati din plin,

Faceti oricare ce vreti,

CRACIUN FERICIT S-AVETI.

 

cam asta vroiam sa zic si se pare k am reusit sa ma exprim in versuri, sa fiu in ton cu ultimele 2 pagini (consider ca strofa 3 este ce-a mai importanta)

 

ps.sunt sigur k nu am suparat pe nimeni, ba chiar unii cu siguranta vor intelege unde bat!

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaie verde si-o aluna,

Aici toti care se-aduna,

Vorbesc multe negandite,

Si te scoate din sarite.

 

 

Nu-i doar unul aiurit,

Ci multi care au venit,

Toti scriu ce le vine-n minte,

Desi de-abia leaga cuvine.

 

 

Acu tre sa recunosc,

Ca nu tot omul e prost,

Sunt multi care stiu ce vor,

Si-au respectul tuturor.

 

 

Nu vroiam sa scriu nimic,

Ca nu vreau sa va oftic,

Faca toti, care, ce-or vrea,

Ca nu-i treaba altuia.

 

 

N-am putut sa ma abtin,

Ca exagerati din plin,

Faceti oricare ce vreti,

CRACIUN FERICIT S-AVETI.

 

cam asta vroiam sa zic si se pare k am reusit sa ma exprim in versuri, sa fiu in ton cu ultimele 2 pagini (consider ca strofa 3 este ce-a mai importanta)

 

ps.sunt sigur k nu am suparat pe nimeni, ba chiar unii cu siguranta vor intelege unde bat!

n-ai suparat pe nimeni,man,cel putin pe mine cu siguranta nu,desi te-ai dovedit mai bun,dar aia cu legatul cuvintelor, este.... pentru ca asa trebuie,sa respectam the haiduc style..... sau n-ai 'opservat' ?? toate bune si fereste-te de maiestria lui,poate t-il cioparteste si p'al tau... :wave: bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...